Uteč, dokud můžeš

Uteč, dokud můžeš https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509919/bmid_utec-dokud-muzes-wUH-509919.png 4 298 110

Laurel Snowová série

Geniální agentka FBI Laurel Snowová si od návštěvy rodného města slibuje klidnou dovolenou. Nález lidských ostatků na úpatí hory ale mění situaci a ona se vydává spolu s rangerem Huckem Riversem po stopách brutálního sériového vraha. Zatímco seznam podezřelých a obětí stále roste, Laurel si uvědomuje, že tento případ ji možná změní navždy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Metafora

You Can Run

JezinkaJ
16.03.2023 4 z 5

Kde ony se berou? Ty fatální ženy, agentky, vyšetřovatelky. Jsou krásné, inteligentní, pozoruhodné, zcela osamělé, a téměř všichni muži je chtějí. Laurel dokonce, z nedostatku času na nákup vlastního, nosí maminčino oblečení a i v něm vypadá sexy. Naprosto neuvěřitelné. Tedy pro mě. I ta její, tolikrát zmíněná, jahodová vůně je pěkná blbost. Romantické vedlejší příběhy v krimi románech, to je mi tedy věc.
Jinak je kniha fajn. Opravdu dobře se čte. Krimi příběh je zajímavý, postavy nejsou ploché, skoro každá má drobný vlastní příběh. To se mi hodně líbilo. A občasné nesrovnalosti, jako že ona čeká s kávou na kolegu, autorka popisuje mrazivý slunný den a než dojedou k místnímu kostelu (cca 10-20 minut?) leje jako z konve, tak ty promíjím a beru jako cvičení pozornosti. :)
Dala bych tři a půl, ale že pes byl sympaťák tak čtyři *.

Mentolka78
15.03.2023 5 z 5

Super kniha, hodně čtivá, zajímavá, odehrávající se v horském prostředí. Hodnotím velmi dobře. Jediné, co mi trošku chybělo, bylo víc náhledu do mysli toho, co unášel ženy. Jinak nemohu vytknout nic. Přidávám si do oblíbených.

monishek
14.03.2023 5 z 5

Tak tohle me fakt bavilo. Napětí nechybělo, příběh pěkně odsýpal a i romantická linka skvěle zpestřila děj. Agentka Snowová a horský ranger Huck je sympatická dvojice. Určitě si přečtu další díl.

NicaCola
13.03.2023 5 z 5

Po delší době se mi do rukou dostala tahle detektivka/thriller. Městečko v zasněžených horách sužuje sériový vrah. Vybírá si mladé blondýnky, které mučí, znásilní a poté uškrtí. Úplnou náhodou se objeví těla mrtvých žen a do svého rodného městečka přijede agentka FBI Laurel Snowová a začne vraždy vyšetřovat. V knize se dočkáme také romantické linky u hlavní hrdinky, odkryjeme její rodinné tajemství a spousta nevyřešených věcí se nejspíš dořeší v dalších dílech.
Za mě super čtení, kapitoly krátké a dej rychle utíkal. Hlavní hrdinku Laurel jsem si moc oblíbila. Takový Robert Hunter v sukni :-D

kneslova
11.03.2023 5 z 5

Tak já jsem hodně nadšená, hned od začátku skvělé čtení a o překvapeni a napětí není nouze, sympatičtí vyšetřovatelé a to hodně.
Podezirala jsem kdekoho, ale pachatele ne. Pět hvězdiček ..

spencer
10.03.2023

Uteč, dokud můžeš je detektivní thriller s velmi zajímavou zápletkou.
Hlavní hrdinka Laurel je zvláštní agentkou FBI. Když v horách blízko jejího rodného města Genesis Valley najdou několik mrtvých těl, rozhodne se chopit vyšetřování a vypátrat vraha, který má tyto hrůzné činy na svědomí. A to ještě dřív, než si vyhlídne další oběť.

Mnozí jistě ocení, že je osobnost Laurel dost komplexní. Přestože má odhodlání na rozdávání a eidetickou paměť k tomu, má i pár slabin. I přes všechny její tituly mnohdy nepochytí jasné signály vyplývající z konverzace s druhými. Rozum má tak u ní přednost před emocemi, což není vždy ideální. Své síly spojí s válečným veteránem Huckem Riversem, jenž je s jeho stopařským psem nejlepší šancí, kterou na vypátrání vraha má.

Autorčin styl vyprávění je čtivý a snadno se tak budete orientovat v jednotlivých událostech. Většina je vyprávěna z pohledu protagonistky, jen v některých momentech nahlížíme do hlavy samotnému vrahovi.
Jak už tomu tak bývá, při vyšetřování začne hl. hrdinka dost zjišťovat i o sobě samé a osobně se mi tato dějová linka líbila.

Knížku vám ovšem můžu velmi doporučit. Pokud máte rádi napínavé příběhy plné akce, určitě si Uteč, dokud můžeš oblíbíte.

