Magický prazdroj

Magický prazdroj https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456/zemeplocha-magicky-prazdroj-456.jpg 4 1661 128

Zrodil se mág tak mocný, že proti němu jsou ostatní mágové jen varietní hudlaři, a sama jeho existence přivede Zeměplochu na pokraj panmagické války. Jediný, kdo mu stojí v cestě, je Mrakoplaš, nedostudovaný kouzelník, jenž chce zachránit svět, nebo alespoň tu jeho část, na které se sám právě nachází. K zeměplošským hrdinům, které už známe, se připojují další: Conina – barbarská kadeřnice, Nijel-ničitel (jehož matička stále dohlíží na to, aby nosil vlněné spodní prádlo), a pravděpodobně první městský džin, který podniká v mosazných lampách, kde by rád objevil prostor pro vlastní růst.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Sourcery , 1988

Greene
23.11.2015 3 z 5

Tahle kniha mě moc nechytla. Tedy ano, byla neskutečně čtivá, jako jsou ostatně všechny Pratchettovy knihy, ale tentokrát mi přišlo, že autor vykrádá sám sebe. Příběh byl podobný druhému a třetímu dílu. Ale i tak mě dokázala po dlouhé době kniha rozesmát.

wiix
04.11.2015 4 z 5

Konečne som natrafila na poriadnu Pratchettovu knihu, ktorá pobaví, niečo nové naučí a udiví svojím príbehom i hláškami.

goldennepal
13.10.2015 5 z 5

Tato se velmi vydařila,strhující,bomba..........no prostě toto je Prattchet :-)

alef
18.06.2015 5 z 5

„Mrakoplaš strávil několik let hledáním míst, kde by se mohl nějakou dobu opravdově nudit, ale nikdy se mu to nepodařilo. Vždycky ve chvíli, kdy si myslel, že to už už dokáže, změnil se náhle jeho život v divoký vír šílených událostí. …. Dovedl si představit nekonečnou řadu věcí, které by nedělal.“

„Rozumíš tomu?“ zeptala se opatrně.
„Já tomu zčásti rozumím, ale nevěřím tomu,“ zavrtěl hlavou Mrakoplaš.

Taky tomu zatím rozumím jen zčásti, a tak jsem se opět po krátké přestávce spolu s dalším zeměplošným příběhem vrhla na hledání podstaty života :-).

Už jsem si stihla uvědomit, že „Zeměplocha, … existuje jako výsledek náhodné nepravidelnosti na křivce pravděpodobnosti nebo snad proto, že bohové milují žertíky jako kdokoliv jiný.“ … A tak se s jistou nepravděpodobnou pravděpodobností můžeme pokusit najít odpověď na nejzákladnější otázku: „… co na světě je takové, aby stálo za to žít?“

Ovšem pozor na Smrť, bude Vás přesvědčovat, že „ŽÁDNÁ NADĚJE PRO BUDOUCNOST NEEXISTUJE“. „A co nás tedy v budoucnosti čeká?“ Smrťová odpověď je krátká: „JÁ.“

Takže nám nezbývá než tiše „závidět“ knihovníkovi Neviditelné univerzity, kterému se: „ Zamlouvají … hbité dlouhé ruce, chápavé nohy a právo drbat se na veřejnosti, ale ze všeho nejvíc se mu líbí to, že veškeré otázky jeho bytí se soustředily do jediného problému - totiž odkud se vynoří jeho další banán. Ne že by si neuvědomoval tragiku a ušlechtilost lidského bytí. Ale co se jeho týkalo, mohli jste si lidské bytí strčit za klobouk.“

Opět bezva čtení a plný počet 5/5* :-).

TheCiko5
16.04.2015 4 z 5

Závěrečná pitka kumpánů Války a Mora byla zábavnou gradací celého magií prosáklého dílu Zeměplochy. Trefná přirovnání, skvěle fungující dialogy, výborně načrtlé postavy a jako omalovánky vykreslená krajina a prostředí. Zkrátka výborný Pratchett. Krásná práce a těším se na další díl.

jirincz
27.03.2015 4 z 5

Prvně jsem chtěl dát tři hvězdičky, ale když čtu komentář zde, tak si vybavuji orpavdu skvělé momenty - ponožka s cihlou, parta kolem Smrťe a spousta skvělých hlášek, takže si to čtyři hvezdy zaslouží. Ale opět mám problém se samotným koncem, konec mi u Pratchetta zatím nikdy nesedí, nevím proč...

"POUZE ODDALUJEŠ NEVYHNUTELNÉ" prohlásil Smrť.
"Ale to je přece podstata celého života, ne?"

"Zavazadlo nechtělo od světa nic moc, jen vyhubení každé jiné formy života, ale co potřebovalo ze všeho nejvíc, byl nějaký majitel"

SuperFrankie
04.10.2014 4 z 5

Mrakoplaš vyrostl v Morporku. Každý obyvatel Morporku měl rád na své straně, došlo-li k boji, přesilu alespoň dvacet ku jedné, ale všichni se drželi rčení, že je lepší ponožka s polovinou cihly v ruce a temná ulička na číhání než kouzelný meč, který nemůžete vytáhnout z kamene.

