Tajemství v nás

Tajemství v nás https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485060/bmid_tajemstvi-v-nas-EwY-485060.png 4 264 52

V nás série

Když se mladá herečka Tessa Thorn dozvídá, že se její nový film odehrává na Faerfaxské Univerzitě, tedy ve městě, kde vyrostla, je už příliš pozdě, aby vycouvala. Pokud totiž nechce ohrozit svou kariéru, nesmí se nikdo dozvědět, co se tu před lety stalo. Ale její plán natáčení rychle odbýt a nenápadně zmizet bere za své hned první den. Přitáhne na sebe pozornost celého kampusu, způsobí nehodu se studentem a zničí mu laptop. Cole Williams tedy není nadšen její přítomností ani portrétem, který má o ní napsat. Jeho novinářská budoucnost však na tomto článku závisí. Při zkoumání Tessiny minulosti pozná její pečlivě skrývanou stránku, do které se zamiluje až po uši. Zároveň se ale dostane nebezpečně blízko jejímu tajemství, které by mohlo jejich lásku zničit, než vůbec mohla opravdu začít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Keeping Secrets , 2021

NikolaSkop
27.09.2022 4 z 5

Prijemny pribeh ale ne jeden z tech top! I kdyz rozhodne neurazil, jen to proste nebyl muj salek kavy. :)

TerryDee
11.09.2022 4 z 5

Máme tu další romantickou knížku z pera německé autorky. Tentokrát tu máme Annu Savas, která představuje svůj příběh.

Příběh pojednává o mladé herečce Tesse, která se vrací do svého rodného města, aby zde natočila nejnovější film. Zároveň se bojí, aby nevyplulo její tajemství, jenž se snaží před veřejností skrývat. Nicméně do cesty se jí připlete univerzitní novinář Cole, který o ní má napsat medailonek.

Líbilo se mi, že se nám tu střídal pohled Tessy i Colea, takže vyprávění nebylo jednostranné a my se tak mohli lépe vcítit do obou hrdinů. Z toho důvodu můžu říct, že mi Tessa tolik nesedla, jako jiné hrdinky. Myslím si, že to trochu víc dramatizovala. Nicméně Cole mi hned od začátku sedl, i když to byl zpočátku takový bručoun.

Líbilo se mi, že se kniha snažila ukázat showbyznys a jeho stinné stránky. Že ne vždy je to něco dobrého a hezkého, ale že je to místo, které se neštítí vůbec ničeho.

V neposlední řadě musím vyzdvihnout nádhernou obálku. Tahle se KD opravdu povedla.

Závěrem bych knihu doporučila jako oddechové počteníčko.

andreamrs
12.08.2022 2 z 5

(SPOILER) Obálka se svou jemností krásně hodí k příběhu, ten je opravdu takový jemný, neuspěchaný, autorka věnuje všem popisům hodně prostoru. Kniha má přes 400 stran a děj se docela táhne, klidně by mohla být o třetinu kratší a nic z děje by neztratila. Kromě toho tam bylo hodně věcí jen naznačených a rozuzlení vesměs žádné. Tolik dramatu kvůli jednomu článku, který se v knize nakonec ani neobjevil

Bezprostředně po dočtení jsem měla z knihy lepší pocit, ale teď už bohužel budu jen kritizovat. Hlavní dvojice Tessa a Cole je taková nemastná, neslaná. Žádná chemie, vesměs ani žádný vztah, až na posledních stránkách se dozvíme, jak to s nima vlastně dopadlo. Tady je #slowburnromance opravdu hodně slow. Od knih německých autorek už nečekám ani nic jiného, přijde mi, že se tam postupuje podle nějaké šablony. Budiž, nevadí mi to, s tím do čtení vlastně i jdu, vyhledávám ty knihy když si chci odpočinout, potěšit se krásnou obálkou, chci si užít něco vysloveně až nedramatického a poklidného.

Co ale nemůžu zkousnout, je to, jak strašně je kniha odfláknutá. Knihy ze zásady dočítám, i když mě nebaví. Tajemství v nás mě vlastně i docela bavilo, ale ta šílená korektura mě naprosto znechutila. Tyhle věci mi dokážou naprosto zkazit zážitek ze čtení, ale tady ještě musím dodat, že tak tragickou práci jsem snad ještě nikdy nečetla, a to už jsem si pěkně zanadávala u překladu trilogie "Zachraň..." kde se pořád opakovaly nelogické chyby a překlad slov "maminka" a "tatínek".

