Údolím slz I. díl

Údolím slz I. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154813/udolim-slz-i-dil-154813.peg 4 17 3

Román o zdánlivě neřešitelné životní situaci mladé dívky, která cítí odpovědnost za rodinný podnik.

Evina.Cetba
10.07.2021 4 z 5

Hodnotím zatím první díl z dvojdílné série, do druhé se právě chystám. Hlavní hrdinkou je Klarisa, jediná, spořádaná dcera továrníka, který vlastní hutě. Jak bývá u Javořické zvykem, hrdinka je šikovná a pracovitá, je navíc bohatá a ještě umí vzít za práci. Celá rodina nutí Klarisu do sňatku s nemilovaným, autoritativním floutkem, který je jejím bratrancem.
Klarisa se ovšem po očku dívá po někom docela jiném. Jsou zde zde i další postavy a dramatické příběhy. Když se do toho člověk začte, tak to potom jede. :-)
Mám vydání z nakladatelství Třebíč, který romány Javořické vydává. V knize je zmínka, že dílo V.J. bylo v posledních 15 letech téměř celé vydáno, chybí pouze jeden román a pár povídek. Tedy alespoň z toho, co se dochovalo, některé díla jsou patrně nenávratně ztracená. Mám už tuto autorku docela načtenou, takže je to asi jedna z posledních knížek, která se mi dostala do rukou. I když kdo ví?

alnahu
19.05.2021 3 z 5

Tento smutný příběh plný slz, uzavřel prozatím moje čtení knih od paní Javořické.

kika 13
10.04.2014 2 z 5