Lockdown

Lockdown https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458298/bmid_lockdown-9oE-458298.jpg 4 350 101

Útěk z Výhně série

POD NEBEM JE PEKLO. POD PEKLEM JE VÝHEŇ. Třináctiletý Alex je křivě obviněn z vraždy a jeho život se navždy změní. Ocitne se ve Výhni – vězení pro mladé delikventy, nejtvrdším na světě. Jde o rozlehlé prostory hluboko pod zemí, kam vede jen jedna cesta – a ven žádná. Alex se setkává s opravdovými darebáky a sadistickými strážemi, ale to zdaleka není vše, co ho trápí. Občas v noci stráže odtáhnou z cely jednoho z vězňů, který se zanedlouho vrací, tělo poseté ranami a již není člověkem. Alex zoufale touží po svobodě a úporně se snaží uniknout z doživotního žaláře. Odhaluje totiž děsivou pravdu: Výhni vládne čisté zlo a každý den probíhají kruté experimenty, při nichž jsou uvěznění chlapci pokusnými králíky, netvoři vyrábějí další netvory a strach ze smrti je ta nejmenší starost…... celý text

Anne95
24.01.2022 2 z 5

Knihu jsem četla na základě kladných komentářů a hodnocení zde. Já však s hodnocením nesouhlasím. Kniha je za mě jedna velká slátanina co nemá hlavu a patu. Příběh má sice zajímavý námět, ale jeho zpracování je podivné. 2* za to, že jsem knihu dočetla, což byl po půlce přečtené knihy nadlidský úkol. Kniha je za mě spíše pro děti. Není to napínavé ani děsivé, ale spíše směšné. Autor se snažil do knihy vložit šokující momenty a situace, ale vyznívají spíše směšně. A konec knihy je úplná bizardnost. Druhý díl vynechám a smířím se s otevřeným koncem.

Nikusha
21.01.2022 4 z 5

Parádní napínavý příběh, možná trochu přitažený za vlasy, ale nakonec proč ne. Druhý díl mě určitě láká, už jen proto, že mě zajímá jak to dopadne s Donovanem. Toho jsem si oblíbila a asi se nesmířím s tím, jak to skončilo.

zeros
18.01.2022 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale nějak tuším, že kdyby ti kluci zažili jen polovinu z toho, tak už by z nich byly jen rozklepané trosky v koutě cely. Ale oni to ještě berou s nadhledem a ironií. Když si tohle odmyslím, špatné to určitě není. Jazyk je jednoduchý, což určitě padá na vrub tomu, že cílovka je spíš mládež a to já už určitě nejsem, ale i tak mě to bavilo a každou volnou chvilku jsem utíkal ke knížce. A to je tady asi to hlavní. Prostě ten příběh baví a nepustí.

hlenicka
16.01.2022 4 z 5

ale jo, dobrý knizka, mela jsem ji za dva dny.

jadunka
12.01.2022 4 z 5

Jak už zde bylo zmíněno, název je hodně zavádějící. Knížka je to dobře čtivá, ale do druhého dílu už se pravděpodobně nepustím.

petulasmidova
09.01.2022 5 z 5

Byla jsem nadšená. Na to, že žánrově bych tuhle knížku koupila náctiletýmu klukovi, tak jsem hltala jednu stránku za druhou.
Takže jsem hned kupovala i druhý díl :))

Terez_Proskova
04.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Pardon - musím využít vulgárního slova - jsem fakt nasrana. Jak já nesnáším takové konce! Ten konec mi zkazil celý požitek z knihy.

Noeni
30.12.2021 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych se ponořila do děje knihy natolik, že bych vůbec nedokázala vnímat realitu.
Jakmile mě při čtení někdo vyrušil, měla jsem pocit, jako bych se doslova vrátila odněkud jinud. Na zlomek vteřiny jsem nechápala, kde jsem a co tam dělám. Cítila jsem se dost podobně, jako když mě budík vytrhne z noční můry, akorát tohle je dost paradoxní, já v té knize chtěla být.
Hltala jsem jednu stránku za druhou, bezmezně fandila hlavním hrdinům a připadalo mi, jako bych tam byla s nimi. Cítila jsem tíživé horko a pocítila úlevu, že se můžu pořádně nadechnout. Že můžu kamkoliv odejít. A že cítím čerstvý vzduch a vidím sluneční světlo.