4,5/5*

LucyEcstasy
09.03.2023 5 z 5

Uteč, dokud můžeš - Rebecca Zanetti

Laurel se vydává na dovolenou do svého rodného města. Chystá se strávit pár dní se svou matkou. Na horách je ale objeveno několik lidských těl a Laurelina dovolená se rázem změní. Společně s Huckem se vrhají do případu sériového vraha. Laurel, ale netuší, jak moc jí tento případ ovlivní budoucnost.

Tahle kniha byla jízda. Knihu jsme četli v rámci společného čtení, ale nikdo z nás nevydržel a všichni jsme měli přečteno již několik dní před koncem čtení. Já osobně ji přečetla. za nějaké dva dny. Krátké kapitoly, které pomáhají navodit ještě větší napětí, mne vtáhly a nutily číst dál a dál. Chtěla jsem vědět, kdo je vrahem a můj tip byl naprosto vedle.

Kniha nás ale nepřekvapí jen vrahem, ale i rodinnou minulostí a čeká nás nejeden zvrat. Osobně jsem kolikrát zůstala zírat s otevřenou pusou. Nehledě na to, že autorka se s tím nijak nemaže a v prvních cca 40 stránkách nám naservíruje úctyhodný počet mrtvol. Pro romantické duše se tu ale také něco najde. Je tu nepatrná romantická linka, která věřím, že nebude příjemná každému, ale pro mne to bylo příjem zpestření, které mne nijak nerušilo od hlavní dějové linky. Styl psaní bych s klidným svědomím přirovnala ke Chrisovi Carterovi.

Laurel je správná ženská. Humorná, sympatická, empatická. Takový Robert Hunter v sukni. Líbí se mi, že ji autorka i ozvláštnila. Laurel totiž má heterochromii.

Huck je typický dřevorubec. Alespoň tak si ho já představuji. Ve skutečnosti je součástí horské záchranné služby. Jednoduše je to kus chlapa, se srdcem na pravém místě.

Autorka je velmi talentovaná i co se týče popisu prostředí a navození atmosféry. Děj se odehrává v zimě v horách a mne několikrát byla zima i za naše postavy v knize.

Celkově ke knize můžu říci to, že tohle chcete číst. Především pokud milujete thrillery, běžte do toho. Já osobně se těším na pokračování a vypadá to, že jsem našla svou další oblíbenou sérii. Nemám co vytknout.

Hodnotím 5/5

sebemi
07.03.2023 4 z 5

Škoda toho useknutého konce, není tam vysvětleno skoro nic. Jinak je to skvělé, napínavé čtení.

VasnivaCtenarka
07.03.2023 4 z 5

Musím přiznat, že prolog knihy mne zaujal. Stačilo jen několik málo stran, aby mě kniha vtáhla do děje. První kapitoly byly taky příjemné, avšak okolo 100. strany jsem si říkala, že se děj začíná trošku táhnout. Pak se to hezky rozjelo a já jsem se stala součástí vyšetřovacího týmu. Hltala jsem každý řádek a přemýšlela spolu s Laurel nad všemi důkazy, nad podezřelými a nad souvislostmi. Kolem 200. strany jsem uhádla souvislosti, ale s vrahem/vražedkyní jsem si nebyla na 100% jistá až do téměř úplného konce. Musím se však pochlubit, že vraždícího šílence jsem odhadla správně.

Celý příběh je rozdělen do 41 kapitol, které se čtou jedna báseň a jedna radost. Vše je svižné, čtivé, zajímavé, napínavé i romantické zkrátka skvělá kniha.

Osobně bych trošku uvítala vložení více psychologie do příběhu, pokud je Laurel tak skvělá psycholožka. Při čtení jsem nevěděla, jak k určitým závěrům došla, což mi přišla škoda. Pravdou ale je, že pokud autorka nemá psychologické vzdělání, pak to po ní ani nemohu chtít, takže to ze mne píše má náročnost a také záliba v psychologii, kterou sama studuji.

Hlavní hrdinku si zamilujete. Po celou dobu příběhu víte, že je to geniální bytost, avšak její skromnost a normalita vás okouzlí. Stejně jako vás okouzlí její vzhled.

Nebudu to protahovat, protože se domnívám, že tahle kniha stojí za přečtení. Pokud máte rádi kriminální příběhy, pak Uteč, dokud můžeš vás velmi mile potěší a zpříjemní vám pár večerů.

okeey
06.03.2023 5 z 5

Á děkuju! Konečně thriller/detektivka, kde nehraje hlavní roli detektiv - ztroskotanec, který své deprese utápí v alkoholu. Lauren a Huck mě dost baví, napětí mezi nimi i v nevyřešeném případu by se dalo krájet.
Tato kniha se u mě řadí k nejlepším ve svém žánru. Chytla mě od první strany a po slušné jízdě mě vyplivla na konci a já už se těším na pokračování. A vůbec se nedivím, že to tak je, když má autorka na svém kontě už více jak 60 knih.
Tohle bylo vážně super, čtivé, promyšlené, s gradací až do samého konce. Rozhodně doporučuji!

annettka1098
05.03.2023 5 z 5

Kniha mě chytla od první strany a měla jsem problém ji odložit. Naopak, když jsem ji odložit musela, hned jsem se těšila, až se k vyšetřovatelům zase vrátím.

