Učedník

Učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254618/bmid_ucednik-qHB-254618.jpg 4 350 75

Učedník série

Než mu schopnost přivolávat démony obrátila život naruby, byl Fletcher prostým kovářským pomocníkem. Nyní se má stát válečným mágem a bojovat proti divokým orkům, kteří ohrožují jeho vlast. Jenže po moci touží i falešní šlechticové a ti tajně připravují zradu. Osud císařství leží ve Fletcherových rukou a jeho jediným pomocníkem je démon Ignatio…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Alpress

The Novice , 2015

evilunicorn
13.01.2019 5 z 5

Skvěle napsané fantasy.Ano, zdroje inspirace jsou naprosto nepopiratelné,v tomto směru o žádné velké originalitě nemůže být řeči,ale pane jo! Děj má spád, neustále se něco děje,kniha si vystačí s několika postavami a i když je tam vlastně pouze jediná dějová linka, rozhodně jsem se nenudil.Za mě plný počet!

Gurus
04.12.2018 5 z 5

Super a ještě jednou super. Eragona a Pottera jsem nečetl tak nemohu srovnávat ale moc se mi to libilo.

Co se mi, ale opravdu nelíbilo byl opravdu špatný překlad a hlavně moře překlepů to bylo neco šíleného číst. Chvilku jsem luštil co kdo tedy řekl, nebo spíš jak to myslel.

phedr
01.11.2018 5 z 5

Celou sérii jsem zhltla asi za tři dny, v něčem se podobá Harry Potterovi, ale jinak si jde svou cestou

Vikos
22.10.2018 5 z 5

SKVĚLÝ! Naprosto bombový!

alenkacermi
13.10.2018

Skvělá fantasy četba. Napínavé, zábavné, dobrodružné. Nejsem úplně cílová skupina, ale bavil mě ten krásně vymyšlený svět. Super. Už mám připravený další díl.

any333
07.09.2018 5 z 5

Po knize jsem sáhla z důvodu poznání nového fantazijního světa, ale také proto, že autor psal příběh před vydáním na wattpad, se kterým mám notné zkušenosti. A navíc, ten přehled démonů a jejich rozličností mě na prvních stránkách stále nutil listovat dozadu, abych se různé aspekty naučila a pak mohla odhadovat další děj. Avšak pak, když se hlavní hrdina konečně dostal do nové společnosti, přestala jsem s tím, protože mě kniha do sebe vtáhla a měla jsem ji při její délce přečtenou za odpoledne.
Zaujaly mě stavy společenských vrstev a ras mezi sebou, hlavně to, jak bylo nakládáno s trpaslíky. Ale nezabránilo mi to v tom, abych si oba dva bratry oblíbila, takže mě na konci dostala ta poznámka o potřebě stejných modřin, aby nikdo nepoznal, když se vymění.
Jinak mě štval nepřítel hlavního hrdiny a tady se to docela sloučilo s anotací, tedy podobností s Harrym Potterem. A taky jsem soucítila s těmi, co si své démony vybrali moc rychle, až se jim to nevyplatilo a pak dělali, co dělali. Svým způsobem je chápu, asi bych nebyla jiná.
Pokud se někdy dostanu k dalšímu dílu, rozhodně si ho přečtu.

Belisima
23.08.2018 5 z 5

Knížka zcela pohltila. Až jsem si ji šetřila, abych to nezhltla jak jednohubku, ale teď čtu druhý díl a přestávám si knihu šetřit a hltám a požírám písmenka a nejde to zastavit. Nádherně vymyšlený příběh, byla jsem tam.

Pawel973
19.07.2018 5 z 5

na tuhle knihu jsem narazil náhodou a velice mile mě překvapila
kniha mi trochu připomínámi pokemony a také eragona

Luipenox
08.03.2018 5 z 5

Spád, příběh a originální pojetí magie, to jsou tahouni celé knihy.

Malou chvilku mi trvalo, než jsem přivykl styku, kterých je kniha psána. A po pár minutách čtení mě spád příběhu popadl a táhl dopředu. Knihu jsem si opravdu užíval a těším se, až se začtu do pokračování.

"Stvoření bylo velké zhruba jako fretka, mělo podobně mrštné tělo, ale nohy dost dlouhé, aby dokázalo běžet s elegancí horského vlka, místo aby se plížilo jako ještěrka. Kůže toho tvora měla temně rudou barvu vzácného vína. Na hlavě mu zářily velké kulaté oči barvy surového jantaru a z jejich pohledu čišela inteligence."

Telly
05.03.2018 4 z 5

Je to velice povedená knížka. Najdeme ní sympatické hrdiny, kteří bojují za svůj lepší život a na druhé straně rozmazlené aristokratické spratky, jejichž rozmazlenost a nadutost mě často přiváděla ke vzteku. Přestože je to poutavé čtení, chyběl mi tam takový ten wow efekt. Nicméně mě nic neodradí od toho, abych si přečetla celou sérii, protože to stojí za to.

Andrea81
01.03.2018 4 z 5

Synovi k Vánocům jsem koupila všechny tři díly. Po přečtění prvního dílu chtěl, abych si to také přečetla. Takže ... knížka krásně vtáhne do děje (nejen) mladé čtenáře, má vše to, co má knížka mít. Hezky vymyšlený děj, napětí, sympatický hrdina, boj dobra se zlem atd. Syn už dočítá poslední třetí díl a já už se těším na druhý.
PS: a pak, že dnešní děti nečtou.

knihomol.petr
15.02.2018

ta kniha je boží!! napínavá ale akční zároveň!!

Nyxi
03.01.2018

Tuto knihu si dcera přivezla jako dárek k vánůcům.
Neodolala jsem a za jeden večer jsem ji zhltla.
Ta kniha má přesně to co mám ráda.
Takže budu shánět další díly.

Ninde
16.12.2017 5 z 5

Úžasná,nemohu teto knize nic vytknout

Katnissia
08.11.2017 4 z 5

Děj knihy mě zaujal a celkově se dobře čte. Ze začátku se to trochu táhlo, proto dvě hvězdičky, ale druhá polovina byla zajímavá a hodně napínavá a po přečtení jsem si hned objednala druhý díl.

Nelly
06.11.2017 4 z 5

Nečekala jsem od tohoto vydavatele knihu pro starší děti či mládež, ale i tak se mi příběh líbil, ačkoliv napětí přijde až v druhé polovině knihy. Doporučuji hned nachystat druhý díl.

RemiBlack
15.10.2017 4 z 5

Dobré. Charaktery zajímavé, svět taky, příběh napínavý. Učedník mě bavil, konec donutí číst další díly. :) 4*

Deaner
09.08.2017 5 z 5

Fantasy mám rád, a propojení démonů, magie a nového světa, kde není všechno růžové mě vtáhlo dovnitř a nepustilo. První díl jsem zhltl za dva večery, druhý díl za další dva :). Naštěstí už oznámili třetí díl, tak už jen čekat a hned objednat.

občasák
31.07.2017

Ahoj lidi
neví někdo jestli vyšel třetí díl??
Jinak je ta kniha super četl jsem oba dva díly a doporučuji ji lidem, kteří mají rádi sci-fi.

Deathwing
07.07.2017 5 z 5

Odpočinkové čtení. Mám rád magii a draky, rekreačně lukostřelbu, takže se mi děj knihy líbí.