Tajemství v nás

Tajemství v nás https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485060/bmid_tajemstvi-v-nas-EwY-485060.png 4 264 52

V nás série

Když se mladá herečka Tessa Thorn dozvídá, že se její nový film odehrává na Faerfaxské Univerzitě, tedy ve městě, kde vyrostla, je už příliš pozdě, aby vycouvala. Pokud totiž nechce ohrozit svou kariéru, nesmí se nikdo dozvědět, co se tu před lety stalo. Ale její plán natáčení rychle odbýt a nenápadně zmizet bere za své hned první den. Přitáhne na sebe pozornost celého kampusu, způsobí nehodu se studentem a zničí mu laptop. Cole Williams tedy není nadšen její přítomností ani portrétem, který má o ní napsat. Jeho novinářská budoucnost však na tomto článku závisí. Při zkoumání Tessiny minulosti pozná její pečlivě skrývanou stránku, do které se zamiluje až po uši. Zároveň se ale dostane nebezpečně blízko jejímu tajemství, které by mohlo jejich lásku zničit, než vůbec mohla opravdu začít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Keeping Secrets , 2021

nina3905
08.05.2022 4 z 5

Nemala som vysoké očakávania, ale kniha ma prekvapila. Nenáročná romantikuš oddychovka o nádejnej hollyworskej herečke Tess a mrzutom študentovi žurnalistiky Colovi. Zápletka v príbehu je predvídateľná, niektoré časti boli zbytočne natiahnuté, ale inak relaxačné čítanie.

Anahk1
05.05.2022 4 z 5

Dobrá oddechovka v této nelehké době.. ikdyž ta jedna nedořešená zápletka mi pořád leží v hlavě, možná to byl záměr :) ..

pollyn
28.04.2022 2 z 5

(SPOILER) Abych použila velmi časté (a otravné) slovní spojení používané v knize - "perplex" jsem z toho teda nebyla.
Vyvíjelo se to slibně, ale tou chabou gradací příběhu to autorka zabila. Tajemství se odhalilo a popsalo na jedné stránce a pak se okolo něj jen bezejmenně tančilo.
Co alespoň zprostředkovat finální článek?
O faktických chybách (to počasí fakt nevyšlo :)) a naprosto neuvěřitelnému zákulisí hollywoodského prostředí ani nemluvě.

happy19
27.04.2022 5 z 5

Příjemná slow burn romance,-)
Já to prostě zbožnuji...pomalé sbližování...má to tu jisku!
Německé autorky prostě jedou!
A ty úžasné obálky jako bonus:-)
Tohle Vás zahřeje na duši:-*

„Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.“

Ralemo
22.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Moc hezký, milý příběh o hollywoodské hvězdičce Tess, která si v mládi prošla peklem. Aby mohla žít normálně, změnila město, jméno a začala žít nový život. Po pár letech se vrací na místo činu a nakonec se všechny její tajnosti vykradou na povrch. Mezitím potká milujícího Cola. Kniha je psána z pohledu obou hlavních hrdinů, což velmi oceňuji, že čtenář může vidět obě dvě strany mince. Krásný oddechový příběh, určitě doporučuji :)

katee21
20.04.2022 5 z 5

Nečekala jsem od toho nic a ono to nakonec bylo tak hezké!!!
Nádherná romantika a přece jen ne jen přihlouplá romantika. Cola jsem milovala, Tessu ještě víc a jsem ráda že kniha nesla i trochu hlubší podtext… Za mě jako oddechovku vřele doporučuji.

Jediné dvě poznámky… Kolikrát tam proboha bylo “oukej” to jsem silně nezvládala…
A na konci mě mrzelo že tam ten článek není, opravdu bych ho ráda četla…

MaláKnihomolka
19.04.2022 4 z 5

Na českou romantickou knižní scénu přichází další německá autorka, která mě svým příběhem nadchla, ač menší výtky mám. První polovina pro mě postrádala nějakou jiskru, díky které bych si to opravdu zamilovala. V té druhé jsem tomu už ale propadla, četlo se to samo.
Tessa se mi moc líbila hned od začátku, po delší době opravdu milá hlavní ženská postava, kterou nejde nemít rád. Zvlášť když přijdete na její tajemství, co ji potkalo, že i přesto je taková jaká je.
Cole byl ze začátku docela mrzout, ale postupem času si najdete cestu i k němu a zjistíte že je vlastně taky fajn. Plus jsem si oblíbila i vedlejší postavy, proto se těším na druhý díl s Julianem a chci si ještě nechat v hodnocení prostor.
Musím pochválit i prostředí a námět, ocitnout se uprostřed natáčení filmu a zároveň propojení s novinařinou bylo super. Hate to love romantická linka to potom jen okořenila, navíc když si na první pusu musíte docela počkat. Na Zapatu to sice ještě nemá, ale bylo to docela slow-burn. Jednoduše, tu chemii mezi nimi cítíte a tu lásku jim opravdu věříte. Mě si autorka získala a těším se co si pro nás připravila v dalším díle, snad se ho dočkáme brzy.
Miluju tu obálku, mám z ní takový milý, pozitivní vibes a taková je přesně i kniha.

