V pekle plynových komor

V pekle plynových komor https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39223/bmid_v-pekle-plynovych-komor-a7T-39223.jpg 5 799 199

Podtitul: Svědectví přeživšího člena osvětimského sonderkommanda „Až doted’ jsem to nikomu nevyprávěl. Je to tak tíživé a děsivé, že mluvit o tom, co jsem viděl, mi stále dělá potíže…“ Autentické svědectví někdejšího člena židovského sonderkommanda v Osvětimi – jednoho z mála těch, kteří osvětimské peklo přežili, a jediného, kdo podal ucelenou pravdivou výpověď o smrticí mašinérii, které musel sloužit. Shlomo Venezia se odvážil otevřeně popsat i ty nejděsivější stránky své „práce“ a vynesl na světlo šokující podrobnosti, jež odhalují spáchaný zločin v celé jeho obludnosti. Jak konstatuje spoluautorka knihy Béatrice Prasquierová, Veneziovo svědectví je historický dokument, který vrhá světlo na nejtemnější stránku našich dějin.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Rybka Publishers

Sonderkommando - Dans l´enfer des chambres á gaz , 2007

Klarinecka
21.08.2015 5 z 5

Husté. Místy se mi zvedal žaludek a běhal mráz po zádech.

ERIK 2
14.08.2015 5 z 5

Konečně jsem se dověděl i osudu řeckých Židů,všude jenom polské gheta a polští Židé ale Hitler okupoval skoro celou Evropu a deportoval Židy ze skoro celé Evropy a toto je právě pohled na jižní část Evropy.Bomba.

ERIK 2
14.08.2015 5 z 5

Konečně jsem se dozvěděl něco i o řeckých Židech,krutá doba,ale historie se opakuje a dnešní taky není dva krát milosrdná k lidem

anetka.repova
26.07.2015 5 z 5

Knihu jsem četla na doporučení, i když mě samotnou téma kolem holocaustu a Hitlera zajímá a ráda si něco přečtu, tak musím říct, že jsem ji přečetla za 2 dny. Autentické svědectví je natolik silné, že se od knihy neodtrhnete a nutí Vás to číst dál a dál. Jen je to něco strašného a nepochopitelného, jak se mohlo něco takového dít a upalovat těla a nejdříve je dát do plynových komor a pa do pecí. Měla jsem co dělat abych se nerozbrečela. Jinak knihu můžu doporučit těm kdo se zajímají o téma kolem Hitlera. Je to podle mého názoru zatím jedna z těch lepších knih a to jsem četla několik knih na toto téma. Stojí za přečtení !!!!

Beruska18
22.06.2015 5 z 5

Velmi silný příběh! Kniha se čte jedním dechem a to, co se v ni dozvídáme, se zdá naprosto neuvěřitelné. Popisované utrpení lidí je nepochopitelné a nechce se věřit, ze se to skutečně dělo. Proto by si knihu měl přečíst každy, aby se nezapomnělo a hlavně, aby se nic podobného nikdy neopakovalo.

Lucy Sun
26.05.2015 5 z 5

Naprosto strhující pravdou podložená kniha. Do Osvětimi jsem se zajela podívat. Musím uznat, že je to opravdu hrozné odjíždět s pocitem kolik tam zemřelo lidí a to naprosto zbytečně. Snad nejdůležitější je tuto hrůznou historii připomínat mé generaci, proto aby se už nikdy neopakovala.

veronie
12.04.2015 5 z 5

Již několikátá knížka, kterou jsem na toto téma četla a musím říct, že byla jedna z nejlepších. Přímo v Osvětimi jsem se byla podívat a byl to opravdu silný zážitek. Určitě to v člověku zanechá stopu. Je znepokojivé, co jeden blázen dokáže způsobit. Zmanipulovat tisíce lidí a výsledkem je hrůza, utrpení, děs..

svickop
21.03.2015 5 z 5

Autor - jeden z přeživších osvětimské kalvárie - popisuje velice podrobně osvětimský problém č.1: co dělat s mrtvolami, které se začaly kupit. A popisuje to od prvopočátků fungování táboru, popisuje získávání prvních zkušeností přes metody pokus-omyl až do stavu, který by se dal nazvat "průmyslové zvládnutí problému" Není to čtení pro někoho, kdo má slabý žaludek. Nejsmutnější na tom všem je, že i přes tohle průmyslové vraždění lidí se lidstvo stále nepoučilo. Lidé, místo bdění čtěte, ať víte, co Vás čeká.

