Uteč, dokud můžeš

Uteč, dokud můžeš https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509919/bmid_utec-dokud-muzes-wUH-509919.png 4 298 110

Laurel Snowová série

Geniální agentka FBI Laurel Snowová si od návštěvy rodného města slibuje klidnou dovolenou. Nález lidských ostatků na úpatí hory ale mění situaci a ona se vydává spolu s rangerem Huckem Riversem po stopách brutálního sériového vraha. Zatímco seznam podezřelých a obětí stále roste, Laurel si uvědomuje, že tento případ ji možná změní navždy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Metafora

You Can Run

jeny-v
07.02.2023 4 z 5

Možný spoiler....? Mrazivé dny s napínavým románem a slibným vstupem geniální agentky v nové sérii se vcelku vyvedl. „Genialita a šílenství se nepochybně v životě často prolínají a její schopnost vžít se do myšlení zločinců se nacházela někde na jejich pomezí“. Jen náhodně byly v zasněženém údolí pod Snowblood Peakem nalezeny části těl. Do horského městečka přijíždí analytička FBI Laurel Snowová, která zde vyrůstala a žije tu její rodina. O spolupráci požádá kapitána horských rangerů Hucka Riverse - impulzivního, vznětlivého stopaře a nejlepšího lovce v okolí Genesis Valley. Při pátrání se seznámí s narcistickou profesorkou Cainovou, jejím nevlastním bratrem Robertem, jeho ženou Jasmine, novým pastorem Johnem i protivným šerifem Yorkem. V hodnocení si nechávám "vatu" pro další případ o pohřešovaném Zeke Cainovi a událostech kolem sociopatické Abigail.

Nita
04.02.2023 5 z 5

Skvělý vstup spisovatelky na českou scénu. Doufám, že nakladatelství nezaváhá a bude vydávat její knihy rychle za sebou, dokud jsme navnaděni.

Jeanine8
02.02.2023 5 z 5

Tak tahle kniha se povedla, styl mi připomínal Loreth Anne White......Hlavní vyšetřovatelka byla originální. Těším se na další pokračování, snad bude brzy.

Paja1709
31.01.2023 5 z 5

Skvělá kniha a myslím, že i začátek dobré série. Těším se na další díl. P.S jen nechápu hodnocení některých čtenářů. Chápu že každému se libi něco jiného a je to v pořádku. Ale myslím si že někteří prostě jen hodnotí nízkým počtem hvězd jen tak pro zábavu. A když se jim podívám do knih prectenych a každá kniha je odpad nebo hodnocena jednou hvězdou,tak si říkám proč vlastně čtou..pokud teda vubec ctou

nada3314
30.01.2023 5 z 5

ANOOO, ANOOO tohle byla jízda a vypadá to na hodně slibný začátek nové série s agentkou Laurel Snow.

Laurel je úplně úžasná hlavní hrdinka, velmi chytrá s geniální pamětí. Pracuje pro FBI ve Washingtonu DC, ale její máma ji zavolá, aby přiletěla do rodného města Genesis Valley, kde se děje něco zlého a obviňují z toho jejího strýce. Laurel to nedá, vezme si dovolenou a přiletí.

Opravdu se jedná o brutální případ. Byly nalezeny těla mladých žen. Jejím parťákem pro vyšetřování se stane morous horský ranger Huck Rivers. Je skvělé sledovat vývoj vztahu těchto dvou kohoutů na jednom hřišti :-)

V průběhu vyšetřování se matka Laurel ptá, jestli si myslí, že mají v Genesys Valley sériového vraha. Laurel ji odpovídá: „Na takové závěry je ještě brzo, zatím víme jen to, že všechny oběti byly blondýnky, tak si prosím dávej POZOR!“ Ale zkušenost ji napovídala, že jde opravdu o sériového vraha nebo několik zabijáků vraždících společně.

Celkově to byl strhující příběh s velmi sympatickými postavami a já se moc těším na další díl. Určitě doporučuji k přečtení, tohle by si měl přečíst každý fanoušek kriminálních thrillerů.