Tady máme zase opakující se slovo "perplex", až trapnou kombinaci českých a anglických slov, zejména "oh jo" mě teda pobavilo. Co mě ale nejvíc dostalo, byly opravdu základní chyby, záměna mě/mně je teda za mě v knize tristní, o dalších radši ani nemluvím.

luzajickova
03.08.2022 5 z 5

Anna Savas není až tak známá autorka, alespoň já jí neznala. Tohle je její první kniha, která u nás byla přeložená a je opravdu skvělá, zamilovala sem si ji. Ikdyž musím přiznat, že ze začátku jsem měla problém se začíst, byla to pro mě nuda a nevěděla jsem, zda pokračovat. Nakonec jsem ráda, že jsem četla dál, jelikož mě ten příběh chytl a jsem ráda za to, jak skončil. Tess a Cole si byli svým způsobem podobní, ikdyž Tessa to měla v dětství o dost horší než Cole, ale i tak měli něco trochu společného. Richard se mi absolutně nezamlouval už od začátku...
O April jsem nevěděla, co si mám myslet, v jednu chvíli vypadala jako ta špatná, poté opět, že je ok a takto stále dokola. Pak jsem přišla na to, že byla jen ovlivňována. V tomto příběhu je přesně ukazáno, jak dokáže strach ovlivnit člověka a jakým dokáže být zlem. Každopádně, příběh byl zajímavý a čtivý, určitě si přečtu druhý díl, který nemám páru o kom bude, ale mohl by být o Julianovi alias spolubydlící a kámoš Cola a nějaké té holce.

Verunka926
23.07.2022 3 z 5

Knížky od německých autorek mám moc ráda, ale zřejmě jsem tady měla až moc vysoká očekávání. Příběh byl takový průměrný, avšak četl se rychle. Nad chováním hlavních postav jsem někdy sice kroutila hlavou, ale budiž. Co mi ovšem vadilo, byl překlad - např. slovo "perplex" se tam objevilo tolikrát, že už mě později začalo docela vytáčet.

Dámaskloboukem
13.07.2022 4 z 5

Tak tohle bylo hodně americké.
Hlavní hrdinka je hollywoodská hvězdička a její protějšek novinář Faerfax Times.
Správná Američanka, podle představ autorky, se buďto necítí dobre nebo bledne a minimálně jednou denně jí tečou slzy. Samozřejmě jí pohotově pomohou skvělí přátelé v čele s nejlepším boyfriendem, kterého si lze představit.;)
Autorka se tím snažila získat body za impresivitu. Věkově už nepatřím mezi holky našeho nejstaršího táborového oddílu, takže na mě to moc nezapusobilo.
Velký důraz je kladen na profesní úspěch, který ovlivňuje životy lidí za velkou louží víc, než je zatím naštěstí zvykem v našich končinách.

Příběh se mi líbil.
Zvláštní pochvalu uděluji za seznam písní na začátku knihy.
Světová je obálka a název:D

Tajemství v nás mě dovedlo k úvaze o mých vlastních tajemstvich.
Každý z nás nějaká máme.
Nevěřím tomu, ze ne.
Nejhruznejsi strašáci pochází z období dětství, kdy se ještě neumíme dostatečně bránit a správně pochopit svět dospělých. To jim dává jejich nepříjemný rozměr.
Stejně to je i v případě hlavní hrdinky Tessy.
Tito skříňoví kostlivci jdou s námi celým životem a opravdu, pokud najdeme vnitřní sílu se někomu svěřit, jakoby se zmensili a ztratili nad námi svou moc. Jen najít tu správnou “vrbu”.
Já osobně jich mám několik. S většinou jsem se nikomu nesverila, protože reakce okolí typu: “ale prosím tě, to je taková blbost” a “takhle to určitě není” nebo “nemysli na to” nepotřebuji slyšet.
Občas tato svá tajemstvi pozvu na oficiální analýzu. Přemýšlím si o nich, jak k tomu došlo, co se stalo, jestli bych se teď chovala v dane situaci jinak nebo stejně. Jak to ovlivnilo muj zivot a zda s tím muzu v odstupu času ještě něco provést.
Jakmile se svým životním kostlivcům podívám zpříma do očí, jakoby se zmensili a ztratili část ze své moci.

Lucyk01
12.07.2022 4 z 5

Knižní recenze je tu zpět a tentokrát na další německou autorku se jménem Anna Savas. Je to první díl série V nás.

Hlavní hrdinka Tessa mi hned od začátku knihy velice sedla a i Cole. I když Cole se ze začátku choval děsně, ale jeho pohledy se mi strašně líbily. Jelikož kniha obsahuje pohled Tessa, tak i Colea a oba pohledy byly zajímavé.

