Uteč, dokud můžeš

Uteč, dokud můžeš https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509919/bmid_utec-dokud-muzes-wUH-509919.png 4 298 110

Laurel Snowová série

Geniální agentka FBI Laurel Snowová si od návštěvy rodného města slibuje klidnou dovolenou. Nález lidských ostatků na úpatí hory ale mění situaci a ona se vydává spolu s rangerem Huckem Riversem po stopách brutálního sériového vraha. Zatímco seznam podezřelých a obětí stále roste, Laurel si uvědomuje, že tento případ ji možná změní navždy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Metafora

You Can Run

Knihomolka97
21.02.2023 5 z 5

Na knihu mě nalákalo především to, že se mělo jednat o detektivku, kde se objeví i romantika. Tuto kombinaci miluju a přesně tohle kniha splnila na jedničku.
Agentku Laurel jsem si okamžitě oblíbila. Byla neobyčejně krásná, chytrá a celkově "jiná". I když se dostala do velmi obtížných situací, zvládala to bravurně. Nenechala se zastrašit.
Huck Rivers, samotář a docela záhadný mužský, trochu takový bručounek se zlatým srdcem se mi taky hned zalíbil.
Má romantiká dušička je moc spoko.. Správná dávka chemie a špetička erotiky, jupí. :D
Detektivní část také stojí určitě za to. V prvé řadě mě překvapilo množství mrtvol. Nebylo jich zrovna málo.
Prostředí a atmosféra byla správně mrazivá a dodávala šmrnc. Příběh se totiž odehrává na horách, takže sem tam čekejte třeba takovou pěknou sněhovou bouři.
Výborně se to četlo a bylo těžké knihu odložit.
Byla jsem zvědavá, kdo za vraždami stojí, protože divných až podezřelých lidí tu bylo více. Stejně jsem pachatele ale neodhala správně.
Nechyběly nečekané momenty, zvraty a opravdu zajímavá odhalení. Při některých jsem zůstala s otevřenou pusou, protože mi to prostě nedošlo.
Jedinou výtku mám k závěru, který mi přišel celkem uspěchaný.
Je to první díl série a doufám, že další díl vyjde co nevidět. Zajímá mě, jak se Laurel popasuje s jistou osobou, která jí vstoupila do života. A samozřejmě, co bude dál s Huckem. :D
Dávám 4,5⭐️/5⭐️

moma08
20.02.2023 5 z 5

Já jsem naprosto spokojená s příběhem, který jsem právě dočetla.
Dle mého to bylo od každého něco, takže pro mě o to lepší a čtivější.
Určitě si s radostí přečtu další dvě knihy s těmito hrdiny.

mikika
20.02.2023 3 z 5

geniální agentka, která se nijak nevyvyšuje, mužný ranger, co raději koná, než mluví. plus bláznivá rodina, šílený vrah a zima, zalézající za nehty. naštěstí se autorka nezaměřuje na nechutné detaily únosů a mučení, na druhou stranu máte někdy pocit, že mrtvoly v okolí město nijak nevzrušují. veškeré soustředění jde za Laurel a její auru. i když jsem asi čekala něco jiného, začetla jsem se natolik, že jsem zapomněla přikládat do kamen....

Tynule
18.02.2023 5 z 5

Autorka Rebeca Zanetti další autorka které velice ráda udělám místo ve své knihovně.
Spád knihy je velice zajímavý, rychlý prostě dobře čtivý.
Hlavní žánr knihy bych zařadila do krimi/detektivka ale s nádechem romantiky s občasným nádechem erotična což mi vůbec nevadilo.
Vyšetřovatelka FBI Laurel je velmi osobitá, sympatická a geniální mladá žena. Vyšetřovatel Huck sympatický, energický a tajemný muž který má tmavší minulost.
Kniha má velice dost zápletek a překvapivých momentů i milostná zápletka, která není dle mého názoru přemrštěné
Osobně jsem vraha neodhalila i když jsem měla pár typů. Jak se ukázalo špatných a autorka mi pěkně tím vyrazila dech.

Už nyní vím, že si ráda počkám na další pokračování vyšetřovatelky Laurel

Karolína7
17.02.2023 5 z 5

Zase jedna z knih, od které jsem se nemohla odtrhnout. Autorka píše výborným stylem, ve správném poměru mixuje osobní a profesní děj. Chvílemi jsem napětím ani nedýchala a opět jsem si zkracovala noci. V závěru odhalený vrah byl jedním z mých dvou typů, ale neprozradím...

Deedee618
16.02.2023 5 z 5

Skvělá kniha, určitě se k ní znovu vrátím a těším se na pokračování. Vřele doporučuji

Deedee618
16.02.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla. Vřele doporučuji!

