Probuzení

Probuzení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26011/mid_probuzeni-CPl-26011.jpg 3 1339 1339

Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat – stíhá ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla mezi dvěma bratry – a ve velkém nebezpečí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Awakening , 1991

La Fiera
06.07.2011 1 z 5

Dějově nic moc, ale to bych ještě jakž takž překousla. Naprosto neuvěřitelný je jazyk a styl jakým jsou knihy psány. Přišlo mi jakoby celý příběh psalo dítě z prvního stupně základní školy. Děs, ale doufala jsem, že další díly budou lepší. Bohužel marně. Tedy aspoň po Shledání, dál jsem nečetla.

Charmedka
30.05.2011 3 z 5

Knížka je fajn,taková oddechovka,kde se v 1.díle zatim nic moc neděje. Ovšem na ty další už se těšim. :)

KiK
19.03.2011

Upřímě řečeno, nemám ráda tuhle masovou mánii s upírama. Ale tahle knížka ležela na ségřině posteli na horách, kde se lyžovat nedalo, protože bylo hnusně. A tak jsem zalezla do peřin a za dvě hoďky ju zdolalaNic jsem od toho nečekala, o to víc mě to docela mile překvapilo a možná, že si přečtu i to pokračování :-)

hobelka
05.02.2011 3 z 5

Nevím proč to všichni srovnávají se Stmíváním, protože jediné co mají tyhle knihy společného jsou upíři. Jinak mi přijde že autor napsal jednu knížku a rozdělil ji na pět dílů, protože se bál, že by se někdo mohl leknout jak byla ta původní tlustá =). P.S. Doporučuji.

Vendulik
05.01.2011 5 z 5

Doporučuji

daviskaaa
29.12.2010 3 z 5

Tak první díl mě moc nenadchl ale jak začnu tak obvykle pokračuju. Ostatní díly jsou mnohem lepší, i když jsou to takové jednohubky, že 3 by mohly být jako jedna. Jediná smutná věc je, že to všichni srovnávají se Stmíváním, i když tyto deníky vyšly v roce 1991. Takže když to shrnu deníky jsou asi o 70% lepší než Smívání:).

Andrejka Myers
27.12.2010 3 z 5

pro fanoušky stmívání jak dělané... bohužel pro fanoušky, kteří čekají víc, moc ne... já zastávám názoru, že zfilmovaná kniha je propadák, ale u této knížky udělám vyjímku, protože je mnohem lepší....

Denaille
01.12.2010 3 z 5

Zatím jsem přečetla pouze první díl a ani se na pokračování zvlášť nechystám. Tohle je asi jeden ze dvou příkladů, kdy se mi víc líbí filmové zpracování (v tohle případě seriálové). Nechci tyhle knihy nijak schazovat, ale po Twilight sáze mi tyhle knihy s upíry přijdou na jedno brdo.

Růžka
30.11.-0001 5 z 5

Upíří deníky jsem neznala (a ani jsem o nich neslyšela) až do momentu, kdy jsem dostala tuhle malou knížečku. Začala jsem jí proto číst bez jakýhkoli očekávání a musím říct, že si mě celá série Upířích deníků naprosto získala. Jednak díky sympatickým postavám, ale hlavně díky dynamickému tempu vyprávění. Každý díl jsem prozatím přečetla (spíš shltla) během jednoho až dvou večerů. Je to jiné než Stmívání, a možná se mi to i líbilo víc.