Vedlejší postavy jako byli kamarádi od Colea, tak mi od začátku taky sedli. Byli hrozně hodní na Tessu. Potom její manažerka byla veliké zlatíčko. Takovou by si přál každý herec. A i ta její teta z Los Angeles.

Hrozně nesympatický byl Logan a to jeho chování. Bych mu dala pár facek. A dále mi byla nesympatická celá Colea rodina i s jeho sestrou April.

Dále byl krkolomný překlad. Furt se tam opakovalo slovo perplex, který jsem si musela dokonce vygooglit, protože kdo sakra ví, co to znamená?!

Celou dobu to bylo zahalené tajemstvím, které jsme se jako čtenáři dozvídali postupně a bylo to fakt super. Byla jsem i překvapená, některé části jsem tušila a odhadla správně, a některé zase ne. Takže za mě celkem mile překvapení od této německé autorky.

Bylo hezké, jak příběh ukazuje opravdový život v zákulisí a jak to vůbec na place a v showbyznysu funguje. A chvílemi to bylo až drsné. Takže toto oceňuji, že tak hezky autorka to napsala a vykreslila. Pro obyčejné lidi jako jsme my, které nemáme zkušenosti s showbysnysem, tak to může být velký přínos jak to uvnitř probíhá.

Příběh, autorku a celou sérii určitě doporučuji a na další díl se už nesmírně těším.

Riley11
04.07.2022 1 z 5

Kniha velmi veliký potenciál, ale bohužel ho autorka nevyužila. Kniha se mi opravdu nelíbila. Překlad byl podle mého taky velmi nešťastný ( neustálé oukej a perplex..).
Klasický klišé příběh.. Jediné co bych na knize pochválila je obálka.

zaba335
03.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha má nádhernou obálku.
Setkáváme se s Tessou, hlavní postavou, která se vrací do rodného města Faerfax, na které nemá pěkné vzpomínky. To ale nikdo neví.
Jako herečka zde natáčí nový film podle knihy, a jejím hereckým kolegou není nikdo jiný než její bývalý přítel. Také herec, lamač všech dívčích srdcí, který hraje v knize docela zvláštní roli a zamíchá s dějem.
Poté tady máme Cola, druhou hlavní postavu, která knížce sedla jako hrnec na zadek. Jako by byla souzená Tesse.
Ze začátku hate-love vztah, který se přerodí v postupné uvědomění si, že jsou spřízněné duše.
Další postavy, ať už přátelé Cola a Tessy nebo manažerka či teta Tessy do knihy skvěle zapadají.
I přes klasický romantický příběh zde máme něco nevyřčeno, něco navíc co dodává knížce to pravé ořechové.
Trošku mě zarazilo, že jsem se nedozvěděla, kdo za celým vyzrazením příběhu Tessy stojí.
V knize se řeší i závažnější téma, které jakoby stojí na povrchu knihy a přišlo mi už trošku moc.
Jako oddechovka je kniha úžasná a autorka knihy je strašně sympatická a těším se na nový díl. Také poděkování autorky na konci knihy je moc milé. :)
Jde vidět, že se autorce splnil sen.

syky245
29.06.2022 2 z 5

Očekávání byla asi příliš vysoká. Pro mě bohužel jedno velké zklamání.

rosewilliams
29.06.2022 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, ale asi bych ji nezařadila mezi nejlepší tohohle žánru. I tak se ale četla dobře a určitě bych ji doporučila.

Parwana
18.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Milá a velmi čtivá oddechovka o slavné herečce, která se zamiluje do kluka, který měl vypátrat její tajemství, aby se proslavil jako novinář. Sledujeme pomalé začátky, kdy se ústřední dvojice nejprve nenávidí, aby se do sebe beznadějně zamilovala. Lepší začátek než rozflákaný notebook chudého studenta jsme si nemohli přát. Děj knihy je sice jedno velké otřepané klišé, a místo románu bych jej charakterizovala spíš jako young adult román, nicméně kniha má vše, co správná oddechovka má mít, a to z ní dělá jednu z nejlepších oddechovek, které jsem v poslední době četla. A ano, je velmi čtivá, za tři dny bylo po ní ;) Jediné, co bych vytkla, je opakování slova husina - stará dobrá husí kůže se čte přece jenom líp, malá výtka překladateli.

kristy.books
16.06.2022 4 z 5

Mladá úspešná herečka skrývajúca tajomstvo a novinár, ktorý je odhodlaný zistiť pravdu.

