V mrtvé zóně

V mrtvé zóně https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513354/bmid_v-mrtve-zone-PRV-513354.jpg 4 136 136

UTSS Salamis série

V MRTVÉ ZÓNĚ ODHALÍ LIDSTVO ŠOKUJÍCÍ TAJEMSTVÍ NELÍTOSTNÝCH KORZÁRŮ… Povstání na Novém Lagosu – nejkrvavější koloniální konflikt v novodobých dějinách, který neustal ani během války s Korzáry – dospěje ke svému konci, jeho vůdci generálu Taiwovi se však podaří uniknout. Povstalecká nákladní loď troufalým manévrem prorazí blokádu planety a skočí pryč ze soustavy, jen aby se z hyperprostoru vynořila v senzorovém dosahu UTSS Salamis. Následné pronásledování zavede Salamis daleko za hranice kolonizovaného vesmíru, kde v prázdnotě mezi hvězdami nalezne staré bojiště, na kterém se před třinácti lety měla rozhodnout válka mezi Sépiany a Korzáry. Když se na něm povstalci ukryjí, Salamis při jejich hledání narazí na nečekaný poklad. Na bojišti se mezi desítkami vraků možná skrývá první sépianské plavidlo, které kdy potkalo Korzáry, a v něm také odpověď na nejpalčivější otázky celé války: Kdo jsou Korzáři? Odkud pocházejí? A proč rozpoutali hned dvě mezihvězdné války? Zničené lodě však své tajemství nevydají zadarmo a v mrtvé zóně se brzy bude znovu umírat.... celý text

Ailee
19.05.2023 3 z 5

Tentokrát jsem se na knihu moc nedokázala soustředit, což samozřejmě není chyba knihy. Jako vždy spousta postav, které přicházejí a odcházejí dřív, než je poznáte, natož abyste si je zapamatovali. Už to začíná být trochu ohrané. Zajímavý start, pak objevení čehosi, příchod korzárů a 80% knihy bitva s nimi. Není to špatné, jen už to ztrácí šmrnc.

špulo
16.05.2023 5 z 5

Výborné pokračovanie, ktorému chýba len jedno jediné - ďalšie pokračovanie ;)).

flare
14.05.2023

Je to marny,pan Marik zna a umi...velmi ctive.

orson
04.05.2023 4 z 5

Dobré pokračování skvělé série. Akorát jak už jsem ty předchozí díly četl dříve, hodilo by se krátké připomenutí předchozích dílů a postav. Ale to je problém každé série. Už se těším na pokračování!

Gurus
26.04.2023 5 z 5

Tohle bylo lepší než předchozí díl, méně tříštění a přeskakování mezi postavami než v minulém díle. Sice konec mě uplně neuspokojil, ale celkově za 5/5. No teď, aby co nejrychleji vyšel díl pátý.

Marketplace
10.04.2023 5 z 5

Opět parádní příběh hrdinů lodě UTSS Salamis. V příběhu se objeví několik nových postav a i když se děj odehrává na několika místech, vše je napsáno přehledně. Těším se na další díl.

biki
30.03.2023 5 z 5

Tak tohle se mi líbilo o hodně víc než předchozí kniha. Autor tu nenechá vydechnout starým známým z minulých dílů, padouchům a samozřejmě ani čtenářům. Akce stíhá akci, ale děj je přehlednější než minule. Opět spousta originálních nápadů včetně toho jednoho níže kritizovaného, který se mi ale zdá být dostatečně vysvětlen. Takže autorovi odpouštím, že se v jednom případě asi nechal inspirovat jistou událostí z knihy stejného žánru, kterou překládal, a kterou jsem shodou okolností četla nedávno. V každém případě se už nemůžu dočkat dalšího dílu.

Lacie
28.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Bomba. Líbily se mi i předchozí díly, ale tady jako by autor přeřadil na vyšší rychlost. Salámovka honí povstalecké pašeráky, aby skončila v úplně jiné kaši, všechno to napětí, úsilí, propojenost...
Děj opět sledujeme pohledy jednotlivých výrazných postav, známých z předchozí akce. Mařík není měkkota, postupně ubývají, někteří mě mrzí více než jiní.
Nově přidané figury nejsou jednoznačné, prochází vývojem, každá další kapitola pro mě byla překvapením, kam se zase zvrtla. A i když Korzáři jsou díky Sépianům ještě nezdolnější, konečně je jejich rouška tajemství poodhalena a já jsem připravena na další cestu.

nero 13
26.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Ve čtvrtém díle posádka UTSS Salamis najde menšího bratříčka Rámy, Molocha. Moloch slouží jako velké pohřebiště Korzáry unesených vesmírných plavidel a posádka UTSS Salamis je vlastně skoro celou knihu v nepřežitém střetu s Korzárskými Sépianskými zombíky, až bych uvítal trochu více mezi děje.
Jinak jsem ale spokojen a jsem zvědavý jak se celý příběh v závěrečném díle nazvaném V jámě Lvové uzavře.

Franc
12.03.2023 5 z 5

Autor se s tím opět nepáral a světlo světa spatřil další mimořádný literární počin.

Staří známí stojí proti nepřátelům na dvou frontách. Ústředním ringem je tentokráte tajuplný objekt, který se ukáže být možným nalezištěm zásadních informací pro zvrat ve válce.

Od samého začátku má příběh svižné tempo, akce střídá zradu, zrada ztrátu mozku. Je jedno kde jste, za každým rohem čeká nepřítel. Zdánlivé vítězství se Vám po jednom výstřelu rozplyne jak loď v meziprostoru.

Ač se jedná již o čtvrtý díl, autor se zatím nevyčerpal. Stále je schopen překvapit a přijít s neočekávanými zvraty. Jeho knihy jsou takový literární nanit. Vlezou Vám do mozku a nutí Vás neodložit knihu, dokud nebude přečtena.

kokrokr
07.03.2023 3 z 5

Sépianské kostry v inteligentních bojových oblecích útočí. Co na to jen říct?
Mě horory nudí, takže jen za tři.