Klímuška
16.02.2023 5 z 5

Když parta mladých lidí odhalí nečekaně v horách starou kostru, ještě nikdo netuší, že sesuv půdy odkryje hrůzný nález. Zvláštní agentka Laurel Snowová se vydává do rodného městečka, aby odhalila sériového vraha a očistila podezřelého strýčka. Svérázná agentka s vyjímečnou pamětí odešla z domu už v jedenácti letech na univerzitu a díky znalostem z psychologie se pokouší vžít do myšlení násilníka. V mrazivém počasí ji dokáže rozehřát horský ranger Huck Rivers, který se stal jejím nechtěným parťákem. Těla přibývají a zdá se, že Laurel stojí ještě před dalším odhalením co zamává s jejím životem.
Páni, tohle bylo super čtení. Čtyřicet jedna kapitol psaných er-formou z pohledu Laurel vás chytne a nepustí.
Odvážná, geniální agentka má pro strach uděláno a sexy Huck je ten pravý ochránce. A jak to mezi nimi jiskří.Autorka nám na servíruje několik podezřelých a já do poslední chvíle netušila kdo je vrah. A odhalení mě tedy překvapilo. Během čtení se ocitnete uprostřed drsné zimy a já se skutečně ráda chumlala do deky. Byla mi zima i za Laurel.

LukBook
15.02.2023 5 z 5

Za mě skvělý thriller se zajímavý postavami a vlastně vším, co mám u podobných titulů rád. Šílený vrah s hromadami mrtvol za sebou, velké množství podezřelých a navíc čeká hlavní hrdinku nebezpečí takřka na každém kroku.

MamaKnihomolka
15.02.2023 5 z 5

Začátek série s agentkou Laurel Snowovou nemohl začít lépe. Přímo mrazivá detektivka, ve které se najdou i romantické duše, protože příběh není protkaný jen drsnými vraždami, ale i obrovskou chemií mezi Laurel a kapitánem horské služby Huckem Riversem. Nemluvícím a věčně mrzutým, ale sexy policistou, který si taky zažil své.
•••
Sama Laurel je velmi zajímavá postava. Ať už vzhledově, tak i vědomostně. Hodně mi připomínala známého Sheldona Coopera z Teorie velkého třesku. Ale ten byl až přehnaný, řekla bych. Zato Laurel je vykreslená opravdu reálně.
•••
Co se týče příběhu a případů samotných, tak byly doslova mrazivé. Autorka umí skvěle popsat detaily, ale i samotnou atmosféru vyšetřování. A nezodpovězených otázek do dalšího dílu je víc než dost a já si ho nenechám ujít!

Je to parádní příběh, reálně vykreslené postavy, které jsou hodně charakterově výrazné a zároveň zajímavé. V žádné detektivce by neměla chybět dvojce – akce a napětí. Což rozhodně nechybí.
Co víc chtít? Za mě veliké doporučení.

hana1039
15.02.2023 4 z 5

Dobrý základ pro sérii, trochu mi chybělo více akcí,snad se to v dalších dílech rozjede,je co rozjíždět... třeba jak to bude dál mezi Laurel a Huckem :-) a další příbuzenské vztahy...

miloslav5679
14.02.2023 5 z 5

Kombinácia 160 cm vysokej agentky FBI s miestnym zálesákom celkom zafungovala. Hoci je to krimi podľa šablóny, ktorá sa začína dosť opakovať, vraždy, najlepšie hodne vrážd, dobré vyšetrovanie s trochou romantiky (opis jedného sexu na 6 strán je dosť) a nakoniec akčná scéna, kde niekto dobitý a doráňaný (tri búračky autom je tiež dosť) nakoniec zvíťazí a hapy end láka na ďalší diel, takže bola to dobrá a dobre čitateľná kniha, ktorej druhú časť si určite prečítam

georginaa
13.02.2023 5 z 5

Vysoko v horách středoškoláci si vyjeli na čtyřkolkách a když se na ně měla valit lavina, zjistili, že se na ně valí lidské kosti, plno lidských kostí. Jelikož místo patří z části federálům, posílají na to expertku FBI - Lauru Snowovou, která se zabývá vyšetřováním sériových vrahů a shodou okolností se to stalo v jejím rodném městě. Musí spolupracovat s policií a tak se seznamuje s horským rangerem Huckem Riversem - samotářem a pro někoho i podivínem. Ze začátku se snažil Lauru od všeho odradit, nemusel městské slečinky, ale ta se jen tak nevzdává. Nebála se toho velkého svalnatého chlapa, nic mu nedala zadarmo. Jejich přestřelky byly docela vtipné, dokud oba nepochopili, že budou spolu pracovat tak jako tak.
Když najdou další mrtvolu a pak další, je jasné, že je někdo sleduje a chce jim dát najevo, že ho nikdy nedostanou a tím začíná lov, kdo s koho, proč to někdo dělá a kdo to z místních může být?
Příběh byl opět akční, super se četl, hádala jsem a měnila stále kdo by to mohl dělat, asi po polovině knihy jsem si už tipovala vraha a měla jsem správné tušení. To vám ale nepovím, spíše knihu doporučuji, protože opravdu stojí za přečtení.

