Útěk

Útěk https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365457/bmid_utek-V1P-365457.jpg 4 325 77

Jo Blackmoreovou požádala neznámá žena o svezení. Jo se jí rozhodla vyhovět, ale brzy svého rozhodnutí litovala. Podivná pasažérka totiž zná její jméno, zná i jejího manžela Maxe a navíc má u sebe rukavici, která patří Joeině dvouleté dceři. To, co započne jako neurčitá obava, se brzy přemění na peklo. Proti Jo se spikne policie, sociálka a dokonce i vlastní manžel. Všichni prohlašují, že je špatná matka. Jo protestuje, považuje celou situaci za tragické nedorozumění, a dlouho věří, že se všechno nějak racionálně vysvětlí. Když jí však úřady začnou vyhrožovat odebráním dcery, protože podle jejich mínění není způsobilá plnit rodičovské povinnosti, Jo pochopí, že nastal čas jednat. Probere všechny možnosti, které se nabízejí, a rozhodne se pro jedinou z nich, která jí i malé Elise může zaručit bezpečí. Jo už ví, že jediným řešením je útěk.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Escape , 2017

putpuda
14.04.2018 4 z 5

Moje první kniha od této spisovatelky. Napínavé drama, čtivé. Sem tam bych ubrala pár stránek, ale jinak se mi líbila. Určitě si přečtu i další knihy od C.L. ;)

kulatina
13.04.2018 2 z 5

Kniha mě bavila v první části, pak už jsem byl pro mne děj nevěrohodný, komplikovaný, a musela jsem se nutit ho dočíst.

lenka666
11.04.2018 5 z 5

Super, dávám všechny hvězdičky. Tato autorka opět nezklamala .

bookcase
09.04.2018 5 z 5

Tahle kniha mě vcucla, doslova pohltila jako černá díra a vyplivla až na samém konci příběhu, který mě dostal, jako všechno od C. L. Taylor. Opět geniální.

Illaa
05.04.2018 3 z 5

Autorčina první kniha Lež mi přišla mnohem zajímavější. Tato nebyla špatná, ale čekala jsem rafinovanější zápletku. Do půlky knihy jsem byla nadšená, druhá část trochu ztrácela dech.

Didi15
02.04.2018 5 z 5

Je to má první kniha od autorky a musím říct, že jsem četla jedním dechem. Rozhodně tu shánět knihy předešlé :)

blanickaa1
29.03.2018 2 z 5

Až se mně za čas někdo zeptá jestli jsem tuhle knihu četla, tak kývnu, ale rozhodně nebudu schopná, říct mu o čem byla. Bohužel ve mně nic nezanechala, přečetla jsem to jen proto, že nerada odkládám rozečtené knihy. Hlavní hrdinka Jo mi byla krajně nesympatická.

Silwinka87
28.03.2018 5 z 5

Moje první kniha od téhle autorky,psycho to teda bylo,vzhledem k tomu,že mám taky malou dceru,tak jsme v některých situacích úplně trnula..
Za dva dny jsem knížku přečetla a můžu ji doporučit..

maxx
25.03.2018 5 z 5

Tenhle příběh jsem přečetl jedním dechem za deset hodin a nemohl jsem se od knížky odlepit, už dlouho jsem nečetl knihu za jeden den většinou jsem si musel dávat pár dní než jsem knihu přečet. Ale musím říct , že tahle autorka mě neskutečně baví a už se těším na další.......

čef
25.03.2018 5 z 5

Příběh se autorce povedl odvyprávět řemeslně zdařile v mezích jejích ostatních románů. Téma problémů mladé ženy s dítětem, agarofobií a trochu nepříčetným manželem je samozřejmě určené hlavně pro ženy v nesnázích, kterým doufám dodává trochu optimismu do dalších bojů s nepřízní osudu.

M100
24.03.2018 5 z 5

Kniha se čte lehce. Krásný, napínavý příběh. Doporučuji.

jana3099
23.03.2018 5 z 5

Další kniha a příběh C. L. Taylor a opět zajímavé, napínavé a vynikající čtení......velmi dobře se čte, rychle zaujme a určitě doporučuji, jako ostatně všechny knihy od C. L. Taylor ;-)

Kamienkova33
23.03.2018 2 z 5

Super anotácia ma prinútila túto knihu posunúť vo svojom read-liste a pustiť sa do nej. Jo, ktorá ma agorafóbiu (v poslednej dobe sa v novinkách čím ďalej, tým viac táto choroba objavuje, ale napríklad v Žene v okne to bolo popísané trochu inak, pre mňa zaujímavejšou formou), prenasleduje ju neznáma žena a celý svet, od jej manžela až po políciu či sociálku sa proti nej spikne. Tvrdia, že sa zle o svoju dcérku stará, že ju zanedbáva a že je ešte labilnejšia, ako si myslí. Kde je ale pravda?
Takto to znie celkom dobre, prvá kapitola bola perfektná, mala rýchly spád, napätie a skrývala v sebe veľa otázok. Potom to už išlo dole kopcom... Nechcem sa veľmi rozpisovať, aby som nespoilovala, ale charaktery postáv boli podľa mňa úplne nedotiahnuté, zápletka sa dala jednoducho uhádnuť, tiež nebolo ťažké domyslieť si, kto je kto v príbehu minulosť/prítomnosť. Pre mňa to bolo veľké sklamanie a záver som dočítala už len preklikávaním po jednotlivých stranách a asi som ani o nič neprišla, lebo sa to skončilo presne tak, ako sa dalo očakávať.

ankaras
18.03.2018 5 z 5

Psycho to opravdu bylo a ještě větší psycho bylo, že kniha nešla vůbec odložit. Osobně nemusím taková ta srdceryvná a hezká usmiřování a vysvětlování chyb jednotlivců a následná odpuštění, ale to je můj problém. I tentokrát se těším na další příběh.

Ajuszka
17.03.2018 5 z 5

Dam 5* protoze to byla dobra kniha.Nicmene,rozuzleni celeho pribehu jsem cekala trosku vetsi a vzhledem k tomu ze mam doma 7mesicni holcicku,tak mi to misty nedelalo dobre.Ale jinak dobre cteni,nicmene jako autorcinu nej hodnotim Lez.

Jana77
13.03.2018 5 z 5

Opět jsme dostali to, na co jsme u autorky zvyklí. Drama a akce od první stránky do poslední, žádné zbytečné okolky, jdeme rovnou na věc. Ačkoliv ještě nepřekonala její Lež, Útěk rozhodně stojí za přečtení.

banánovépyré
12.03.2018 5 z 5

Kniha je tísnivá a napínavá už první stránky a neustále nutí čtenáře číst dál. Možná se mi to jenom zdá, ale řekla bych, že C. L. Taylor se stylově stále víc a víc vybrušuje a každá její kniha mi tak přijde lepší a lepší, vypravěčsky vybroušená jako drahokam :-)

pro ženy Irsko thrillery psychologické thrillery agorafobie

C. L. Taylor
britská, 1973