Ulice Záhadných tajemství

Ulice Záhadných tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291540/bmid_ulice-zahadnych-tajemstvi-WUZ-291540.jpg 4 173 33

Čtrnáctiletý chlapec Juan Diego, který se narodil a vyrůstal na skládce odpadů v mexické Oaxace, má o rok mladší sestru Lupe. Dívka je přesvědčená, že zná svou vlastní i bratrovou budoucnost. Je také čtenářka myšlenek – ví, co si myslí většina lidí… Jako starší muž cestuje Juan na Filipíny, ale cestují s ním i jeho sny a vzpomínky. Jak stárneme, žijeme často ve snech a vzpomínkách intenzivněji než v přítomnosti. Nejnovější Irvingův román je příběhem o tom, co se přihodí Juanovi na Filipínách: kde se minulost srazí s jeho budoucností.... celý text

Literatura světová Romány Příběhy
Vydáno: , Odeon

Avenue of Mysteries , 2015

Johanka10
14.04.2017

Nedočetla

IvaKo
27.03.2017 4 z 5

Typický Irving - bezbřehá fantazie, bizarní postavy a podivné osudy. Některé motivy autor sice opakuje, ale rozhodně nenudí.Těším se na jeho další díla.

alabra
22.02.2017 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, jsem okouzlena, je tak jiný než ostatní autoři, má jiný styl, výstavbu románu, hrdiny...Vymyká se po všech stránkách.

Crimble
12.02.2017 5 z 5

Podle mne jeden z nejzdařilejších autorových románů "pozdnějšího" období. Irving je jedinečný, jeho postavy jsou originální, vždy více či méně "divné". Nenápadný, trefný humor, nenásilné prosazování někdy poměrně dost radikálních názorů. A co je nejdůležitější - jeho schopnost poutavého vyprávění, prolínání časových rovin je prostě neopakovatelná.

babsi66
30.01.2017 3 z 5

Jsem z toho rozčarovaná...na ne zcela normální postavy, kterým se dějí divné věci a jejichž sexuální život boří všemožná tabu jsem u Irvinga zvyklá. Bez nich by Irving nebyl Irvingem. Jenže stejně také jsem zvyklá, že jeho knihy mají pointu a všechno do sebe nakonec zapadá.

Nevím, zda se jedná o důsledek mé nepozornosti při čtení nebo nedostatek schopnosti vidět souvislosti v některých událostech, ale na můj vkus tam bylo několik hluchých míst, jejichž význam pro příběh mi zůstal utajen. Kdyby byl příběh kratší, asi bych se přes to přenesla s tím, že holt si autor trochu zaexperimentoval. Takhle jsem marně čekala na ono pověstné cinknutí, kdy vše do sebe zapadne a já si budu moci říct, že všechny ty úlety měly nějaký význam. No, bohužel neměly.

Blanchi
14.01.2017

Nějak těch neobvyklých situací a zvláštních osob bylo příliš.... mám pocit, že autor zkouší, co čtenář vydrží a jaký mix je ochotný přijmout. Kniha mne velmi zklamala. Snad další budou lepší.

Tilte
29.12.2016 3 z 5

"Pokud jde o turisty, Juan Diego se uchyloval k dvojjazyčným výkřikům-křičel estigmas i stigmata."

"Mám pocit, jako když pořád odcházím z Růžového kopečku. Ta deziluze, to rozčarování, které jsem pociťoval, když jsem sestupoval po těch schodech, trvá; pořád sestupuju."

pajaroh
08.10.2016 3 z 5

Už je toho moc. Opakující se motivy, extravagance postav a snaha šokovat na úkor příběhu. Nečíst knihu v originále, asi bych ji odložila. Na druhou stranu - lze kritizovat Irvinga, že je příliš "Irvingovský"?

Makii
19.09.2016 3 z 5

Konečně! Snad nikdy jsem nečetla nic tak strašně dlouho.. :( A mrzí mě to, protože Irvinga miluju, četla jsem od něj všechno. Na knihu jsem se těšila, ale nenadchla mě. Jak se zdá, Irving už mě nepřekvapí, vykrádá sám sebe. Musím ale také připustit, že patřím spíš do fanklubu "Pitné kúry", "Svobody medvědům", "Hotelu New Hampshire" apod. - tzn. jeho starších věcí. U kterých jsem se ohromně bavila. U této knihy jsem se bohužel spíš nudila.

Gracian1964
30.08.2016 4 z 5

Prečítal som zatiaľ všetky knihy, ktoré u nás vyšly. Klasický Irving, i keď som z neho nebol taký nadšený, ako z niektorých predchádzajúcich. Trochu som sa s tým potrápil, kým som to zvládol. Ak autor ešte niečo napíše a vydá, určite si to kúpim.

boticelli
12.07.2016 5 z 5

Pokud chcete stravit par dni nebo tydnu ve spolecnosti extravagantnich ale stejne tak sympatickych postav s (vetsinou) tragickym osudem, sahnete po Irvingovi!

martunka
09.07.2016 4 z 5

Další skvĕlá kniha od Irvinga. Přečetla jsem od něj skoro všechny knihy a musím uznat, že mĕ opĕt nezklamal. Jen se v téhle knize už trochu autor opakuje. Jinak příběh mĕ chytl a už nepustil.

kacimilek
06.07.2016 3 z 5

První - a pevně věřím, že poslední - kniha od Irvinga, která mě zklamala. Prostě to nebylo to, co jsem očekávala. Rozumím, že se má jednat o jakési "shrnutí" spisovatelova díla. Není to prostě Irving jakého známe. Jedna z mála věcí, kterou na Ulici Záhadných tajemství oceňuji, jsou zmínky o několika románech, které autor již napsal (např. Pitná kúra).