JitkaHambi
12.02.2023 4 z 5

Úžasná kniha! Přečteno za 2 dny.Laurel a Hucka jsem si hned zamilovala, oba jsou skvělí, sympatičtí, Huck navíc úplně dokonalý a krásný :-D , sen každé ženy :-)
Vraha jsem teda vůbec neodhadla, to bylo pro mně celkem překvapení.
Už se strašně těším na další díl, doufám, že vyjde brzy!

lena.o.knihach
11.02.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš je první díl thrillerové série o zvláštní agentce FBI, která se vrací do rodného města, aby chytila sériového vraha.
K Laurel Snowové se připojuje ještě místní ranger Huck Rivers a čtenář se dočká i romantické linky.

Hlavní dvojice je skvělá. Laurel je konečně zas vyšetřovatelka, která se neutápí v alkoholu, ale má jiný a originální koníček. Huck bydlí se psem na samotě, pro lidi z Genesis Valley je to spíš tajnůstkář a samozřejmě na něm ženský můžou oči nechat.

Zápletka a celkové rozuzlení mi přišlo celkem průměrné. Řešili se tam hlavně vztahy (v rodině, přátelství…), občas proběhl i výslech, ale spíš víc nacházeli mrtvoly, než aby nějak pokročili s vyšetřováním a pak najednou bum, měli ho a konec.

Oblíbila jsem si prostředí hor a hlavní i vedlejší postavy. A právě jeden z charakterů mě hodně zajímá. Té postavě jsem nevěřila ani nos mezi očima a jsem moc zvědavá na pokračování.

Rozhodně se jedná o slibný začátek série a já se moc těším, až se do údolí pod Snowblood Peakem vrátím.

evonra
11.02.2023 5 z 5

Skvělý detektivní příběh s lehkou romantickou linkou, četlo se samo .
Další díl se přímo nabízí, snad nebudeme čekat moc dlouho, vážně bezva čtení.

maluck
11.02.2023 5 z 5

No tak toto!!! Skvělá detektivka s geniální agentkou, šíleným vrahem a sexy rangerem. Případ je uzavřen, ale je zde ponechán prostor pro pokračování.

Nuttelka
10.02.2023 5 z 5

Výborný začátek série, jsem nadšená! Laurel je naprosto skvělá a moc mě její vyšetřování bavilo. A moc povedené propojení thrilleru s romantickou linkou. Snad se brzy dočkáme dalšího dílu :-)

Knižní střípky
09.02.2023 4 z 5

Když opomenu Hucka, který určitě zabrnká na strunu každé ženské čtenářce, o jeho obrovských svalech se mi bude zdát ještě dlouho, tak musím moc pochválit i Laurel. Kromě toho, že je velice sympatická, inteligentní a empatická, žádný asociál, tak dokonce ani nechlastá ligu, necpe se kvanty prášků - to bylo velice osvěžující. Místo toho ve volném čase relaxuje pletením čepiček pro malé nedonošeňátka, jak jsem toto zjistila, byla jsem jasná - Laurel si mě tímto definitivně získala. Vyjdou-li u nás další díly, budu mít velkou radost.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Danago
09.02.2023 4 z 5

První díl nové detektivní série začíná opravdu velkolepě, nálezem lidských ostatků na úpatí hory po větším dešti. Agentka Laurel se dostává zpět do rodného města, ale ne na dovolenou, je potřeba pomoct vyšetřit tento případ a očistit jméno podezřelého muže, který je její podivínský strýc. Při vyšetřování se seznamujeme s hlavními hrdiny příběhu. Nejsou všichni sympatičtí a někteří dokonce odpovídají profilu pachatele nebo jsou jiným způsobem podezřelí. Agentka Laurel je žena s velmi vysokou inteligencí a má i svůj vlastní příběh a to že by chtěla poznat svého otce, o kterém ji její matka nechce nic prozradit.
Příběh je velice dobrým rozjezdem nové série a končí úplným uzavřením případu , zárověň nám závět otevírá spoustu otázek , které se budou zřejmě ve vedlejším příběhu řešit v dalších dílech.
I když rozjezd knihy byl opravdu rychlý a šokující následující děj je již pomalejší a autorka nechává čtenáři dost času na zjištění všech souvislostí a čeká nás několik zvratů a překvapení.
Pro milovníky ženských vyšetřovatelek jako je inspektorka Erika Fosterová je tato série jako dělaná.