Už viem prečo 2.

Už viem prečo 2. https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225227/bmid_uz-viem-preco-2-225227.jpg 5 87 9

Už vím proč série

Táto encyklopedická knižka vám priblíži mnoho zaujímavých vecí z najrôznejších odborov ľudskej činnosti. Podobne ako prvý diel aj druhý diel je rozdelený do dvadsiatich kapitol. Každá kapitola prináša malé dobrodružstvo zo sveta vedy a techniky. K mnohým vynálezom dospeli vedci zákonite po mnohoročnom skúmaní, kým iné vznikli tak trochu náhodou. Text dopĺňajú krásne ilustrácie Vojtěcha Kubaštu. Kapitoly: Už viem prečo... raketa letí do vesmíru, atóm nie je nedeliteľný, tryskáč vonia ako petrolejka, stromy nemusia roniť gumové slzy, má na plasty patent prírody, je plyn dobrý sluha ale zlý pán, je uhlík prvok mnohých tvárí, ľudia dlho nepoznali hliník, sú semená zásobárňou tukov, nielen medvede ľúbia med, rastliny liečia, vozom nestačia chodníčky, bycikel ide, ako má, nás vlak bezpečne vezie, lietadlo nezablúdi, na rátanie nestačia prsty, je kryštál malý rozhlasový detektív, kmitanie meria čas, mám dúhu v tubách, je gitara malý orchester.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Bradlo

Už vím proč , 1980

Kontryhelka
29.01.2023 5 z 5

Pěkně zpracovaná encyklopedie pro děti. Jak první tak i druhý díl jsou povedené a hodně nám jako dětem vysvětlila.

jan0223
03.01.2022 5 z 5

Druhý díl doplňuje a pokračuje v úžasném vyprávění. Tahle knížka se opravdu povedla, nadčasová, propracovaná a jako kluk jsem ji přímo hltal. Dodneška si ji rád prolistuji a snažím se k tomu vést i děti.
Neznám nikoho komu by se nelíbila.

Alax7575
28.05.2021 4 z 5

Ilustrace jsou krásné a poučné, a kniha celkově snadně pochopitelná

plutoking
28.09.2020 5 z 5

Na svou dobu geniální, první díl jsem nikdy neměl, ale asi tisíckrát jsem si ho půjčil v knihovně :)

Godvind
26.11.2017

Tuto knížku jsem jako kluk zbožňoval. Několikrát týdně jsem si v ní po příchodu ze školy domů listoval. Opratroval jsem ji, zachovala se v úžasném stavu a dnes si v ní rádi listují mí dva synkové.

mira.l
12.09.2014 5 z 5

Už vím proč a Už vím proč II byly knihy, které svého času působily jako zjevení. V tehdejší době moc encyklopedií nevycházelo a většina mladých čtenářů na ně a především na názorné obrázky B. Kubašty koukala zřejmě asi stejně jako já, čili jako na zjevení:). Mám ty knížky obě dodnes doma.

Tinoušek
05.09.2014 5 z 5

Druhá encyklopedie (po Už vím proč 2), kterou jsem přečetla. Poděděná po otci, skvělá a nadčasová. Nejlepší obrázky :D

vlkodlaq
30.07.2014 5 z 5

Škodovi s p. Kubaštou odvedli vynikající práci. Tuto knihu jsem dostal coby asi osmiletý a mé rodiče tak uchránila od mnohých "proč". Stále ji mám a občas s příjemnou nostalgií prolistuju.

vitavita
13.03.2012 3 z 5

Výborná encyklopedie pro děti i dospělé.