Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355873/bmid_uz-nikdy-pesky-po-armenii-a-gruzii-3IQ-355873.jpg 4 1632 376

Po dvojici bestsellerů přichází princ Ládík s další knihou – tentokrát o cestě do Arménie, Gruzie a Náhorního Karabachu. Ladislav Zibura se vydává do těch nejzapadlejších vesnic, aby mohl poslouchat příběhy místních a načerpat něco z jejich moudrosti. Alkohol teče proudem a mladý dobrodruh důvěrně poznává kulturu plnou pohostinnosti, rozhodných slov a sovětské nostalgie. Své zážitky z kavkazského putování Zibura líčí s tradičním humorem a sebeironií, pro které ho čtenáři nenávidí a milují.... celý text

Analady
18.03.2019 5 z 5

Láďovi cestopisy mě baví a musím říct, že tento poslední se mi líbil asi nejvíc. Líbí se mi lehkost, s jakou svoje putování líčí, užívala jsem si pohodu a bezstarostnost, které z knihy čiší. Obdivuji jeho odvahu, se kterou se do svých dobrodružství vrhá i schopnost sebeironie, která člověku pomáhá povznést se nad mnohé věci. No a samozřejmě zde nechyběl ani jeho typický humor :-)

nikol1774
17.03.2019 5 z 5

Celý set knih Ládi Zibury jsem dostala podepsaný pod stromeček a vůbec nevím proč, ale tak nějak jsem sáhla jako první po jeho poslední knize. Cestování je moje největší vášeň, dokonce větší než knihy, které jsou na druhém místě a tak jsem se šíleně těšila na všechny jeho knihy.
Jako první bych chtěla napsat, že toho kluka moc obdivuju, z hlediska cestování, bála bych se odjet kamkoliv úplně sama. Je to šílenec, že dokáže ujít tolik kilometrů i přes veškerou bolest, puchýřů, zimu či vedro.
Kniha byla napsaná krásně, vtipně a strašně mě motivovala pro změnu našeho cestování. Ale při zpětném pohledu mi přijde, že byla celou dobu stejná. Téměř každá kapitola byla o úplně stejných věcech jako předchozí, ale s jinými lidmi na jiném místě. Tak proto jedna hvězdička dolu. Každopádně se moc těším na další jeho knihy a tentokrát si vezmu první díl.

Veliskovat
17.03.2019 4 z 5

U knížky jsem se smála a bavila mě. Nedá se jí nic vyčíst, jelikož byla psána v podstatě jako deník a popisovala celou jeho cestu

Acnaj
15.03.2019 2 z 5

Upřímně autorovi závidím, že se podíval na takto zajímavá místa. Ale knížka mě jinak celkově zklamala, nějak mi nepřišla poutavá, nevtahovala mě do děje. Ale i přesto si možná ještě nějakou knížku od autora ještě někdy přečtu...

Sova15
15.03.2019 5 z 5

Díky Ládíkovi se mohu přenést na místa, kam se asi nedostanu. Závidím, ale přeju, odvahu s jakou se vrhá do putování. Být mi o pár desítek let méně, zkusila bych to asi také. Díky zápiskům, které nejsou typickým deníkem, jsem se dozvěděla spoustu věcí o životě v Gruzii a Arměnii. Čím dále jsem četla, bylo mi víc a víc líto, že dojdu na konec knihy. S Ládíkem se ale neloučím na dlouho. Za pár dní jdu na přednášku Prázdniny v Evropě, ze které si určitě odnesu další knihu.

ThePeace135
10.03.2019 3 z 5

Tak nějak musím souhlasit s komentářem Danago hned pode mnou. Bohužel po absolutním nadšení z prvního dílu, které postupně klesalo u dílu druhého jsem díl třetí četla tak nějak ze setrvačnosti. Mám ráda Láďův humor, jeho příspěvky na sociálních sítích mi vždycky zlepší den, ale na třetí knihu mi to prostě nějak nestačilo. Nemyslím si, že by to bylo prostředím, naopak. Oceňuji, že Láďa jezdí po méně vyhledávaných zemích a snaží se lidem zprostředkovat, že i na takových místech může být hezky a příjemně, ale prostě mě tenhle díl nebavil. Nebudu v tom více hledat a pokud vydá další knihu, dám mu ještě šanci. Přeci jen je to princ Ládík :)

Danago
10.03.2019 2 z 5

Nejvíc se mi líbila knížka 40 dní pěšky do Jeruzaléma, ta mě nadchla a mnohokrát jsem se u ní zasmála. Pěšky mezi buddhisty a komunisty mě bavila trošku méně, přišlo mi to dost podobné. Ale Knížka Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii mě nebavila vůbec. Naštěstí jsem ji poslouchala, tak jako kulisu k práci jsem ji doposlouchala.

Ty stakany vodky v každé druhé větě byly otravné. U této knihy jsem se nepobavila a ani moc nepoučila. Navíc už Ladislav ani nechodí pěšky, vím, že tak to prostě dopadlo. Kolo bych tak nějak ještě brala, ale autostop je už dost velké vybočení. I když i tento druh dopravy má své zajímavé momenty.

