Umění být zdráv

Umění být zdráv https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482271/bmid_umeni-byt-zdrav-ynI-482271.png 4 584 132

Vše je propojené: Jak se chovat k vlastnímu tělu a předcházet nemocem? Proč neustále roste počet chronicky nemocných lidí? A proč si s těmito chorobami současná medicína neumí poradit? Jak naslouchat signálům těla a napojit se na svou skutečnou podstatu? Jeden z nejuznávanějších představitelů funkční medicíny Jan Vojáček vám ukáže, jak ve vlastním organismu probudit schopnost samoléčby a najít ztracenou harmonii. Umění být zdráv může ovládnout kdokoli – zjistěte, jak na to!... celý text

fruitbueno
18.02.2022 4 z 5

Dobře jíst, spát, hýbat se, vyhýbat se elektronice, nestresovat se, přijmout sám sebe. To je oč jde v životě, v nemoci i ve zdraví. Na můj vkus autor používá trochu moc ezo myšlenek, kterým mám problém uvěřit, na druhou stranu vše ostatní, co říká, žili naši předkové a díky nim jsme tu i my, takže to bude platit. Taky pěkný návod k seberozvoji.

Bedřich63
14.02.2022 4 z 5

Otázky a odpovědi týkající se zdraví. Proč se věnovat sobě, jak ovlivňuje stres naše zdraví, jak působí digitální svět a sociální sítě na naše tělo, jsou geny to hlavní, co ovlivňuje kvalitu našeho života? Jak je to s chronickými chorobami, co je to nemoc a čeho je důsledkem?
No a co máme udělat pro to, abychom si pro sebe i své blízké zajistili pevné zdraví, nalezneme v této knize.
Nenalezneme tam žádné detailní a podrobné denní rozpisy cvičení, jídel, rozvrh hodin.... spíš je to o tom, jak se chovat, abychom fungovali co nejlépe a život si užili.
Pro ty, co o těchto věcech nikdy neslyšeli, to může být vstupenka do lepšího života. Ti, co to znají, se asi nic nového nedozvědí, jen si potvrdí už dříve jim známé informace.
Ocenil bych trochu více zhutnělý text.

PosPol
09.02.2022 5 z 5

Knihu jsem koupila z nudy, pana Vojáčka jsem znala z pouhých dvou diskusí u pana Duška. Působil na mě tak neuvěřitelně vyrovnaným dojmem, že jsem neodolala a knihu koupila. Po přečtení jsem si přišla jako dítě, které po týdnech hledání našlo poslední díl puzzlíku a dokončilo skládačku. Všechno do sebe tak zapadá. Všechno je vlastně tak primitivní, až je s podivem, že se neustále za něčím ženeme místo abychom se zklidnili a byli šťastní. Kniha je čtivá, dělaná formou rozhovoru a lehce uchopitelná. Proto ji mohu doporučit i těm, kteří příliš nevěří na osud, vesmír aj.

pkovarik
17.01.2022 4 z 5

Knížka Honzy Vojáčka určitě stojí za přečtení, zvlášť, pokud máte pocit, že se vám zdraví začíná vymykat z rukou, ale překvapivě i v případě, že máte pocit, že je vše v pohodě a že máte vše pod kontrolou. Zjistíte totiž, kde všude máte rezervy a na čem byste měli zapracovat, pokud si chcete osvojit umění být zdráv.

Důležité je, že toto není pouze kniha o zdraví, ale spíše je to kniha o přístupu k životu, který vám přinese do života více pohody, radosti a právě i to zdraví. Všechno totiž souvisí se vším. A jak říká autor, není to o lécích a zázracích moderní medicíny (byť i to má své místo!), ale "hledání míru v sobě je cesta ke zdraví".

Ve své podstatě je to spíše průřezová knížka, kde Jan Vojáček seznamuje čtenáře se základními principy zdravého životního stylu a péče o zdraví (a duši), probírá stěžejní koncepty založené na současném vědeckém bádání (př. význam "střevního mozku"), ale nebojí se otevřeně mluvit i o významu různých alternativně znějících metod typu kvantová fyzika.

Určitě je to i kniha plná naděje. Autor zmiňuje několik příběhů svých pacientů, kteří se zbavili svých neduhů, často prostě tak, že se pro to rozhodli a udělali změny ve svém životě. Mnohdy to překvapilo i jejich ošetřující lékaře. Pro Jana Vojáčka totiž uvažování o (chronických) nemocech jako o doživotních zátěžích, či dokonce neléčitelných zdravotních problémech, nedává smysl. Nemoc je informace. Je to vyjádření nerovnováhy v organismu. A hlavně připomíná, že se "všechny tkáně v těle se obnovují, takže nevyléčitelná nemoc nějakého orgánu nedává smysl."

Dalo by se říct, že je to svým způsobem kniha pro začátečníky, nebo lépe řečeno pro ty, kdo chtějí udělat změnu a neví, kde začít. Určitě to ale není ztráta času ani pro ty, kdo už mají něco načteno nebo vyzkoušeno. V tomto směru se mi líbí, že autor napříč knihou zmiňuje různé zajímavosti a vědecké či lékařské poznatky.