malej-strom
16.03.2015 5 z 5

O.K. spousta lidí se do čtení téhle knihy vůbec nepustí, protože téma je pro ně příliš depresivní, vážné a smutné. To je ale velká škoda, protože tohle by si měl přečíst každý, hlavně v dnešní době, kdy se místy objevují informace, že holocaust neexitoval, nebo existoval v jiné formě. Proto je potřeba, aby lidé jako pan Venezia mluvili a psali, aby se nikdy nezapomnělo, čeho jsme se schopni my "lidé" dopustit sami na sobě. Kniha je psána formou rozhovoru pana Venezii s novinářkou Prasquierovou. Shlomo se snaží podat svědectví tak jak si ho pamatuje a nic nevynechávat. Vypráví, jak se stal členem sondrekommanda, kvůli tomu, aby nezemřel hlady a přežil v osvětimském pekle co nejdéle. Popisuje jak se stal členem soukolí, které se podílelo na nejmasivnějším systematickém vyhlazování lidí v dějinách. V knize jsou pak ilustace dalšího přeživšího člena sonderkommanda, francouze Davida Olera. Ač tohle peklo přežili, následky si nesou až do konce svých životů, protože jak říkal Shlomo, část z jejich těl a duší zůstala v Osvětimi navždy.

Falda
17.02.2015 5 z 5

Příběh byl strhující. Kniha se velmi dobře četla. Některé pasáže v knize byly velmi dobře detailně popsány... až k neuvěření, že se něco takového mohlo kdy dít.

zoulikaaa
17.02.2015 5 z 5

Velice čtivá kniha neuvěřitelný silný příběh

Military
15.01.2015 5 z 5

Hluboce smekám před Panem Veneziou. Bylo jen málo přeživších a ještě méně těch, kteří dokázali podat tak šokující a přezevšechno pravdivé svědectví. Nejvíce jsem v knize ocenila autorovu naprostou upřímnost.
Pro zájemce o tuto tématiku, je kniha na prostou nutností.
Ovšem přečíst si ji a zamyslet se nad ní, by měl víceméně každý...

hrbosek
01.01.2015

Přestože je Osvětim dnes "pouhé" muzeum, je tam ta hrůza pořád přítomná. A i když člověk viděl a četl, má stejně pocit, že je v šíleném hororu, že je to někde mimo, že taková hrůza nemůže být skutečná - jenomže ona je.

AjaMaja
17.12.2014 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem se do Osvětimi musela vydat. Nešlo pochopit... a nejde pochopit do dnešního dne. Skvěle napsané. Silná káva... :-(

amladar
28.11.2014 5 z 5

Co říci o knize, která je krásně napsaná, čte se jedním dechem, ale to o čem čtete je naprosto nepochopitelné. Utrpení lidí, kteří prožili hrůzy popisované v knize je aspoň pro mě neslučitelné se životem. Pan Venezia má můj neskutečný obdiv i proto, že o tom vůbec dokáže mluvit. Doporučuji k přečtení.

Montezuma
10.10.2014 5 z 5

Člověk má pocit, že čte úchylnou over the top fantasy, a tak má poněkud problém se do příběhu patřičně vpravit. A ona to byla realita! Přitom to vypadá, že jste si jen odskočili na undergroundový trh se zakázanou pornografií a pak to raději vytěsnili. Tak hrozné to je. Ba absolutně úchylné a zvrácené. Být bez sebeúcty, tvrdím, že to teda prrr a stanu se popíračem Holocaustu. Jenže on to ten Áda and his boys fakt provedli!

tomkoutsky
17.02.2014 4 z 5

Zajímavá dokumentární kniha z pohledu jednoho člověka, nic víc, nic míň.

Pitbullka
07.02.2014 5 z 5

Asi nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, s touto tématikou. Kniha je formou rozhovoru a možná právě o to je ještě věrohodnější. Kniha byla dost konkrétní a opravdu čtenář nebyl ušetřen nejmenších detailů. Navzdory hrůzám popsaným v knize byla kniha výborně napsaná. Je důležité nezapomínat i na tak temná období jako byla právě 2. světová válka.

buschka
08.01.2014

psáno formou rozhovoru, rozhodně stojí za přečtení, během čtení mi několikrát tekly slzy, tu hrůzu si nikdo z nás nedokáže představit...

Lenous81
12.11.2013

Tuto knihu jsem zařadila do své knihovny a ještě se k ní někdy vrátím.Strhující příběh.

koncentrační tábory Židé Osvětim (koncentrační tábor) holokaust, holocaust

Autorovy knížky

Shlomo Venezia
italská, 1923 - 2012
2010  95%V pekle plynových komor

Kniha V pekle plynových komor je v

Přečtených1 164x