Ďalšia nemecká NA romantika, ktorá nesklamala. Áno, väčšina týchto príbehov sa nesie v podobnom duchu, ale nevadí mi to. Majú svoje čaro, ktoré sa mi páči.

Tessa sa vracia do svojho rodného mestečka natáčať nový film. Okrem toho, že bojuje so slávou a doternými paparazzi, musí teraz bojovať aj s temnými spomienkami na detstvo. Podarilo sa jej síce splniť si sen, stať sa herečkou, ale minulosť ju stále dobieha. Túži len nájsť niekoho, kto by sa s ňou kamarátil kvôli tomu, kým naozaj je, nie kvôli kariére a peniazom. Tessa mala veľa démonov, s ktorými bojovala, bola utiahnutá, málokoho si pustila bližšie telo a o jej minulosti takmer nikto nevedel. Ale nevzdala sa, vyhľadala pomoc a postupne sa začali ukazovať prvé zlepšenia.

Cole sa snaží dokázať svojej rodine, že za niečo stojí a že by z neho mohol byť skvelý novinár. Jeho rodina bola hrozná (až na sesternicu Jo, prípadne sestru April). Nikdy ho nepochválili, nič im nebolo dobré, zaujímalo ich len to, ako vyzerajú v očiach verejnosti. Zo začiatku sa síce choval ako somár a mal voči Tesse predsudky, ale keď dostal možnost lepšie ju spoznať, svoj názor prehodnotil.

Romantická linka je kombináciou haters-to-lovers romantiky a slow burn. Vzťah Tessy a Colea bol dosť komplikovaný, najmä tým, že Cole sa musel rozhodnúť, či odhalí pravdu a napíše článok, ktorý mu zabezpečí sľubnú budúcnosť, alebo sa rozhodne pre lásku k Tesse, a tým si pohnevá rodinu.

Trochu tu bolo priblížené aj filmárske prostredie, intrigy, budovanie imidžu a podobne.

Cole mal partiu skvelých kamarátov, ktorí medzi seba prijali aj Tessu, čo jej veľmi pomohlo po psychickej stránke. Konečne mala okolo seba niekoho, na koho sa mohla v prípade núdze obrátiť a komu mohla veriť, že ju nezneužije a nepredá médiám informácie.

Musím pochváliť aj knižnú obálku, opäť je nádherná.

vera5841
04.06.2022 4 z 5

Tohle je taková pohádka pro velké holky. O tom jaks si chudé traumatizované děvče udělá kariéru v Hollywoodu a nakonec si i přes své velké tajemství vybuduje normální přátelství a potká lásku (paradoxně novináře). A proč ne? Proto přeci čteme romantiku - abychom četli o pohádkových koncích i když někdy těžko uvěřitelných. Jediné, co mě trochu mrzí je malinká detektivní zápletka, která nebyla dořešena. Stejně tak bych ocenila, kdyby byl epilog po delší době - jak hrdinka dokázala skloubit tajemství, kariéru a vztah.

Andrejka91
27.05.2022 3 z 5

Co mě na knížce nejvíc štvalo, bylo časté opakování slova perplex.
Jinak to na mě bylo moc zdlouhavé a nudné, do čtení jsem se musela nutit. Začalo mě bavit posledních 100 stran, kdy se děj konečně rozvinul.
Do dalšího dílu už bohužel nepůjdu.

Ann98
17.05.2022 5 z 5

Na knize mě zaujala nádherná obálka a zjištění, že autorka je Němka. Je nepsaným pravidlem, že Němky tento druh žánru opravdu umí.
Tessa a Cole jsou postavy, ke kterým si člověk musí vybudovat vztah. Zpočátku jsem jim nemohla přijít na chuť, ale postupem času jsem si oba zamilovala.
Začátek je hodně pomalý, až skoro nudný, ale pak se příběh rozjede. Tessino tajemství jsem postupem času uhádla. I když dlouho jsem čekala, že v tom bude něco mnohem horšího. Mrzí mě jedna věc, že netuším, kdo Tesse tak moc škodil. V knize byly nějaké spekulace, ale přímo nebyl obviněn nikdo.
Mnohem víc než hlavní hrdinové mi k srdci přirostly vedlejší postavy - Ella a spol. Proto se těším na druhý díl s Julianem.

