V lavíne

V lavíne https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281164/bmid_v-lavine-uGB-281164.JPG 4 17 7

Aljašská odvaha série

Reef McKenna po návrate do rodného mesta Yancey na Aljaške čelí obvineniu z vraždy. Jeho sestra Piper sa márnotratného brata rozhodne brániť. Zástupca šerifa Landon Grainger má McKennovcov rád ako vlastnú rodinu, ale jeho prácou je vypátrať pravdu. Na vlastnej koži sa už presvedčil o tom, že najbližší nás dokážu najviac sklamať. Hoci šerif trvá na Reefovej vine, vyšetrovanie skomplikuje niekoľko nečakaných stôp a Landonova kariéra sa ocitne na vlásku. Keď sa Piper pustí do pátrania na vlastnú päsť, Landon si uvedomí, že ju musí ochrániť nielen pred ňou samou, ale aj pred hrozbami, ktoré na nich číhajú v drsnej kanadskej divočine. Ich dlhoročné priateľstvo začne prerastať do čohosi hlbšieho, ale obaja sa ocitnú v smrteľnom nebezpečenstve.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro ženy
Vydáno: , i527.net

Shattered , 2013

narisa
20.06.2022 4 z 5

Lepší než první díl. Opět velké dobrodružství a napětí. Člověk by neřekl, jak to může být v malém aljašském městečku Yancey nebezpečné. Během celé série se tam objeví dost mrtvol. Ještě, že rodina McKeenů je připravena na vše, její členové umí snad všechno.
Každopádně Landon byl sympaťák a s Piper byli vždy přátelé a teď i něco víc, jen jim trvá, než si to navzájem řeknou. Vyšetřování je zajímavé a napínavé. Opravdu čtivé, ale člověk musí vypustit pasáže, kde autorka dělá reklamu křesťanství.
Jinak se mi moc líbí prostředí Aljašky.
Navíc autorka čtenáře navnadila na další díl o Gageovi a Darcy. Rozhodně doporučuji tuto sérii číst za sebou.

ivana7717
28.11.2021 4 z 5

Kniha má upútala jednoduchou kriminálnou zápletkou, páčia sa mi aj postavy , ich charakteristika. Taktiež nechýba romanrika a šťastný koniec. Oddychové čítanie.

FairyD.
12.05.2020 5 z 5

Mne sa táto časť páčila asi najviac. Veľmi som si obľúbila hlavné postavy, už v predchádzajúcej časti som im fandila. Nechýbalo dobrodružstvo a detektívna zápletka a štipka romantiky. Znova spomínaný Boh a hlavne modlitby, takže opäť to nie každému sadne.

pip11
10.07.2019 5 z 5

Pěkná kombinace dobrodružství, nebezpečí a romantiky. Domů se vrací Reef McKenna, vzápětí je obviněn z vraždy. Sestra Piper je odhodlána dokázat jeho nevinu a tak se spolu se zástupcem šerifa Landonem dávají do pátrání. Landon je do Piper beznadějně zamilován a snaží se ji chránit… Moc příjemné čtení, příběh je dobře promyšlený a poutavý.

Venusa
28.02.2018

modranka - možno preto, že to JE tak trochu kresťanská kniha :)

beva
12.11.2017 4 z 5

Dej knihy sa odohráva opäť na Aljaške. Hlavným hrdinom je jeden zo súrodencov Reef McKenna, ktorý sa stane hlavným podozrivým z vraždy jednej pretekárky. Autorka tu rozohrala vyšetrovanie tejto vraždy, kde sa súrodenci a zástupca šerifa snažia odhaliť pravého vraha a tak očistiť z podozrenia z vraždy Reefa McKennu. Motív vraždy a objednávateľ vraždy nás nakoniec prekvapí.

modranka
08.04.2016 4 z 5

Priame pokračovanie príbehu "Aljašská odvaha 1 - Pod lavínou". Príbeh zachytáva súrodeneckú súdržnosť. V tomto príbehu však viac rezonuje romantika než samotný detektívny príbeh. Ale romantika taká pre "-násť" ročných, kedy hlavný hrdina premýšľa či je dobré svoju vyvolenú pobozkať. Po toľkých erotických knihách je to také osviežujúce, že to autorke pokojne odpustíte.
Čo ma však opäť zarazilo, bol text so vsunutými mantrami ku Kristovi. Bolo to také neprirodzené, až to pokazilo dojem z celého príbehu. Za to sťahujem jednu hviezdičku.
Uvažujem, či nejde o nejakú mormónsku literatúru - charakteristiky postáv by to naznačovali.
Obálka je skvelá, ale gramatických chýb neúrekom.

Aljaška romantika

Dani Pettrey