Autor popsal prostředí tak bravurně, že bych se neztratila, kdybych se ve Výhni ocitla. Postavy vylíčil tak skvěle, že mi připadá, jakoby byli mí nejlepší přátelé. Trnula jsem s nimi hrůzou, smála se s nimi, když si i navzdory tíživé situaci dokázali z něčeho udělat legraci.
Napětí ani chvilku nechybělo a já se několikrát přistihla, jak zadržuju dech. Po dočtení jsem okamžitě sáhla po druhém dílu a všechno prožívala stejně, jen s ještě větším strachem a nepříjemnějšími pocity.

Moc doporučuju!

TerezaJágrová
12.12.2021 5 z 5

Za mě skvělá kniha, která je navíc velmi čtivá a místy i strašidelná. Už se těším na druhy díl.

Šajler
07.12.2021 2 z 5

název je pro me zavádějící. Děj mě moc nezaujal, málem jsem knihu nedočetla, díky tomu že není moc dlouhá jsem to zvládla ale slabý.Do druhé dílu nejdu. Jediným pozitivem byly sympatické dvě hlavní postavy.

stanislav0373
24.11.2021 4 z 5

Celkem slibný začátek série, i když nejsem tak nadšený, jako většina komentujících.

Ano, mělo to nápad, spád, atmosféru, člověk se při čtení nenudí, ale přišlo mi to hodně jednoduché, přímé.... Jasně, hlavní hrdina je mladý kluk, dítě, dalo by se říci, nicméně i tak to mohlo být trošku méně předvídatelné.

Na druhou stranu, příběh nemá hluchá místa, ani není nikde nastaven roztodivnou vycpávací kaší, takže je to záležitost jednoho odpoledne.

Druhý díl je ale povinnost přečíst :-)

L.R
20.11.2021 5 z 5

V dnešní době název trochu odrazuje, ale určitě neváhejte a knihu si přečtěte. Za mě se kniha čte defakto sama a nešla odložit. Děj má spád a vždy sem byla opravdu zvědavá co přinese další strana.
P. S ten konec mě teda dostal, mám jen první díl.

Tereza137
19.11.2021 5 z 5

Stačilo by jedno slovo a to MILUJU. Opravdu úžasná kniha, která se čte sama, zaryje se vám do kůže a nenechá vás spát, dokud nepřijdete na to, proč se to všechno děje a jak to skončí. Kniha je místy vážně strašidelná a v noci jsem se někdy fakt bála, že si pro mě přijde muž v masce a odtáhne mě někam, kde peklo, oproti tomu místu, je ráj.

Jediné, co mě mrzí, je to, že bohužel jsou přeložené jen 2 díly z 5. Snad se těch dalších 3 dílů dočkáme v roce 22.

Princezna22
20.10.2021 1 z 5

Čekala jsem něco jiného podle toho jak to všichni chválí.. Ale ne, nelíbila se mi..

voody99
07.10.2021 5 z 5

Musím říct že mě to opravdu pohltilo, jak příběh který čtenáři rychlé utíká tak prostředí do kterého je zasazen ..... a Alexe jsem si také velmi oblíbila.
Opravdu skvěle čtení.

Ophelie
13.09.2021 4 z 5

Super čtení, čtenář je doslova pohlcen příběhem a osudem Alexe od první stránky. Velmi originální myšlenka a zpracování Výhně, hodně sympatické postavy, děj hezky plyne, žádné nudné ani nadbytečné pasáže. Už se těším na další díl. Rozhodně knihu doporučuji.

sun.from.ibiza
13.09.2021 4 z 5

Chvíli jsem si myslela, že čtu novou knihu od Pattersona. :)
Četlo se to dobře, děj odsýpá a pořád se něco děje. Váhala jsem mezi 3* a 4*, pocitově je to někde mezi. Další díl si určitě nenechám ujít a doufám, že nebudu zklamaná.
SPOILER!
Dost se těším na setkání s Donovanem.

6591
07.09.2021 5 z 5

Tak toto byla pecka, nechápu jak jsem mohla soudit knihu podle názvu .
Kdybych knihu nedostala zdarma, asi bych si ji nepřečetla- což by byla velká chyba.

Doporučuji!

Ronnie68
04.09.2021 5 z 5

super kniha .. alespoň za mě ... děj, který nepustí ... a jak už bylo zmíněno ... drsnější labyrint ... těším se na další díl ...

vera4669
03.09.2021 4 z 5

Tohle mě hodně bavilo, hltala jsem stránku za stránkou,.. Pravda, hodně otazníků zůstalo a doufám, že se bude vysvětlovat v další knize, na kterou se rozhodne těším :)