Airelle
13.05.2022 2 z 5

(SPOILER) Přiznám se, že jsem z knihy a z celého příběhu mírně rozpačitá. Čekala jsem trochu větší spád, mohlo to být klidně o půlku kratší a mě by to možná pak víc bavilo. Vadilo mi neustálé opakování slov, ať už to bylo oukej, Drž hubu nebo perplex, které se téměř nepoužívá a tady se vyskytovalo fakt hodně.
Věc, co mě mrzí hodně je i fakt, že se tu hodně mluví o portrétu, který ma Cole o Tesse napsat, dokonce ho napíše, ale my si ho nepřečteme, ač by to bylo nejspíš to nejzajímavější z celé knihy.
Jestli se někdy pustím do dalšího dílu, tak doufám, že se dozvím, jestli se Tessa a Ella znají od dětství, protože jinak nechápu, proč to tam autorka zmiňuje.
Příběh neurazí, ale ani nenadchne. Navíc tomu chybí wau efekt, i když by se tu dal očekávat.

Knihomolka97
13.05.2022 3 z 5

Kniha mě zaujala na první pohled nádhernou obálkou. Bohužel z ní mám podobný pocity jako z BreakAway - krásná obálka a příběh trošku pokulhává. Tím nechci říct, že by byl vyloženě špatný, to vůbec. :)
Za mě je to lepší průměr, přijemná kniha na odpočinek, ale nic převratného.
Vyprávění v ich-formě a střídání pohledu obou hlavních aktérů mi perfektně vyhovuje. To je vždy velké plus.
Tessa se mi zalíbila hned od začátku, Cole si mé sympatie získával postupně. Jejich sbližování bylo pomalé a nenásilné. Zkrátka slow-burn romance jak vyšitá. Chemii i lásku jsem jim věřila.
Oblíbila jsem si některé vedlejší postavy a také se mi moc líbilo prostředí, kde se vše odehrávalo.
Kámen úrazu bylo to, že se příběh chvilkama zbytečně táhl a byl zdlouhavý. Ty správné grády nabral spíš v druhé polovině. Tajemství Tessy je poměrně předvídatelné a ne moc originální. Zrovna nedávno jsem četla knihu, kde se stala podobná událost..
Velmi mě mrzí příliš urychlený konec. Cítím se ochuzena, protože to, co mě zajímalo, jsem se nedozvěděla a přišlo mi to takové useknuté. :(
Váhala jsem s hodnocením a nakonec dávám 3,5⭐️/5⭐️

Dela90
11.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Když jsem četla anotaci, těšila jsem se na úžasný příběh. Nebylo to zlé, jen prostě jiné - než co jsem očekávala. Ze začátku se příběh neskutečně táhnul a pořád se tam něco nakusovalo a nic jste se prakticky nedozvěděli. Jen to, že hlavní hrdinka byla neustále v panice (časem už mě to celkem štvalo). Jasně, autorka nemůže vše odhalit na prvních stránkách knížky, ale aby řekla pravdu - podle mě se děj začal rozvíjet cca až po 200 stranách. Takže klidně mohla být kratší a nic by se nestalo.
Další věc, která mě strašně vadila bylo opakování některých slov, a to konkrétně: oukej, perplex a husina.
“Oukej” řekla snad každá postava stokrát. A to nemluvím o slově “perplex” ke kterému potřebujete nutně slovník cizích slov.

Příběh jako takový to mělo, sice se táhl a pak bylo vše vysvětleno během chviličky, ale pořád jsem čekala nějakou jiskru mezi hlavními hrdiny. Já jim tu jejich zamilovanost moc nevěřila. Věřím, že láska na první pohled existuje, ale tohle podle mě nebyl ten případ.
Hrozně mě mrzelo, že na konci nebyl přidán onen finální článek od Cola, jistě by to celý příběh hezky dokreslilo. No jo, smůla.

houdkic
08.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Neurazi, nenadchne. Zacatek byl celkem fajn, to me opravdu bavilo, jenze pak me to nejak prestalo bavit a hrozne me to nudilo. To Tessino tajemstvi nebylo zas tak priserny, jak je v knize vybarveno, podle me jsou horsi veci, co by znicily karieru. Zbytecne natazene, sneslo by to klidne i 100 stran min, vzhledem k tomu, ze se tam porad opakuji stejny pocity a myslenky. A nevim, co delal prekladatel, ze neustale pouzival slova perplex a oukej, v cestine je vic slov se stejnym vyznamem.

Skoda, ze jsme nezjistili, kdo teda vypustil info o jejim tajemstvi a tak, dle me to byla bud Cassidy nebo Ella.

Hodnotim 2,5 bodu, rozhodne jsem uz cetla lepsi knihy.

tajemství žurnalistika vysoká škola o natáčení filmu

Anna Savas
německá, 1993
2022  75%Tajemství v nás
2022  86%Sny v nás
2023  79%Naděje v nás

Kniha Tajemství v nás je v