Co se mi ale líbí nejvíc, tak že se v podstatě jedná o životní příběh Jana Vojáčka, který pro mnohé čtenáře může být inspirací. Docela otevřeně popisuje, jak to měl ve svém dětství, jak měl předurčenou svou profesní dráhu, jak se začaly v jeho životě objevovat určité problémy, co udělal, kdy nastala změna... a jak to vidí teď. Dá se to číst i jako pěkná motivační knížka s řadou podnětů k zamyšlení. Přinejmenším je to ale hezky nastavené zrcadlo a pošoupnutí k tomu, abychom se sebou něco dělali.

vikimi
13.01.2022 5 z 5

Jsem knihou naprosto nadsena. Konecne publikace, ktera nas provazi a ukazuje nam chyby, ale navod si kazdy vytvori sam. Je to prirucka nikoliv navod krok po kroku a to me bavi. Diky za ni.

Lily101
10.01.2022 5 z 5

Výborná kniha.

vodnář
09.01.2022 5 z 5

Perfektně napsaná kniha. Doporučuji přečíst všem, komu není lhostejné jeho zdraví.

michal2601
09.01.2022 5 z 5

Velmi inspirativní kniha! Doporučuji :-)

Bustedka
22.12.2021 2 z 5

Tak tohle bylo velké špatné. Já se dlouho rozhodovala, zda to vůbec číst, protože poslední výkřiky pana Vojáčka zrovna nesouzní s mým myšlením. Ale chtěla jsem tomu dát šanci.
Jsem zastáncem psychosomatiky. Jsem zastáncem toho, že se má řešit příčina a ne následek. Ale tahle kniha byla spíš reklamou na jeho kliniku.
Rozhovor nebyl ani tak rozhovor jako spíše notování si. Paní redaktorka se téměř neptala a spíš byla používaná jako takový oslí můstek mezi tématy.

V knize jsem se nedozvěděla nic. Nic nového. Možná to je tím, že se o tohle téma zajímám, ale to, že se máme vyvarovat stresu, chodit spát brzo, zdravě jíst a nepoužívat před spaním telefony, ví snad každý.

Terezz1
20.12.2021 5 z 5

Velmi zajímavá kniha o vědomëm přístupu k životu. Ačkoliv některé autorovy názory mi přijdou až moc alternativní (například ohledně očkování děti) líbí se mi, že je nepředkládá jako jedinou pravdu, ale spíš jako předmět k diskuzi.

DYRKA98
19.12.2021 5 z 5

Kniha byla fenomenální!!!

janka2000
27.11.2021 4 z 5

Podstatná kniha k diskusi o zdraví. Přestože s autorem ve všem nesouhlasím, přináší zajímavý pohled, jak na život a zdraví pohlížet. Konečně někdo neléčí projevy nemoci, ale její příčiny. Bohužel je to vše na nás. Musíme žít vědomě, jíst kvalitní potraviny a věnovat se pohybu.

Olous1
08.11.2021

Bohužel to fakt řadím do nedočtených. Pro mě zbytečně ztracený čas. Je mi to líto, ale nejde to jinak.

Olikola
01.11.2021 4 z 5

Zajímavé čtení a skvěle napsaná kniha. Tyhle informace se vám v životě rozhodně neztratí.

Allla9
26.10.2021 5 z 5

Kniha plná rad a poučení o našem těle a zdraví. Každý si zde může vybrat to, co ho zajímá a zaměřit se na to, co ho nejvíce trápí.

Dax
18.10.2021 3 z 5

Kniha není špatná, přináší spoustu informací, které můžou být užitečné člověku dosud nepolíbenému holistickým přístupem k životu, navíc interpretovaných jako vlastní zkušenost autora-lékaře.
Pro někoho zjevení, pro mě samozřejmost. Více takových lékařů, více takových knih, více nadšených čtenářů.

E_Lan
12.10.2021 5 z 5

Pro mě neskutečně poučná a zajímavá kniha. Asi hodně i díky tomu, že si sám procházím autoimunitní nemocí a nacházím se v hodně kapitolách. Rady k nezaplacení, zdravý přístup k životu a přírodě. Moc dobře se mi to četlo a dalo kupu nápověd jak dál pokračovat zas o něco lépe.

ditul
02.10.2021 5 z 5

Úžasné shrnutí zdraví z pohledu funkční medicíny a psychosomatiky.
*S nemocí nelze bojovat, protože to je náš vlastní projev v důsledku určitého kontextu. Boj s nemocemi tedy vlastně představuje boj sám se sebou a boj proti sobě se významnou měrou podílí na vzniku autoimunity. Proto určitě chápete, jak je důležité nebojovat. Dnes všude vidíme boj s rakovinou, boj s ALS, boj s cukrovkou atd., ale to je úplně slepá cesta!

Racík
28.09.2021 5 z 5

Zajímavé čtení. S některými myšlenkami se asi nikdy neztotožním. Ale je mi sympatické, že autor "netlačí na pilu". A hlavně, že tvrdí, že bychom měli využívat to nejlepší ze všech medicínských poznatků, ať už jsou z jakékoliv oblasti.
Dostanete spoustu podnětů na přemýšlení... Jak málo stačí, aby člověk změnil svůj život a udělal něco pro své zdraví. Vlastně to není nic převratného, co bychom všichni nevěděli už dávno, ale řídit se tím je těžké. Doporučuji k přečtení a asi by to chtělo i nějaký ten krůček pro své zdraví -:).

Martina1725
25.09.2021 5 z 5

Super kniha, dobře shrnuté principy zdraví.