V pekle plynových komor

V pekle plynových komor https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39223/bmid_v-pekle-plynovych-komor-a7T-39223.jpg 5 799 199

Podtitul: Svědectví přeživšího člena osvětimského sonderkommanda „Až doted’ jsem to nikomu nevyprávěl. Je to tak tíživé a děsivé, že mluvit o tom, co jsem viděl, mi stále dělá potíže…“ Autentické svědectví někdejšího člena židovského sonderkommanda v Osvětimi – jednoho z mála těch, kteří osvětimské peklo přežili, a jediného, kdo podal ucelenou pravdivou výpověď o smrticí mašinérii, které musel sloužit. Shlomo Venezia se odvážil otevřeně popsat i ty nejděsivější stránky své „práce“ a vynesl na světlo šokující podrobnosti, jež odhalují spáchaný zločin v celé jeho obludnosti. Jak konstatuje spoluautorka knihy Béatrice Prasquierová, Veneziovo svědectví je historický dokument, který vrhá světlo na nejtemnější stránku našich dějin.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Rybka Publishers

Sonderkommando - Dans l´enfer des chambres á gaz , 2007

AnyMouse
22.10.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, ale je až k neuvěření, co si ti lidé museli prožít :-(

Izu
18.05.2013 4 z 5

Velmi zajímavá kniha o členovi sonderkomanda.Tyto knihy by měly patřit do povinné četby na školách,aby se na to NIKDY nezapomělo.

dalimoni
04.05.2013 5 z 5

Děsivá zpověď přeživšího člena sonderkomanda, člověku se ani nechce věřit, čeho byli lidé schopni v rámci nějaké pomýlené ideologie.
Knih s podobnou tématikou je hodně. Tato je unikátní v tom, že je to zpověď člověka, který pracoval v sonderkomandu (takových zpovědí moc zveřejněno nebylo). Kniha je vlastně rozhovor Venezia (přeživšího) a redaktorky, která jej vedla. Velmi silné, velmi smutné, velmi děsivé - ale je třeba si to neustále připomínat, abychom na to brzo nezapomněli a historie se za pár let neopakovala.

Fanfanka
01.05.2013 5 z 5

Neuveritelná kniha a neuveritelný strašlivý zažitok.Doporučujem prečítať všetkým.

zampik75
29.04.2013 5 z 5

Strhující svědectví, hrozný osud, tragický, jako celá válka. Je obdivuhodné, že se Shlomo VENEZIA rozhodl sepsat hrůzy, které byl nucen prožít, pomůže tím nezapomenout a varovat. Knížka se čte sama. Doporučuji všem, kteří se o tuto tématiku zajímají.

asterixka
19.03.2013 5 z 5

Nesmírně silná kniha, měla by být zařazena mezi povinnou četbu. Určitě doporučuji všem k přečtení.

Dera
11.03.2013 5 z 5

Osvětim-a vše, co k tomu patří. Je to tak nepochopitelné, že to snad ani není pravda. Díky takovým lidem jako je Shlomo Venezia se dovídáme, že to bohužel pravda byla. Očité svědectví a vyprávění tohoto muže o děsivé mašinérii vyhlazování Židů, které se musel jako "spolupachatel" účastnit, jestli chtěl žít. Velmi mě zaujaly pozdější úvahy těch málo přeživších členů sonderkommanda v Osvětimi. Vyčítali si, že se jako obsluha krematorií podíleli na vyhlazování svých lidí. Ale neuposlechnutí rozkazů SS-mannů se rovnalo okamžité smrti. Toto obrovské dilema a s tím spojené výčitky je neopustily do konce života.

Radimos85
14.02.2013 5 z 5

Tato kniha patří mezi moje oblibené co se týče tématiky holokaustu,je velmi čtivá,sepsaná formou Intervieum.Shlomo který jako 21letý
mladík se dostane do Osvětimi má stěstí v neštěstí a to tím že se stane členem sonderkommanda,které samozřejmě čeká po uplynutí doby stejný osud.Velmi dobře popisuje nelidské zachazení jak z řad SS tak kapů,kteří je měli na starost a taky každodení chod tábora.Připadá mi nepředstavitelné ,aby jeden člověk tuto tíhu brutality a vraždění vůbec dokázal zvládnout.Nejvíce mě na knize zaujala forma Shlomova vypravění i když byl mladík tak to dokázal podat tak velmi otrle a zkušeně,není divu po smrti otce se musel o rodinu postarat a zaopatřit jim jídlo.V této knize jsou zobrazeny obrazy polského malíře,který svými kresbami vystihuje pravé Peklo plynových komor.

