The Mighty Thor: Ragnarok

The Mighty Thor: Ragnarok https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296713/bmid_the-mighty-thor-ragnarok-mtN-296713.jpg 4 27 3

Po celá tisíciletí byl uvězněn pod zářícími věžemi Asgardu. Nyní se devět říší roztřese strachy, protože se Mangog dostal na svobodu! Pohání jej nenávist miliard a miliard bytostí a za cíl má jediné – vytasit z pochvy Odinův meč a způsobit Ragnarok, konec světa! Jako bonus: Thor se dozvídá pravdu o svém podivném dvojím životě v roli doktora Donalda Blakea a tajemství jeho původu je konečně odhaleno!... celý text

Ivan Kučera
11.02.2021 2 z 5

„Nikdo nemůže být doopravdy silný, pokud není doopravdy pokorný.“ Pozor, spoilery! Ragnarok je považovaný za zásadný thorovský komiks z dôvodu, že v ňom obľúbený boh hromu (nie kladiva!) šokujúco príde o svoju ríšu, ktorá je nekompromisne zničená. Ale moment, čo to??? Tento komiks v skutočnosti nič také neobsahuje! Zničenie domoviny Thorovi síce hrozí, ale nakoniec sa všetko skončí happyendom. Keď som to dočítal do konca, nemohol som tomu veriť a musel som sa o pár stránok vrátiť, aby som sa uistil, že mi nič neušlo. Ale neušlo, v tomto smere je komiks naozaj podraz. Výborný film z roku 2017 na to išiel stonásobne lepšie (a veľmi rozumne, ako ostatne všetky filmy s Hemsworthom, ignoroval jeho pozemské, nehorázne nudné alterego - chirurga Donalda Blakea), ale paradoxne šlo skôr o adaptáciu komiksu Hulkova planeta, než Thor: Ragnarok (!). Ak necháme bokom nekompetentné finále, čo zostane? Presvedčenie, že Stan Lee počas svojej kariéry vymyslel neskutočnú plejádu superhrdinov, ale ako scenárista často za veľa nestál. Práca jeho dvorného ilustrátora Jacka Kirbyho zostarla prekvapivo menej. Jasné, je na nej poznať, že má svoje roky a dnes sa tak proste už nekreslí (iba ak by niekto z nejakého dôvodu zámerne chcel nakresliť šesťdesiatkové retro). Ale mnohé panely sú ozaj ešte aj dnes, v roku 2021, pekné. Čo sa o scenári povedať fakt nedá: je naivný (najnebezpečnejšie stvorenie vesmíru je kulturista s chvostom, ale zas nechcem zbytočne krivdiť, občas vyzerá ako niečo, čo vypadlo z hororovej mangy), ukecaný, ťažkopádny, disponuje nezáživnými postavami a bohužiaľ ani so samotným Thorom tu nie je dobre naložené. Je to výborná, ale príliš originálna postava a ak má v deji fungovať, treba s ním vedieť správne narábať. A Stan Lee tu s ním skrátka správne nenarába. Záporne vnímam aj dva nudné bonusové záverečné komiksy, ktoré sú trocha na spôsob, že vám zubárka omylom vytrhne zub a potom vám vytrhne ešte dva ďalšie. Dlhé roky som bol presvedčený o tom, že Thor: Ragnarok je komiks, ktorý možno čiastočne zostarol, ale aj tak je slávny, kultový a legendárny a musí ho mať každý správny fanúšik superhrdinského komiksu. Nuž... mýlil som sa. Ale napriek tomu som rád, že som si ho prečítal. Aspoň už viem, na čom som.

hroubek
14.06.2016 3 z 5

Tak strašně rád bych chtěl dát tu čtvrtou hvězdičku, ale za ten konec a neustále opakovaní jmen musí jít o hvězdu dolů. Osobně jsem si Ragnarok představoval jinak, spíše jak něco více, než jen stvoření plné hněvu. Příběh odsýpá, nenudí a je nabitý akcí a hlášky. Jen nechápu proč se musí všechno neustále opakovat.

martinstefko
27.05.2016 3 z 5

Kniha Ultimátní komiksový komplet 97: The Mighty Thor - Ragnarok není skvělá, ale patří k tomu lepšímu ze straších komiksů, které se v sérii Ultimátní komiksový komplet objevily. Už jen pro kresbu Jacka Kirbyho kniha stojí za to.

Autoři knihy

Stan Lee