Navíc tentokrát je audiokniha velice špatně zpracovaná, hudební předěly byly tak tiché, že jsem je neslyšela, pokud jsem neměla nastavenou vysokou hlasitost, přitom mluvené slovo slyšet bylo dostatečně. Dost to kazilo poslech.

malagreta
06.03.2019 3 z 5

Tři hvězdy - za obálku a ilustrace. Přiznávám, že jsem tentokrát knihu ani nedočetla, od cestopisu jsem asi čekala víc než informace o tom, kolik autorova játra během putování snesou.

yellowbanna
04.03.2019 5 z 5

Ladislavovo zatím poslední vydané putování mě nebavilo o nic méně než ta předchozí dvě. Dokonce bych řekla, že Láďův smysl pro humor, ironii a sarkasmus se ještě přiostřil. Tím víc, čím víc svá pozorování lidí povinně zapíjel místní lihovinou. Zase jsem se smála nahlas a už teď vyhlížím plánovaný čtvrtý titul.

Čtenářská výzva 2019 - 4. Cestopis

tlllk
26.02.2019 4 z 5

Spočiatku to bolo super, škoda len že časom ten stereotyp nezachránil ani autorov nevtieravý seba-ironizujúc humor. Pôvodne som si chcel len splniť výzvu, ale predčilo to moje očakávania...

Emily82
25.02.2019 3 z 5

Alkohol byl z této knihy cítit tak mocně, že jsem se chvílemi cítila opilá i já. Jelikož nepiju tvrdý alkohol, tak nevím, zda kniha má na cestu do Gruzie nalákat či odradit...
Smysl pro humor klasicky dobrý, ale knihy už mi začínají splývat v takové to: opít se s někým místním, přespat a jet dál... část o Arménii hodnotím lépe než tu o Gruzii.

IvaKo
23.02.2019 5 z 5

Všechny knížky tohoto netradičního poutníka a spisovatele jsem přečetla naráz, tuto jako poslední a zase jsem se náramně bavila. Tentokrát se autor nejvíce přiblížil "klasickému" cestopisu, když častěji popisuje navštívená místa včetně památek a dokonce připojuje i historické souvislosti. Dalším posunem oproti předcházejícím dvěma knížkám je, že Ladislav tentokrát cestuje nejen pěšky, ale i na kole a nakonec i stopem. Co se ale naštěstí nezměnilo, je autorův vtipný styl vyprávění, schopnost vnímat krásy přírody a užívat si setkání s lidmi. Jen doufám, že po této cestě nemusel podstoupit odvykací léčbu.

zahradnice18
20.02.2019 5 z 5

Bezva cestopis.

alcahanca
19.02.2019 4 z 5

Můj první cestopis a za mě dobrý! Je to vtipné a dobře se to čte. Asi zkusím od Ladislava "Mašiny" další. :-)

hana2288
15.02.2019 3 z 5

Z knihy jsem byla ze začátku nadšená. Bavila mě však tak do půlky. Pak už mi přišly všechny cestovatelovy dny stejné. Byla to má první kniha od spisovatele, určitě zkusím i jeho další knihy.

helena8550
13.02.2019 3 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila a (možná právě proto) mě i hodně zklamala. Každý den cesty je prakticky ten samý. Romantické vzdychání nad krásnou krajinou (ptáčkové, motýlci, louky, lesy... celou cestu) se střídá s pitím litrů alkoholu, kterým by udělal dojem na lecjakého teenagera, ale na mě teda ne. Za cestopis se to taky úplně považovat nedá, protože o zmíněných zemích (krom toho vzdychání nad přírodou) se objeví pouze sem tam nějaká kusá informace jako výstřel do tmy ve formě poznámky pod čarou. Ano, je tam i mnoho vtipných momentů, ale ty si asi raději přečtu jako příspěvky na sociálních sítích a předchozí (a následující) knihy už asi číst nebudu. Omlouvám se, pane Ziburo.

pollyanna
06.02.2019 3 z 5

Vtip autorovi při vyprávění nechybí, odvaha rozhodně také ne... Jen to bylo poněkud jednotvárné – kde přespal, kolik alkoholu vypil. No, toho alkoholu tam bylo na mě přece jen trochu moc. Dalším knihám se ale bránit nebudu:).

1bublina
06.02.2019 5 z 5

Můj první cestopis - četla jsem v rámci čtenářské výzvy a jsem moc ráda. Kniha velice milá a vtipná. Často jsem se smála nahlas. Určitě přečtu i další knihy od Ládíka.
ČV 2019 - Cestopis

Leniik33
04.02.2019 5 z 5

Opět nezklamal :) Jeho styl mi prostě sedí a knížka je hlavně vtipná. Ilustrace jsou úžasné a těším se na další knížku.

lukas9608
03.02.2019 4 z 5

Stejně jako předchozí knihy zajímavé a vtipně napsané. V popředí jsou především interakce s místními obyvateli, moc faktů o daných zemích nečekejte. I když alespoň arménská genocida tu je zmíněna a pěkně popsána. Velice inspirativní, pokud vás láká cestování stylem "cesta je cíl".

Kdybych měl všechny dosavadní tři Ziburovy knihy srovnat, byla by tato asi nejslabší. Jerusalém byl první, Čína exotická, ale Gruzie s Arménií se často zvrhává do stereotypu chlastání, přespání, chlastání, přespání a tak dále. Tímto mi trochu připomíná knihu "Přijde Mordor a sežere nás aneb tajná historie Slovanů".