Dvojice Lauren a Hucka mi velmi sedla a hodně mě bavila. Lauren je extrémně chytrá, Huck je s ohledem na svou minulost spíše ochranitelský a praktický. Od začátku to mezi nimi jistří a oba se proti tomu snaží vzdorovat. Jejich vztah má být přece profesionální. Vznikají tak mezi nimi situace, kdy o vtipně sarkastické hlášky není nouze.

Agentka FBI Lauren se snaží vytvořit pachatelův profil, proto společně s Huckem navštěvují potencionální svědky. Postupně odhalují nejen vztahy ve městě, ale dozvídáme se také hodně o Lauren.

Během čtení a probíhajícího vyšetřování jsem měla hned několik variant na pachatele. Odhalení mě ale nakonec překvapilo, a to byla další věc, kterou jsem ocenila.
Romantické knihy úplně nevyhledávám, ale v této knize byla podána v míře, kterou jsem ochotna snést.

Nikola_
05.03.2023 5 z 5

Skvělá kniha, skvělé krimi! Rozhodně to není žádná "červená knihovna" jak zde někdo komentuje.. Nemohu se dočkat dalšího dílu. Po dlouhé době zase super začátek nové série. Doporučuji.

andras600
05.03.2023 odpad!

Pro mě odpad. A to z prostého důvodu - kniha je vydávána jako thriller,krimi. Nějaká detektivka je tady jen kulisa, ve skutečnosti se jedná o klasickou červenou knihovnu a román pro ženy s klišé příběhem ona a ona na pozadí jakože vyšetřování zločinu. Pokud si knihu koupíte jako thriller, za své peníze dostanete něco úplně jiného.

zuzana2599
04.03.2023 5 z 5

I v drsných horách při řádění sériového vraha může jemná romantická linka osvěžit příběh a udělat ho atraktivnějším ! SUPER, moc se mi to líbilo ! Nová autorka, nová série a velký úspěch a vysoké hodnocení hned u první části. Čtení jsem si moc užila a vychutnala, oblíbila jsem si agentku Laurel, Hucka a samozřejmě, že i jeho psa Aenease. A i když jsem měla dva perfektní tipy na vraha a byla si téměř jistá, vůbec to nevyšlo ! Zkusím příště...
Knihu doporučím, 5* si rozhodně zaslouží ! Očekávám další díl !

Miška935
01.03.2023 5 z 5

Naprosto skvele napsana kniha o vrazdach. A nesměla chybet i romantika. Bavilo me to.

alnahu
26.02.2023 5 z 5

Začátek této nové série mě velice mile překvapil.Za mě naprosto skvělá detektivka z drsné přírody v které nechybí napětí, ale i docela slušná romantika.Výborné počteníčko.

Gabetka
26.02.2023 3 z 5

Nemám problém s romantickou linkou v thrilleru, ale zde se častěji než případ řešila jeho vůně a mužnost a její krása a křehkost. Když se vrah poprvé objevil na scéně, měla jsem správné tušení, ale jakým vodítkem byl vypátrán vyšetřovateli, to mi tedy uniklo. Dlouhé chození odnikud nikam, spousta nových mrtvol a nakonec bum a je hotovo.
Ovšem abych jen nehanila, zaujala mě linka rodiny, kolem které se celá kniha točí, tudíž přece jen jsem zvědavá na pokračování.

Kaduri
26.02.2023 4 z 5

Uvedomila som si, že s týmto typom kníh mám zo začiatku problém.
S obľubou skáčem zo žánru do žánru a vo väčšine krimi príbehov mi príde štýl prerozprávania príliš jednoduchý, priamočiary. Chýba tomu hĺbka, umeleckejšie spracovanie.
Postupne sa však naladím na tempo príbehu a už to ide:).
Ani tejto knižke nemožno uprieť napínavý dej, kde hltáte stránku za stránkou.
Ale.
Postupne to celé skĺzlo do telenovely, samé psycho postavy, ktorým chýba prepracovanejší psychologický profil. Tiež je neuveriteľné, že vrah zvládol byť na toľkých miestach súbežne, no budiž.
Jedná sa o začiatok série, tak uvidíme, či budú preložené aj ďalšie knižky.

Pípasek
25.02.2023 5 z 5

Další komentář je zbytečný, Bezvadné čtení, splnilo mé očekávání

@pribehyodjany
21.02.2023 5 z 5

Skvělé čtení! Určitě doporučuju!

Tahle knížka mi sedla od první stránky, kdy Laurel řeší asi deset věcí najednou a tím si mě získala. Je chytrá a trochu divná, což mě na ní bavilo. Skvěle k ní sedl i její partner ve vyšetřování. Případ mi přišel originální, nikde nedrhl a pořád se vyvíjel dál. Na to, že tam bylo hodně mrtvol to nebylo nechutné, jen mrazivé. Romantická linka mě okouzlila a moc se těším na další dily, jak se bude dál vyvíjet.

Hltala jsem každou stránku a pokud máte rádi třeba knížky od Lisy Reganové, dejte téhle detektivce šanci, podle mě nebudete litovat.