Avengers: Dětská křížová výprava

Avengers: Dětská křížová výprava https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292059/bmid_avengers-detska-krizova-vyprava-TvD-292059.jpg 4 40 7

Aby odkryl tajemství své minulosti, pouští se Wiccan a jeho Young Avengers do epického dobrodružství s cílem najít Scarlet Witch. Chce ale vůbec žena, která zavinila rozpad Avengers a téměř vyhubila mutanty, být nalezena? Jedna věc je však jistá - jejich neuvěřitelné dobrodružství změní marvelovský vesmír jednou provždy.

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Hachette

Avengers: The Children's Crusade , 2012

ludek.n
26.12.2022 4 z 5

Po rozpadu Avengers v roce 2005 se objevilo hned několik navazujících sérií, jednou z nich byli i Young Avengers Allana Heinberga a Jima Cheunga. Osmička teenagerů s nadpřirozenými schopnostmi funguje ne jako izolovaná skupina hrdinů, ale je pevně svázána se starými dobrými Avengers, a koneckonců i s X-Meny a mutanty všeobecně. Vždyť sám mocný Magneto se holedbá vírou, že dva z chlapců jsou jeho vnuci. Billy Kaplan alias Wiccan a Thomas Shephard alias Speed jsou také hlavními hybateli děje, neboť jsou to právě oni, kdo se vydají hledat svou údajnou matku, Wandu „Scarlet Witch“ Maximoffovou, a to i přes nesouhlas všech okolo. Allan Heinberg stvořil bohatý epický příběh s novými i starými postavami a podmanivou zápletkou. Nic tady nejde tak úplně snadno a plány se mění doslova z hodiny na hodinu. Šermuje se mocnými kouzly, energií života i časem. Až si chvílemi říkám, zda té epičnosti není už příliš a Heinberg nás nevodí jako hodné pejsky jen okolo domu. Naštěstí je tu ještě Jim Cheung, který dal Dětské křížové výpravě opravdu nádhernou vizuální podobu. Nijak výrazně neexperimentuje, ale dá vám přesně to, co chcete v superhrdinné týmovce mít a možná i něco navíc (věřte nebo ne, ale Wandiny zelené oči dokážou člověka doopravdy uhranout). Young Avengers si v této knize ostudu rozhodně neudělali.

ArkAngel
15.07.2022 3 z 5

Po letech se čtenáři komiksů dočkali pokračování Rozpadu a Klanu M, kdy se Young Avengers vydávají spolu s Magnetem najít Scarlet Witch. Avengers a X-Meni s ní mají své vlastní plány a pak je tu ještě Doctor Doom, aby měli hrdinové padoucha, na kterého můžou ukázat prstem. Je to vlastně pořád dokola, tvůrci přijdou s něčím, aby odčinili něco jiného a zlu dají novou tvář.

Atlantis
15.04.2020 4 z 5

Já jsem se bavil, a to překvapivě dost. Postavy pro mne byly dostatečně neznámé, zvraty zajímavé a camea od oblíbenců vítaná. Občas drhne cestování časem (kdy to vlastně chvíli vypadá, že se přesunuli časem úplně všichni? Asi?) a některé postavy tam jsou jen proto, abyste si našli své staré oblíbence, ale jinak jsem spokojen a mladí Avengeři momentálně zaujali víc, než jejich dospělá verze.

KillHurt
26.03.2020 4 z 5

Já snad vezmu YA žánr na milost nebo co? Snažil jsem se tento díl v knihovně ignoroval, protože se mi do něj hrubě nechtělo. Mé zodpovědné já mě však přinutilo si komiks půjčit a přečíst. A světe div se... je to svěží příběh s mladými hrdiny, který stojí nohama na zemi - teda tak, jak je to v komiksu se supráky jen možné - a obstojně vyplňuje mezeru v znalostech postav Marvelu. Fajn.

Hwaelos
21.12.2016 4 z 5

Přesně takhle by podle mého měl vypadat ideální superhrdinský komiksový mainstream: příběh, kde se jde snadno napojit na postavy a ty mají nějaké lidské kvality. V Young Avengers je sice taky dost velkých střetů, ale hlavně těžiště spočívá na vcelku obyčejném příběhu několika postav a na prokreslování jejich vzájemných vztahů v rámci dobře napsaných dialogů. Není to vyprávění o epické záchraně světa, ale o vině a odpuštění, o touze někam patřit a o síle rodinného pouta. I padouši jsou najednou vícerozměrní a s nějakou komplexnější psychikou. Jediné, co je otravné, je snaha neustále přepisovat historii, čímž se vytrácí už tak dost slabá důsledkovost. Je to trochu neúcta vůči autorům původních zásadních momentů (smrt několika Avengerů z rukou Scarlet Witch a důsažnost událostí Klanu M).

hroubek
06.07.2016 4 z 5

House of M je jeden z nejlepší příběhů co v UKK vyšel a jeho svým způsobem tragické zakončení bylo to nejlepší co mohlo fanoušky potkat. Jenže komiksy musí pokračovat, a tak se musí nějakými oslími můstky propojovat děj s jinými postavy a i jinými příběhy. A zrovna u Dětské křížové výpravy, mě to propojování sedlo. Může zato hlavně asi to, že s hlavními postavy nemám tolik zkušeností a jejich příběh mě docela dost zajímal a knih má velmi dobré tempo a spoustu zajímavých myšlenek a nečekaných zvratu. Jasně pořád to není nic převratného, ale je to dobré a celkem chytlavé čtení, které mě jako čtenáře dost bavilo.

martinstefko
17.04.2016 2 z 5

Kdyby neměl komiks docela dobré tempo a celkem příjemně se nečetl - takže vám nakonec nezabere tolik času, na kolik může při své tloušťce vypadat - asi bych šel ještě níž, protože tohle je dějově přesně to, co nemám rád. Plahočení se na místě a vracení se k něčemu, co už mělo zůstat neměnné.

Allan Heinberg
americká, 1967