Vražedný príliv

Jedného poddôstojníka pobrežnej stráže zavraždia a druhý záhadne zmizne. Špeciálny agent Vyšetrovacieho úradu pobrežnej stráže Finn Walker sa tak púšťa do svojho doposiaľ najnebezpečnejšieho prípadu. K dispozícii má iba zopár stôp z miesta činu – z lode zmiznutého poddôstojníka. Pri vyšetrovaní musí Finn spolu so svojím tímom siahnuť až na dno svojich schopností. Už beztak zložitú situáciu skomplikuje príchod Gabby Rowleyovej, sestry vedúceho tímu, ktorá je investigatívnou reportérkou a k prípadu má neustále nejaké otázky. Jej návrat má vplyv nielen na Finnovu prácu, ale aj srdce. V minulosti mu ho svojím odchodom zlomila. Teraz však kvôli príbehu Gabby riskuje život a Finn sa obáva, že o ňu príde už navždy… Pátranie po pravde ich postupne pripútava k sebe a ani jeden z nich nemôže ignorovať, že to medzi nimi poriadne iskrí. Budú schopní prekonať svoje sklamania a predsudky z minulosti a podarí sa im vypátrať nepolapiteľného vraha, alebo sa dokonca aj oni stanú jeho ďalším terčom?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429947/big_vrazedny-priliv-Lgg-429947.jpg 3.910

Strážcovia pobrežia 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , i527.net

The Killing Tide, 2019

Kniha Vražedný príliv

FairyD.
13.04.2020

Je úžasne ako autorka dokáže skombinovať vieru, krimi záplteku a lásku dokopy. Príbeh bol originálny,napínavý,nebol zbytočné núdný a natiahnutý, veľmi ľahko sa čítal.Zobrazuje že ani po rokoch láska nevybledne a aj napriek nesprávným rozhodnutiam v živote sa môžeme vrátiť na správnu koľaj.

Marylaa
31.03.2020

Jako obvykle umí tato autorka dobře namíchat akci, hluboké myšlenky a romantiku (i když te je tam na mně trochu moc, ale nemůžu si stěžovat věděla jsem do čeho jdu, přesto "jen" 4 hvězdičky). A oceňuji, že hlavního záporaka jsem nebyla schopná identifikovat. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit obálkou (naopak, využila jsem možnost zařadit knihu do výzvy).
Doufám, že budou další díly.
A docela bych se mi to líbilo jako film (ale obávám se, že tam by ta romantická zápletka vypadala jinak, takže vlastně by se mi to jako film nelíbilo)

pip11
30.03.2020

První díl serie začíná akcí a napětím od samotného začátku a trvá až do posledních stran. Krimi příběh z prostředí pobřežní stráže, kde nechybí také romantická zápletka.