Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355873/bmid_uz-nikdy-pesky-po-armenii-a-gruzii-3IQ-355873.jpg 4 1632 376

Po dvojici bestsellerů přichází princ Ládík s další knihou – tentokrát o cestě do Arménie, Gruzie a Náhorního Karabachu. Ladislav Zibura se vydává do těch nejzapadlejších vesnic, aby mohl poslouchat příběhy místních a načerpat něco z jejich moudrosti. Alkohol teče proudem a mladý dobrodruh důvěrně poznává kulturu plnou pohostinnosti, rozhodných slov a sovětské nostalgie. Své zážitky z kavkazského putování Zibura líčí s tradičním humorem a sebeironií, pro které ho čtenáři nenávidí a milují.... celý text

shmaic
01.10.2019 3 z 5

Prilis hodne lihu.

*Pájuše*
30.09.2019 1 z 5

Tak tohle nešlo. Pokud je Arménie a Gruzie založena jen na popíjení alkoholu, už vím, že tyhle země nikdy nenavštívím. I když ta příroda, kterou autor popisoval, byla úžasná! Vůbec by mi nevadilo, kdyby ji popisoval až do konce a příběhy z alkoholového opíjení úplně vynechal. Kniha by byla o tolik zajímavější.

luciekla
22.09.2019 4 z 5

Moje prvni setkani se Ziburou. Nebylo to spatne, ale cekala jsem vic. Vybrala jsem si prave tutto knihu, protoze Gruzii bych rada navstivila a doufala jsem, ze se o ni dozvim neco vic. Bohuzel mi ta cast o Gruzii prisla nic moc, chvilemi jsem se musela nutit do cteni. Druha cast z Armenie byla moc fajn. Takze asi takove 3.5 hvezdicky, do dalsich autorovych knich se ale nepohrnu.

Charlie
11.09.2019 3 z 5

Ano, stále se skloňuje slovo stakan. Nicméně nedávno jsem měla možnost Gruzii navštívit a proto jsem se při tom při čtení jen usmívala a říkala si, že je to pravdivě popsané. Pro kochání se krásnou přírodou je stejně nejlepší se zajet přesvědčit na vlastní oči.

Handokan
09.09.2019 4 z 5

Jak se Mašina Láďa propil Arménií a Gruzií. Dvě třetiny knihy jsou vzpomínky na pitky s obyvateli Kavkazu, ale Láďa je zvládl popsat s humorem a určitým nadhledem. O Gruzii se toho z knihy moc nedozvíte, Arménie je zmíněna trochu podrobněji a nejvíce prostoru dostal Náhorní Karabach. Spíše než cestopis mi to připomnělo sociální sondu. Jsem ráda, že jsem strávila několik večerů s tak vřelými a přátelskými lidmi.

Hanjimka
05.09.2019 3 z 5

První knížka od autora, a jen kvůli Klubu milovníků knih. A asi i poslední. Zaujal mě vlastně jen na začátku jedním vtipem a na konci, kdy zjistil že všude dobře, doma nejlíp. Sice pěkně popsaná krajina a vlastně i mentalita lidí které potkával a ano alkohol sbližuje, ale všeho moc škodí.

Zuzaa
21.08.2019 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a musím říct, že to bylo vtipné, i když malinko nuceně. Také svižné a zábavné. Do auta ideální, i když člověk stojí v koloně na D1, má najednou pocit, že zažívá velké dobrodružství a brázdí cesty někde po Arménii.

Pavla Macková
19.08.2019 2 z 5

Nejslabší kniha, kterou jsem od autora četla. Tyto země mají určitě co nabídnout, tradici, kulturu, přírodu, … Škoda, že se tomu autor více nevěnoval. Příběhy z popíjení alkoholu byly zbytečné a únavné.

Vydrýsek
11.08.2019 4 z 5

Opět příjemné čtení. :-)

Zumina
07.08.2019 5 z 5

Velmi vtipná kniha. Líbí se mi autorův humor.

LusSyNDA
06.08.2019 3 z 5

Třetí kniha od Prince Ladislava už pro mě nebyla tak vtipná a zajímavá jako předchozí 2 knihy. Bylo to vesměs o alkoholu :-D ja pořádně ani nevěděla kde Láďa zrovna je nebo kam míří dál. Bylo to fajn čtení ale musela jsem to pokládat jinou knihou abych to zvládla dočíst.

Avila
31.07.2019 3 z 5

První moje kniha od Ladislava byla 40 dní pěšky do Jeruzaléma a byla jsem z ní nadšená moc se mi líbil styl a humor s jakým byla napsaná.... Tak jsem se na další putování s Ládíkem opravdu těšila, bohužel tento výlet do "krajiny alkoholového opojení" mě moc nenadchnul...

happy-smile
30.07.2019 3 z 5

Bohužel v této knize aby člověk humor pohledal... Ladislav je v podstatě celou dobu v lihu a dost se divím, že vůbec svou cestu dokázal zrekonstruovat... Dozvíme se hlavně to, kde a s kým Láďa pil. Vypovídá to samozřejmě i o kultuře Arménie a Gruzie, avšak už to nemá toho humorného ducha.

takana
22.07.2019 5 z 5

Odpočinková kniha s humorem.

Opatov
20.07.2019 4 z 5

Alkoholická cesta po Nahorním Karabachu, Arménie a Gruzii. Od autora jsem dosud žádnou knihu nečetla, takže jsem netušila, co vydrží. Líčení obyvatel a jejich života bylo úsměvné. Pohostinnost je maximální, největším problémem je odmítnout a zůstat střízlivým. Nejvíc Gruzince dokaze rozveselit cena brambor a věk nevěst v Čechách. Docela jsem se pobavila.

evacerna18
17.07.2019 2 z 5

Zibura už nechodí pěšky, ale jezdí na kole a později dokonce stopuje. Místo čaje pije vodku po lahvích a má potřebu o tom psát skoro na každé stránce (slovo stakan jsem napočítala 35x). O lidech jsem toho z knihy moc nezjistila, jen to, že většina pije, má děti a chybí jim Sovětský svaz. Ani o jednotlivých zemích jsem se skoro nic nového nedozvěděla.
Četla jsem všechny Ziburovy knihy a tahle je nejslabší. Jeho humor mám ráda, ale pár vtipných hlášek celou knihu prostě neutáhne.
40 dní pěšky do Jeruzaléma - hlavně pěší chůze a čaj = skvělá kniha
Pěšky mezi buddhisty a komunisty - občas autobus a pár piv = průměrná kniha
Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii - hlavně auto a vodka = nic moc
Další knihy už si nekoupím, číst 300 stran o alkoholu mě nebaví.

Lachtaan
13.07.2019 5 z 5

Co je na světě lepší než cestování? Tenhle koníček nepředčí ani knížky, ani filmy! A Zibura o tom napsal ty nejlepší cestopisy. Snad nikdy jsem řádky knížky nehltal tak zběsile, jako v případě jeho děl. Mám u každé stránky silné nutkání se sebrat a ihned vyrazit na obdobnou pouť.

E.lisabeth
13.07.2019 4 z 5

Dalsi vesele putovani prince Ladika...za me urcite lepsi nez predchozi kousek

xxtom
11.07.2019 4 z 5

Má třetí přečtená kniha od pana Zibury a řekl bych, že zatím i nejlepší. Vyprávění z cest je s každou další knížkou o něco lépe a zajímavěji zpracované.

Samarkand
01.07.2019 4 z 5

Prvni co jsem od Zibury cetl a nelituji. Velmi poutave napsane, jen me zarazi, kolik toho zvladne jeden clovek vypit... :D