Než zapomenu, dost mě rušilo hodně časté používání slova perplex. Vůbec to do překladu nesedí, ještě v takovém množství a bohužel to má pro čtenáře opravdu jen rušivý efekt. Nevím jak vy, ale já to slovo do teď snad ani neznala.
4/5 ⭐️

petule1
16.04.2022 2 z 5

Za mě velké zklamání, neuvěřitelné množství stránek s opakujícím se stejným pocitem strachu a to pořád dokola, ani ten závěr nebyl nijak strhující, chybělo rozuzlení jednoho dalšího hlavního tajemství, jako by na to autorka úplně zapomněla

0197
16.04.2022 5 z 5

Sakra, ty německé autorky ty romantiky psát uměj. Jelikož se jedná o novou autorku, ve většině případů bych pár týdnů počkala, jaké budou ohlasy a teprve pak bych se rozhodla zda si knihu koupím. Tady mě ovšem zlákala anotace, hodnocení na goodreads a nějaký šestý smysl mi šeptal, že to bude super, ať si to přeobjednám. A taky že je. Anna Savas se tímto dostává do úzkého výběru mých top autorek.

Začnu tím natáčením, to bylo dost originální. Dále herečka a novinář. No paráda. Bylo jasné, že to, co Tessa skrývá, nebude nic pěkného. A v momentě, kdy se dozvíme celé to tajemství, musela jsem obdivovat, že se do toho městečka vrátila. Držela jsem ji palečky. Bylo hezké, jak si ve městě našla partu kamarádů, kteří ji mezi sebe přijali (těším se na další příběhy). Bylo vidět, jak přesně takové lidi, kteří jsou pro sebe jako rodina potřebovala.

Cole byl ze začátku trochu mrzutý, ne zrovna přátelský, odtažitý a drzý, ale to jen do doby, než se mu Tessa začala dostávat pod kůži. Viděl, že se za tou usmívající tváří skrývá dívka, která prožila něco hodně smutného. Líbilo se mi pozorovat jejich vznikající přátelství a lásku. Cole pak ukázal svou starostlivou, ochranitelskou a nežnou stránku a tím si mě úplně získal. Plusové body rozhodně za to, že se tu střídají pohledy obou hrdinů.

Kniha se četla sama. Vztah těch dvou se vyvíjí přirozeně. Na první pusu si čtenář chvilku počká, ale to nevadí :-). Nebylo to typické od nenávisti k lásce, i když možná trošičku. A i přesto, že má kniha přes 400 stránek příběh nádherně plynul a za chvilku jsem měla přečteno.

Co ve vás evokuje obálka? - pocit, že se bude jednat o milý, něžný, romantický, citlivý příběh, se sympatickými postavami? Váš odhad je správný, to přesně tu dostanete + ještě něco víc :-). Osobně mohu jen doporučit.

AnnaNes
14.04.2022 5 z 5

Moc se mi líbila! Milý příběh, sympatické postavy.

MichaelaJan
12.04.2022 4 z 5

Velmi čtivý příběh. Nic jiného se ani od německých autorek čekat nedá. Nebylo to nic uspěchaného, vzájemný vztah mezi Tessou a Colem se vyvíjel hezky a přirozeně.Cole byl ze začátku trošku mrzout, ale časem mu to člověk musí odpustit. Tessa byla strašně milá postava, kterou má člověk chuť objímat a utěšovat. Takže pokud hledáte milé a pohodové čtení, tohle je to pravé.
Jediné mínus, které mi dost vadilo a kazilo trošku čtení, bylo na můj vkus velmi časté použití slova Perplex.

valika0302
03.04.2022 5 z 5

Tak toto bolo perfektné. Milujem nemecké autorky a týmto sa Anna zaradila do rebríčka medzi moje TOP 3.

tajemství žurnalistika vysoká škola o natáčení filmu

Anna Savas
německá, 1993
2022  75%Tajemství v nás
2022  86%Sny v nás
2023  79%Naděje v nás

Kniha Tajemství v nás je v