Už je tady zas

Už je tady zas https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171270/mid_uz-je-tady-zas-oRl-171270.jpg 4 1255 312

Co kdyby Hitler v roce 1945 nespáchal sebevraždu, ale jen usnul? A co kdyby se probudil roku 2011? Jak by se asi tvářil a našel by v našem světě spojence, kteří by ho podpořili? Od těchto otázek se odvíjí román německého spisovatele Timura Vermese nazvaný Er ist wieder da. Román, který okupuje přední místa německých literárních žebříčků. Prodalo se ho zatím téměř půl milionu výtisků a skoro sto tisíc kusů ve formě audioknihy. Satirický příběh se překládá do sedmnácti jazyků včetně angličtiny, španělštiny, francouzštiny a češtiny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Er ist wieder da , 2012

Knihomolka506
28.05.2021 4 z 5

Prolínání historie se současností, k tomu nášup humoru a čtenář je spokojený :)

m_martina
03.05.2021 4 z 5

Nebylo to špatné, ale úplně dobré také ne. Docela zajímavý nápad tohle napsat.

rencovav
19.12.2020 4 z 5

Bylo to fakt dobré. Konec mě trochu.. ale ne, nezmátl, jen jsem asi čekala, že to nějaký pořádný konec bude mít. Že Hitlera praští a on se probudí zpátky v roce 1945 nebo tak nějak. Ale nevadí. Němčina.. byla místy trochu oříšek, ale troufám si tvrdit, že jsem to zvládla, že jsem knížku pochopila, rozšířila si slovní zásobu a zároveň se spolehla na nějaké své schopnosti a že jsem si ověřila, že už v němčině knížky můžu číst. Tohle možná bylo o to těžší, že se místy jednalo o náročnější témata, ale většinou jsem převážně dialogům a popisům neměla problém porozumět.

Kubina
05.12.2020 4 z 5

Kniha nemá téměř žádný děj, přesto analíza současné společnosti z Hitlerovského pohledu pobaví. Od zfilmované verze se podstatně liší, koho by od četby odrazovala znalost filmu.

blackoutzuzi
26.10.2020 2 z 5

Místy docela vtipná záležitost, nicméně postupně to na mě začalo působit, že je to pořád to samé dokola a k dočtení jsem se musela vyloženě nutit. Ovšem nápad je to skvělý, dostanete zase trochu jiný pohled na Hitlera, ale provedení mi příliš nesedlo. Máte-li ale rádi satiru, mohlo by vás to bavit. Prý je podle knihy natočen i film, já se na něj nechystám, ale kdyby to někoho z vás zaujalo, tak se můžete místo knihy podívat třeba na něj :D

maximus13
12.10.2020 4 z 5

Rychle půjčit a číst, neboť až na tuto knihu narazí někdo z neziskovky, nebo nějaký vystudovaný gender učenec, tak knihu pošlou do trezoru, jako nezpůsobilou pro multikulturní sluníčkový život.

Pandrholajan
09.10.2020 3 z 5

Tahle kniha nepatří k těm, ke kterým se nerád vracím. Přesto jsem rád, že jsem jí četl. Podivný humor a místy až nevkusný.

Johny_H.
06.10.2020 5 z 5

Tato kniha nejde hodnotit jinak nežli maximálním počtem hvězdiček. Komu jsem jí půjčil tak ten byl nadšen a přišel z otázkou zda ji může půjčit i dalším. Četlo ji celkem 11 lidí v mém okolí četně mě a všechny pobavila napříč věkem a to se stává málo které knížce.

VikyKleinik
05.10.2020 4 z 5

Vermes dokázal zkombinovat Hitlerovu osobitost s velkou dávkou satiry. Velmi humorná kniha, která ve své podstatě vypovídá i o současné společnosti a její otevřený konec má děsivé zabarvení.

lencin
27.09.2020 4 z 5

Zajímavé a děsivé.
(2013)

anna68
03.09.2020 4 z 5

líbilo se mi moc ..asi do 3/4...film úžasný vtipný....

kacenka075
29.08.2020 3 z 5

Místy velice vtipné, úplně jiný pohled na "Führera".

puuha
12.08.2020 4 z 5

Lehčí čtení pro zasmání a zároveň, když se nad tím člověk zamyslí, to zas tak vtipné není..A to se mi na knize líbí.