Túrin
23.09.2014

Další pohodová Zeměplocha :)

Fantastička
02.09.2014 4 z 5

Pěkná kniha, dobře se četla

Kindle82
25.08.2014

Očekávání, kdo nový se v této knize objeví, co nového zažijí postavy za dobrodružství a na jaká zajímavá místa se dostanu, nebylo zklamáno. Od začátku do konce poutavý příběh. Je pravda, že občas jsem se musel trochu vracet, abych si všechno ujasnil kdo je kdo, ale to vůbec neubralo na čtivosti.

Sisi11
30.06.2014 3 z 5

Není důležité jak daleko se mág zaběhne, pro svůj klobouk se vždycky vrátí. Noc se rozlila po Zeměploše, podobná řídkým švestkovým povidlům nebo snad borůvkové marmeládě.
Ale bude ráno, vždycky bude další nové ráno.

Některý díl je slabší, některý silnější, stejně Pratchettovy příběhy miluji!

Gaara1
25.06.2014 5 z 5

V Magický prazdroj je nadále vtipný a originální jako ostatní knihy ze Zeměplochy. Na scéně se objeví Mrakoplaš, truhla s nožičkami a mnoho dalších postav, které budou utvářet další dějiny Úžasné Zeměplochy. 100%

Ačánek
21.06.2014 4 z 5

S timto príběhem jsem byl celkem spokojen. Po sklamání z čaroprávnosti to bylo zase něco lepšího. Hlavně závěr příběhu byl dobrý, i když konec byl celekm divný ale jinak knihu vřele doporučuji. Mrakoplaš se tentokrát překonal :-)

knedlik
07.06.2014 5 z 5

Na to, že se vlastně celý děj točil kolem rekta, docela slušné :-)) Hodně povedený díl, u kterého jsem o úsměvy od ucha k uchu neměla nouzi. Tak, jak si občas vypisuji úryvky a hlášky, co mě pobavily nejvíc, tak jsem tady málem opisovala celé strany. A chudák ublížené Zavazadlo zase stouplo v ceně :-)

„Zavazadlo nechtělo od světa nic moc, jen vyhubení každé jiné formy života, ale co potřebovalo ze všeho nejvíc, byl nějaký majitel.“

"Tedy řeknu vám, že mi občas (Smrť) dokáže lézt pěkně na nervy. Proč si, u všech všudy, myslí, že musí mít pokaždé poslední slovo?“
„Myslím, že je to u něj taková síla zvyku.“

Bear Reader
27.12.2013 5 z 5

Dal jsem za pět, ale s Mrakoplašem mám problém. Nějak mu ne a ne přijít na chuť.

wooloong
29.09.2013 5 z 5

Terry Pratchett a jeho knížky o Zeměploše prostě nemají chybu. Je to přesně ten druh šíleného, bláznivého, hravého a absurdního humoru, který miluju. Navíc se mezi všemi těmi nafoukanými mágy, svéráznými čarodějkami, chemicky nestabilními draky, vznešenými upíry, huhňajícími Igory, zručnými skřety, chamtivými trpaslíky, sympatickými zombíky, pomalými trolly se sklonem k závislostem, zručnými skřety, sexy vlkodlaky, noční hlídkou v čele s Elániem, knihovnami s pokřiveným časoprostorem a knihovníkem s dlouhými pažemi, zálibou v banánech a slovní zásobou zahrnující Ook (a to je jenom stručný a neúplný výčet) najdou i geniální satirické postřehy a opravdu hluboké myšlenky, které povyšují Pratchettovo dílo z kategorie "prostě taková srandička s barevnou paperbackovou obálkou" do kategorie "Literatura".

Znovu mágové, Neviditelná univerzita a především Mrakoplaš.

Mako123123
20.08.2013 5 z 5

Veľmi dobrá a zaujímavá časť, bez Dvoukvítka to bolo o trocha lepšie podla mna, ten jemne epický záver s pootvoreným koncom... paráda .. takže 5/5

Verrrunka
12.08.2013 4 z 5

Možná mě nepobavila jako jiné, ale Smrť, Válka, Mor a Hlad byli výborní!

BooksLucyKing
12.06.2013 4 z 5

Asi mě nikdy nepřestane fascinovat, jak se Mrakoplaš vždycky někam nachomýtne, aniž by o to absolutně stál, za následek to má procestování minimálně půlku zeměplochy, k tomu pár dimenzí navrch, pozná groteskní individua a nakonec naprosto neuvěřitelným způsobem zachrání celou situaci, ponožka mě dostala :D....hlvně utíkat,utíkat, utíkat :D ... Další bezvadná zeměplocha.

yueh24
09.05.2013 4 z 5

Tento díl Zeměplochy nepovažuji za úplně top, ale přesto patří k tomu lepšímu, asi kvůli účasti Mrakoplaše, knihy s ním patří mezi mé nejoblíbenější.