Umění udělat dohodu

Umění udělat dohodu https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86121/umeni-udelat-dohodu-86121.jpg 4 13 1

Umění udělat dohodu začíná výčtem jednoho týdne v Trupmově životě. Ukazuje nám Trumpa v akci. Vidíme, jak funguje den po dni- jak vede svůj byznys a jak vede svůj život - jak si povídá s přáteli a rodinou, jak se střetává s nepřáteli, jak efektivně kupuje špičková kasina v Atlantic City, jak mění tvář New Yorku..

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: ,

Trump: The Art of the Deal , 1987

1amu
08.02.2020 4 z 5

Velice zajímavá kniha z doby, kdy autor spíše myslel na svůj byznys, než na první křeslo v Bílém domě.
Tak tedy: kdysi volební soupeř bývalé 1.dámy USA se narodil 14.6.1946 v relativně finančně dobře zajištěné rodině v NY. Ve škole nic moc, spíše přebytek pubertálních hormonů. Přísný otec rozhodl, že synek půjde ve 13-ti létech "na vojnu" - tedy spíše na jakýsi předvoj - NY MILITARY Academy. Zřejmě se mu tam moc nelíbilo a rozhodně nechtěl pokračovat na vyhlášené West Point a představa budoucnosti jako 4-hvězdičkového generála mu nic neříkala. Ale tatík byl přísný a věděl co dělá. A plynul čas. Rozhodující byl rozhovor s hlavou rodiny na téma "Co dál s tebou Donalde ?" Došlo k ujednání, že tatík poskytne synovi úvěr 1,000.000 $ "ať se ukáže". Donald nastartoval svou životní kariéru v Ohiu, kde financoval stavbu bytovek. A ejhle ! Dokázal tatíkovi, že mu to myslí. Vydělal přes 6,000.000 $ a měl tak základ pro další byznys. Svět je kulatý, tu se Donaldovi dařilo, jinde ne. přesto jej časopis Forbes zařazuje na 488. místo nejbohatších lidí na světě.

Stojí za přečtení.