Noční hlídka

Kapitán Elánius z ankh-morporské Noční hlídky měl všechno. Ale nyní je zpět ve své vlastní drsné, nesnadné minulosti, pouze v šatech, které měl právě na sobě, když se Zablesklo. Žít v minulosti je těžké. Umřít v minulosti je neuvěřitelně snadné. Ale on musí přežít, protože má velmi důležitý úkol. Musí vystopovat a chytit vraha, naučit sama sebe mladšího, jak být dobrým poldou, a změnit výsledek krvavé rebelie. Je tu ale problém: když vyhraje, nebude mít ani ženu, ani dítě, ani žádnou budoucnost. Zeměplošský příběh Jednoho města, s kompletním sborem pouličních výrostků, dam pochybné pověsti, rebelů, tajných policistů a dětí revoluce. „Pravda! Spravedlnost! Svoboda! A vejce natvrdo!“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/478/uzasna-zemeplocha-nocni-hlidka-es0-478.jpg 4.7926

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem (27.)

Literatura světová, Humor, Fantasy

Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:80-7197-217-7

Kniha Noční hlídka

david9690

Zajímavá věc. Rozhodně výborný nápad o cestování v čase, lidském osudu a neobyčejném umění být člověkem všem ostatním navzdory. Krásné čtení, zajímavé myšlenky a dobře nastavené zrcadlo společnosti a intrikanstvi mocných, všudypřítomných patolizalů a vlezdoprdelků. Věci jsou zde předkládány s humorem a ironií a přitom tak reálné.

SydBarrett

Úžasná a napínavá knížka a navzdory tomu, že na Zeměplochu vcelku dlouhá, tak neuvěřitelně čtivá. Navíc s mým (hned po Časnačajovi, samozřejmě) hrdinou a spoustou dalších zajímavých postav. O tom, jak tohle cestování časem vlastně fungovalo, jsem si preventivně zakázala uvažovat, protože bych se do toho zamotala a určitě tam našla i nějaké prapodivné chyby... No to je jedno.

alzbeta4340
14.12.2018

Terry Pratchett byl génius a jeho Noční hlídka by klidně mohla být zařazená do povinné středoškolské četby. Spousta chytrých myšlenek zabalených v humoru.

sarka9190
09.11.2018

Pro mne jeden z nejlepších dílů Zeměplochy. U Pratchetta jsem vždy žasla, jak dokáže kombinovat vážné prvky s těmi odlehčenými. Knížka nemá žádné slabé místo. Ale upřímně, v Pratchettových knihách žádné slabé místo nehledám, užívám si četbu.

Alíša236
18.07.2018

Pro mě nejlepší díl Zeměplochy z těch které jsem četla.

Eremites
12.07.2018

Návrat k mému milovanému Terrymu a nejoblíbenější postavě Zeměplochy - Samuelu Elániovi. Tentokráte do temnějšího, drsnějšího, částečně politického, a až děsivě aktuálního, příběhu.
Nepřestanu žasnout, jak hluboko do lidí Terry viděl, a s jakou laskavostí a humorem to i přes tu nechutnou špínu dokázal přetvořit v napínavé příběhy. Znovu smekám svou čtenářskou hučku a klaním se až na zem(ěplochu).

Posloucháno jako audiokniha. Jedinou nevýhodou této četby ušima je (pro mne) skutečnost, že spoustu brilantně vyšperkovaných myšlenek si nemohu zapsat a následně se k nim vracet. Výhod je hnedle několik - od skvělého audio zpracování, díky kterému se mi některé postavy nesmazatelně spojily s určitým typem hlasu, po množství práce, kterou při poslechu v domácnosti i na zahradě zcela dobrovolně vykonám :-)

theMarty
26.06.2018

S Terrym jsem se setkala už před několika lety. Některé z jeho knížek mě zaujali (Sekáč), jiné jsem upřímně protrpěla.
A tahle patří rozhodně do první skupiny.
Lehká nadsázka a ironie, vtip a happy end, s tím se nikdy nespletete.
Dobře Terry!

Kuffenbach
21.05.2018

Pokud Terry něco zanechal lidstvu, je to tato kniha. Už ten obal vás musí připravit na nevšední zážitek (Rembrandt + variace).

Noční hlídka je dokonalá, a zkuste to popřít! V tom případě bych, ač nerad, musel požádat přítele Mňácala, aby vám uvařil kakao...

Chcete humor? Napětí? Cestování časem? Ale hlavně, HLAVNĚ - moudrost? Tak čtěte. A žasněte.