niki-chan
17.07.2020 3 z 5

V knize se krásně ukazuje kontrast toho, co "vůdce" chtěl a co z toho dneska je. A co s tím on opět hodlá udělat. Některé jeho poznámky a glosování bylo vtipné a k zasmání. Celkově se zřejmě nejedná o top kvalitní literaturu, ale máte-li trochu svérázný styl humoru a zábavy a téma války není cizí, je dobré si počíst. Protože, co když se zas objeví?

sharik
26.06.2020 4 z 5

Tentokrát jsem dal přednost audioknize ve výborné interpretaci Miroslava Táborského, který perfektně vystihuje "vůdcovu" dikci, zároveň ji paroduje a klade důraz přesně tam, kde má být. Celá tahle kniha je vlastně výborná, ale tentokrát věřím, že v audioverzi jsem si ji užil víc, než jak by mě bavila na papíře. Hitlerova přítomnost ve světě, kde ho všichni považují za komika a svého dvojníka, vybízí k mnohým bizarním a vtipným situacím, jež autor využívá naplno. Nejsilnější stránkou románu je ale fakt, jak Vermes pracuje s postavou Hitlera samotného - krom těch nepřehlédnutelně zlých (nenávistných, rasistických a antisemitistických) komentářů se tady "vůdce" pouští do trefného glosování moderní společnosti, přičemž je často nesmírně vtipný a někdy se přistihnete, že s ním souhlasíte a fandíte mu. A tím je román nejen kontroverzní, ale i dosti důležitý - ukazuje, jak snadno lze popuslismem získat lidi na svou stranu. Kromě toho jde však o neskutečně zábavnou a vtipnou knihu. A možná až na konci vám dojde, jak je to celé především děsivé a vlastní úsměv vám na rtech zamrzne.

monikaKU
16.05.2020 4 z 5

Desivé! Fakt! Vzhľadom k tomu, že sa neorientujem vo vývoji nemeckej politiky od konca 2. svetovej vojny, mi mnoho myšlienok a podprahových informácií asi uniklo a nemohla som naplno využiť potenciál diela. I tak to ale bolo hrôzostrašné

sattah
12.05.2020 odpad!

Knihu som dostala ako darček.
V celej knihe sú presne 2 vety vtipné.
Celkom nechápem pointu ani vydavateľa, ktorý sa rozhodol takúto blbosť vydať.
Kniha nie je ani vtipná, ani satirická, ani paródia - jednoducho škoda stromu z ktorého bol vyrobený papier, na ktorý bola takáto hlúposť vytlačená.

dvojkadvacet
04.04.2020 3 z 5

Od knihy jsem moc nečekal. Nakonec mě překvapilo, že to nebylo úplně pitomé (alespoň pro člověka, který se z mentálně hygienických důvodů o druhou světovou nikdy nezajímal, historik by možná mluvil jinak. Nevím...) a nemusel jsem knihu hned odložit. Čtu si tady komenty, že je příběh "děsivý". Mě naopak připadá, že se společnost vypořádává se situací ještě dost dobře. Přestože je Hitlerův pořad nekorektní, je vnímaný jako svrchovaně demokratický.
Docela by mě zajímalo, jak to pokračuje dál.

MíšaS.
07.03.2020 3 z 5

Na jednu stranu se mi kniha líbila, celkem jsem se i zasmála, ale na druhou stranu musím souhlasit, že pokud neznáte zevrubněji dějiny (celkem ano) a současnou politickou situaci (absolutně vůbec) v Německu, tak některé scény vám nic neřeknou a nerozumíte jim.
Film jsme vypínala asi po hodině s tím, že je to blbost. Ještě zkusím audioknihu - M. Táborský jako Hitler by se mi mohl líbit a ukázky z divadelní hry také vypadají zajímavě, ale bohužel je momentálně vyprodáno...

XbookwormX
23.02.2020

Už je tady zas...ten čas, kdy starý ideály ztratily svoje hrany a současný klima, který oživuje kostlivce ve skříních (všechno nebylo jenom špatný) a soudnost si bere dovolenou. Takže je nutný moderním jazykem ukázat, že co se tváří jako "politicky nekorektní pravda", je jenom starý hnědý svinstvo zabalený do hávu identitářů a jim podobných. Tohle je jenom variace na klasický "What if..." a je dobrý vědět, že na starý hesla, byť lehce modifikovaný, slyšej lidi pořád stejně...bohužel.

Adolf Hitler prvotina satira humor zfilmováno německá literatura nadsázka černý humor

Timur Vermes
německá, 1967
2013  72%Už je tady zas
2023  59%U: Ztraceni v metru
2019  64%Hladní a sýti

Kniha Už je tady zas je v

Přečtených1 707x