P.S. Ve volném čase agentka FBI Laurel plete bačkůrky a čepičky pro nedonošené děti. Moc se mi líbí tento záslužný koníček. Ještě v žádné knize jsem nečetla o agentce, která používá pletení k odreagování.  Mohlo by se zdát, že se jedná o klasickou hlavní hrdinku, ale Laurel je silná a její tah na branku nemá chybu!

Jenny46
28.01.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda - SKVĚLÉ !!!!!!!
Kniha se nedá odložit napínavé do poslední stránky...

Iliss
28.01.2023 5 z 5

Jednoduše WOW! Doufám, že se brzy dočkáme pokračování:-)

bookwormie25
27.01.2023 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo. Psychopat na útěku, geniální agentka, mrazivé hory a žhavý ranger. Co víc si přát :-) Těším se na další díly s Laurel.

Peta87
25.01.2023 5 z 5

Naprosto skvěle. Doporučuji !

Majuš333
25.01.2023 5 z 5

Tvář se mu roztáhla do nenadálého úsměvu, takže najednou působil daleko přístupněji. Téměř lidsky. Ale vzápětí ten výraz zmizel. „Moc vám to sluší, když se rozčilujete. Jen ať se vám z toho nezapálej kalhotky.“
A teď ještě drze použil slovo „kalhotky“! Pokouší se ji snad vyvést z rovnováhy, aby se naštvala a utekla? Jelikož čekal na odpověď, zřejmě jeho strategii odhadla správně. A tak se na něj sladce usmála: „Žádný na sobě nemám, kapitáne.“
Neuhnula mu pohledem, takže teď byl pro změnu vyvedený z konceptu on. Oči mu pomalu ztmavly a přešly od světle topazového odstínu do barvy kvalitního černého piva. „Tak fajn.“

„Ty, Snowová? Snaž se co nejdřív něco zjistit. Z tohohle případu mám koule jak na trní.“
„Mám dojem, že se říká, že je člověk celej jako na trní, šéfe,“ odpověděla nepřítomně, s pohledem stále upřeným na nástěnku.
„Ale já to cejtím hlavně v koulích. Ozvi se brzo.“

Poznáte to...každý večer to začína tak nevinne...a vždy rovnako, keď si poviete: "Ešte jedna kapitola..."
No z jednej kapitoly je polovica knihy alebo celá a ráno v práci vyzeráte ako zombík :)
A to sa mi stalo pri 'Uteč, dokud můžeš' a aj tak som si povedala: "Stálo to za to."
Bolo to naozaj výborné! Agentka Laurel Snowová, kapitán/nekapitán Rivers Huck a Aeneas mi hneď prirástli k srdcu a po prvý raz som aj zabudla hádať vraha a len sa nechala unášať pútavosťou príbehu v zasneženom prostredí...
Určite sa teším na pokračovanie tejto série a dúfam, že sa dočkáme druhého dielu už čoskoro :)

Nadzdvihl jedno tmavé obočí. „Tady je vám vaše šarže na nic. Jste na mým území.“
Zdálo se, že má na mysli jiný typ teritoria, než je působnost federální či státní policie. Na dohadování o kompetenci neměla nervy. Nějaký zabiják tu shazuje mrtvoly ze stráně. O nic jiného v tuhle chvíli nejde.
„Pokud mi to tu nehodláte občůrávat, tak mě vaše vymezování teritoria nezajímá.“
Okamžitě se zazubil, což se ani trochu nehodilo k nevrlému postoji, který k ní zaujímal. „Pokusím se to udržet v kalhotách, Laurel.“

„Já...víš, nemusíš se ke mně tulit, jestli nechceš,“ zašeptala a zahořely jí tváře.
Lehce jí stiskl lalůček ucha mezi rty. „Nebyl jsem si jistej, jestli k sobě velikostí padneme. Jinak bych si tě asi musel pověsit za nohy hlavou dolů jako králíka, nebo tak něco.“