netty.vanity
04.01.2013 5 z 5

Další kniha o černé skvrně v dějinách lidstva. Tentokrát ji vypráví člen sonderkommanda, což jsem považovala za "přitažlivé" téma a knihu ihned musela mít. Je pravda, že mi nějakou dobu trvalo, než jsem ji přelouskala. Čas na čtení mám především v noci a něco takového číst sama, uprostřed noci - zkrátka řekněme, že to působí na člověka ještě víc než za bílého dne. Když už jsem si myslela, že o hrůzách holocaustu vím dost na to, abych už nebyla překvapená, stejně mě Shlomovy historky šokovaly. Na tohle se prostě nedá jen tak zvyknout, pochopit to.. Škoda slov, tohle si každý musí přečíst sám..

Moňula7
25.10.2012 5 z 5

Kniha je fantasticky napsaná, ale to peklo co si musel prožít je nepředstavitelné.

Dobby
31.08.2012 5 z 5

Výborná kniha, která popisuje podrobně tu hrůzu, kterou si v této době ani někteří nedovedeme představit. Hltala jsem stránku po stránce a docházela mi slova při čtení dalších a dalších řádků. Nevěřícně jsem zírala s otevřenou pusou. Velmi dobře čtivá, určitě doporučuji si ji přečíst.

oolinkaa
23.07.2012 5 z 5

Každý by si měl přečíst takovouto knihu s podobným tématem. Jsou to neuvěřitelné hrůzy, které napáchal dalo by se říct jeden člověk!! Hrůza!! Husí kůže od začátku do konce knížky!

Jack Bauer
01.03.2012 5 z 5

Děsivá kniha, která stojí za povinnou četbu. Ani se tomu nechce věřit. Nechápu, jak se z Němců mohli stát tak bezcitné zrůdy bez emocí a mít na to žaludek.Těžko pochopitelné a uvěřitelné, ale do písmene pravdivé. Při některých popisovaných příhodách mě slzely oči a nemohl jsem číst dál. Buď si dám delší pauzu než začnu číst další knihu abych to dokonale vstřebal nebo sáhnu po nějakém veselém románu na uklidnění. Některé z kreseb přeživšího člena sonderkommanda Davida Oléra jsou použity k dokreslení slov Shloma Venezii a dodávají knize ještě více na působivosti.

Inginka
28.01.2012 5 z 5

Neuvěřitelně čtivá kniha, která místy nahání husí kůži tím, jakým způsobem jsou popisovány hrůzy, kterými si autor knihy prošel.

Simda
13.12.2011

Smutná, ale výborně napsaná kniha, neměli bychom zapomínat i na tuto část dějin. Doporučuju shlédnout televizní dokument Shoah...

Lenka
01.07.2011 5 z 5

Tato kniha je úkazem hrůzy, která bohužel patří do naší historie. Velmi dobře napsaná. Je až k neuvěření, jaké hrůzy se děly a jak silní musí být lidé, kteří s touto minulostí žili, zažili ji a dokážou o tom hovořit. Určitě je dobré tuto knihu přečíst, abytyto hrozné věci, které se opravdu staly, nebyli nikdy zapomenuty.

Kera
14.05.2011 5 z 5

Rozhodně doporučuji. Popisuje velmi autenticky hrůzy holocausty, které by nikdy neměly být zapomenuty. Knížku jsem přečetla s velkým zájmem, i když mi při ní bylo dosti ouzko.

poz3n
22.01.2011 5 z 5

I když jsem viděl hodně dokumentů o holocaustu, byl jsem v Osvětimi a lecos slyšel, tak tahle výpověď je nepředstavitelně silná a čte se jednim dechem. Těžko popisovat, tohle by si měl každej přečíst.

Llorona
25.11.2010 5 z 5

tak šílené a zároveň tolik pravdivé ...

koncentrační tábory Židé Osvětim (koncentrační tábor) holokaust, holocaust

Autorovy knížky

Shlomo Venezia
italská, 1923 - 2012
2010  95%V pekle plynových komor

Kniha V pekle plynových komor je v

Přečtených1 164x