Píše se rok 1602. Blíží se konec vlády královny Alžběty, Anglii sužují podivné bouře a zemí se šíří zkazky o mocných, nelidských bytostech. Podivně známí hrdinové a lotři, včetně Nicka Furyho, Spider-Mana, X-Menů a Dr. Dooma, se po celé Evropě zaplétají do sítě intrik a zrady. Do pohybu se dávají události, které by mohly znamenat konec světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262126/1602-kuA-262126.jpg 4.671

Ultimátní komiksový komplet (27.)

Marvel 1602 (2004)

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno:, Hachette

Covenant

Kresba ano, ta je opravdu úžasná, uhrančivá a mistrovsky bezchybná. A přesto je vyzdvihován Gaiman, jako skvělý spisovatel. Netvrdím, že není. Sám jsem od něj četl a vlastním knihy, které stojí za to. Ale zde vidím hlavní devizu pouze v nápadu, zasazení příběhu do oné doby. To ostatní v příběhu, je příliš přeplácané postavami a jejich samoúčelné objevování na mně působilo jen jakási vrstvící se výplň. Kdyby zůstalo jen pár postav, bylo by to pro mně zajímavější. Pak by pan spisovatel musel víc přemýšlet nad dějem a ne jen nad tím, jak je pro něj zábavná představa čtenářů, zkoumající ony postavy, co se z nich vyklube.

Schredel

8,5/10
Zajímavý komiks s nádhernou kresbou a jedinečným dějovým zasazením.

Disease

Je to sice takový vcelku standardní superhrdinský příběh, ale kresba a zasazení do Alžbětínského období to povyšují. Koneckonců vykrádání mýtů, historie a klasické literatury Gaimanovi šlo vždycky hodně dobře.

Gustik5
10.11.2017

Myslím že tohle je jedna z nejlepších věcí, které v rámci UKK vyšly. Gaimanovi se podařilo vzít počátek marvelovského univerza a přesunout ho do počátků novověku. A to prosím tak mistrně, že postavy z dobových kulis nevystupují, ale splývají s nimi, a vy tak od začátku budete zmateni. Autor si s čtenáři pohrává a některé hrdiny odhalí až v půli, či dokonce na úplném konci, což se mi líbilo, ale někdy mne to i celkem štvalo (třeba neustálé odkládání zrodu Spider-Mana :) ). Celkově se jedná o velmi originální komiks, který výrazně vybočuje z mainstreamu.

Wheelcrusher
12.12.2015

Samoten fakt, že se měl ssr Gaiman touhu z takový myšlenky vypsat svědčí o tom, jak veskutečnosti nikdy nic nemohlo dopadnout jináč, než dopadlo... každopádně nic úžasnějšího jsem od Márvelu zatím nečet a pokud nějak naložit s mylnou představou alternativnách světů, tak přesně v tomhle astrálním duchu! Tudíž z mýho pohledu osvícenýho pozorovatele správně chytrý, vtipný i odvážný, s fantastyckým zvratem a krezbou:) Jasných 5 hvězdiček, co září po zavření očí snad ještě víc.

martinstefko
07.12.2015

Gaiman spojuje historii s legendami a superhrdinským vesmírem a nutno říct, že se mu to daří skutečně umně. Právě v příběhu jsou ale některé prvky, které mi nesedly a které mi trochu kazí dojem, který jsem z knihy měl. Vzhledem ke spoilerům je ale raději nebudu uvádět. Rozhodně to ale není taková vada na kráse, která by "1602" nějak výrazně deklasovala. Tohle je pořád nadprůměrné dílo, na kterém je místy trochu moc vidět, že si Marvel svoje děti - celkem logicky - hlídá. "1602" je i tak nadále jedinečný zážitek. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/09/748-ultimatni-komiksovy-komplet-27-1602.html