Dotek Midase ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Proč někteří podnikatelé zbohatnou a většina ne Kniha je určena pro podnikatele, kteří se chtějí stát úspěšnými. Tato kniha není o byznysu, ale o tom, co je zapotřebí, abyste se jimi stali. Coby podnikatelé s vámi sdílíme své myšlenky, svá přesvědčení, naše výhry, ale i prohry, nashromážděné v průběhu dekád. Zjistíte, proč jsme uspěli tam, kde devět z deseti podnikatelů neuspělo. Osvětlíme vám, jak se z našeho podnikání zrodila mezinárodní obchodní značka, něco, o čem mnozí podnikatelé sní, ale jen pár vyvoleným se to podaří. A co důležitější, povíme vám, co nás pohání vydržet tam, kde se ostatní vzdají, a proč vyhledáváme stále nové a nové výzvy. V této knize, která je naší druhou, vám také prozradíme, jak se nám podařilo dosáhnout na Midasův dotek, a kde jsme vzali schopnost obrátit ve zlato cokoliv, čeho se dotkneme, a jak vy můžete dosáhnout toho samého....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237833/dotek-midase-237833.jpg 3.620
Žánr
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno (ekniha), Pragma
Orig. název

Midas Touch: Why Some Entrepreneurs Get Rich – And Why Most Don't, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Dotek Midase

Přidat komentář
Explorer
01.01.2020

Po přečtení této knihy jsem změnil názor na prezidenta USA Donalda Trumpa.

ladyba
10.09.2015

O faktu, že člověk náleží do kvadrantu B, až když vlastní a vede podnik s pěti sty zaměstnanci, píše Kiyosaki běžně ve svých knihách. Jak jeho knihy ale čtu napřeskáčku, už si nevzpomenu v jaké prvně. Dotek Midase je motivační podnikatelská kniha s nemalou reklamou na služby autorů, kterou zas musíte číst s nadhledem malých českých poměrů. Proti investicím do nemovitostí nic nemám, jen si nejsem jistá, že v malých českých poměrech s dlouhodobě regulovaným nájemným, rozsáhlou sítí obecních nemovitostí a nepříliš uctivou nájemní kulturou nájemníků (co není moje, toho si nevážím) bude ten hotovostní tok tak výdělečný jako v USA.


psavec
24.06.2013

K této knize, která je určena podnikatelům, jsem po zkušenostech s knihami typu "Bohatý táta, chudý táta" přistoupil velmi obezřetně. Jde však o skvělé motivační čtení s několika zásadními myšlenkami, které skutečně mohou po jejich pochopení a začlenění do života znamenat zásadní změnu (například když pochopíte, že se vám výrazně zlepší koncentrace, když vám jde o život (a v podnikání jde o život!)).
Nebo mě zaujalo, že Trump dokonce na str. 84 uvádí na pravou míru představu o tom, kdo je člověkem z kvadrantu B. Podle něj je to podnikatel s více než 500 zaměstnanci. Líbí se mi upřímnost, s jakou autoři tentokrát píší. Snadno díky tomu čtenář pochopí, že je kniha především dovedně sestavenou reklamou na značky Trump a Rich Dad Company.
Kdo je podnikatelem kvadrantu B myslím Kiyosaki ve svých knihách neuvádí a nechává čtenáře věřit, že se mohou brzy (v řádu několika let) dostat do kvadrantu B.
Došlo mi, že i přesto, že se jen mizivé procento lidí může dostat do B a I, stojí za to snažit se tam dostat. Je to stejné jako s vírou. Víte, že i kdyby po smrti bylo možné existovat ve formě nějaké energie, nebo se převtělit, v žádném případě už byste to nebyli vy, protože vše co vás dělá vámi je dáno miliardami neuronových spojů ve vaší hlavě a ty nemohou přežít. Stejně tak víte, že se jen těžko můžete stát velkým podnikatelem, ale přesto se o to stále neúnavně snažíte - důvodem může být i to, že vám to pomáhá udržet se v pohodě přinejhorším tam kde jste. Dotek Midase považuji za skvělou ekonomicky-náboženskou knihu, která vás může (ale nemusí) přiblížit na dotek k zázrakům.