Učedník

Učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254618/bmid_ucednik-qHB-254618.jpg 4 350 75

Učedník série

Než mu schopnost přivolávat démony obrátila život naruby, byl Fletcher prostým kovářským pomocníkem. Nyní se má stát válečným mágem a bojovat proti divokým orkům, kteří ohrožují jeho vlast. Jenže po moci touží i falešní šlechticové a ti tajně připravují zradu. Osud císařství leží ve Fletcherových rukou a jeho jediným pomocníkem je démon Ignatio…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Alpress

The Novice , 2015

protokol
21.12.2022 5 z 5

MôŽEM v klude povedat že je to skvela zabavna kniha, nenaročný dej, hlavný hrdina občas skypí zlosťov ale naa druhej strane je srdečný priatelský a zvedaví. téma osobneho démona my pripomína pokemonov ale je to celkom zabava. čo jediné my príde tak trochu bez fantazie sú národy, orkovia, elfovia, trpaslici ... pride my to že autor siahol po tantasi klišé , veď načo sa trapiť z niečim novím preto davam 1 hviezdu dole. tešim sa na pokračovanie.

Baileys
05.03.2022 3 z 5

Prvni dil supr. Zajimavy napad, pekne zpracovana nova zeme a jeji pravidla. Dalsi dily uz bohuzel slabsi, zaver trilogie by si pak zaslouzil par stranek navic.

Stázka007
01.03.2022 5 z 5

Můžu zaručit, že tohle byla jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Byl tam úžasný děj a ani chvíli jsem se nenudila.

Kačí137
16.10.2021 5 z 5

Učedník mě zaujal již před pár lety, ale nějak na něj nebyl čas. Tento rok jsem ovšem dala celou řadu. Tak moc se mi první díl líbil. OK, je to určitě psané pro mladší ročníky, než jsem já. Ale zase je to oddychový fantas. Dobře vymyšlený a propracovaný. Dva světy, démoni jako mazlové, trochu mi to připomnělo Zlatý kompas. Záporák je jasný na první pohled a hlavní hrdina se postupně se vším seznamuje a my s ním.

Lysa
18.01.2021 5 z 5

naprosto užasná knížka

Škrfílius
03.01.2021 5 z 5

je to super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jockel
17.09.2020 4 z 5

Jednoduchá, oddechová knížka. Záporňáci jsou záporňáci, klaďasové, takoví naivní dobráci. Chvilku jsem si myslel, že salamandr umí přečůrat měřák naplnění a chytře ze sebe dělá slabocha. Starej je na to dost. Zatčení v závěru? ... .

Wasdy
02.09.2020 5 z 5

Jak snadno se dá nesnášet záporné postavy i když jsou jenom v knize.
Kniha byla dobrá, moc se mi líbila. : D

Luigi1
31.08.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení,vůbec nelituji,že jsem si sehnal celou sérii.

Aquagirl
27.08.2020 4 z 5

Takové milé, nenáročné čtení. Přiznám se, že autora jsem doteď neznala. Začátek mi přišel, že se trochu vlekl, ale potom to dostalo spád. Fletcher je sympatický, příběh hlavně v druhé půlce knížky svižně plyne. Něčím mi to chvílemi připomnělo Eragona, taková atmosféra... Asi zkusím i další díl.

Black54
06.08.2020 5 z 5

Po knize jsem sáhl trošku s odstupem, neboť ji četla přítelkyně a silně mě ji doporučovala. Právě proto jsem byl z knihy trochu rozpačitý, řekněme si to na rovinu, máme oba v celku odlišný vkus.
Kniha mě mile překvapila hned v prvních stránkách. Zaprvé je velmi jednoduše a čtivě psaná. Za druhé mágové, zde vyvolávají své ochočené, zvířecí démony.
První myšlenka byla: “ Pokemon né asi...”
Myšlenka jako v každém druhém fantasy, kde obyčejný kluk zjistí, že je v něčem výjimečný a už se to mele.
Zde mě překvapilo, jak dobře tento ohraný děj autorovy funguje, spolu s jednoduchostí a snahou nebudovat žádný mega složitý komplexní svět.
Velké plus dávám autorovy za mě zjevné mezirasové problémy, které umně zapracoval do díla, tak že svět nevypadá uměle.
Kniha i nápad jsou jedinečné, a spolu s rozumně zvolenou velikostí díla do sebe naprosto zapadají.
Za mě určitě doporučuji a posílám všech 5* “AKA” 100% ???? JAKO VÁŽNĚ????

EduardVlach
06.03.2020 5 z 5

V pohodě počtení, není to nic tak velkého, ale je to originální a to dokážu ocenit

ydnac
08.12.2019 3 z 5

Kniha dostála tomu co jsem četla v recenzích.Jednoduché,dobře se čte,ale nic co by člověka drželo v nějakém napětí.Snad až poslednich 10 stran.Další díl si určitě někdy přečtu,ale rozhodně mám před ním asi 10 zajímavějších knih...

farmař132
29.09.2019 5 z 5

Když jsem tuto knihu začal číst, tak mi velmi připomínala začátek knihy Eragon.
Tak jsem si myslel, že to bude nějaké tuctově okopírované fantasy. Myslel jsem si to opravdu jenom chvilku. Postupně se děj knihy vyvinul velmi zajímavě. Velmi se mi líbilo, že Fletcher se snažil navázat přátelství mezi trpaslíky a elfy, a neuznával jejich rasovou diskriminaci jako ostatní. Tato kniha není složitá na čtení, je taková odpočinková po dlouhém dni ve škole. Jedna dějová linka, ale zajímavá a dobrodružná.Doporučoval bych všem milovníkům fantasy.

termitovo
05.08.2019 4 z 5

Pěkný svět, ale je to kniha pro mládež se svými nectnostmi, tj. naivní děj, nepropracovanost, modernost, antirasistická agitka...

Black54
20.05.2019 5 z 5

Kniha skvělá, jednoduchá, dobře se čte, takřka na jeden nádech. Krásná inspirace a prosté zpracování. Jedna dějová linka, kniha silně poukazuje na rasovou otázku. Děj přehledný místy zbytečně uspěchaný. Česky překlad katastrofa, překlepy, nesmysly. Knihu doporučuji pro každého milovníka fantasy.

PetraaMatouš
05.05.2019 5 z 5

Mám 3 díly. Velice mě to bavilo. Knihy se četli dobře. Děj byl svižný. Hodně se příběh zabývá rasovou otázkou. Nejvíce je to znát u trpaslíků, až mi to občas bylo nepříjemné.
Nejvíc mě bavila cesta Aeteherem (nevim jestli je to správně) a poznávání různých démonů. Taková cesta do pravěku.
Jako odpočinková kniha super. Na jeden nádech. Doufám že autor bude v příběhu pokračovat. Potenciál tam je.

Čtenář1234
03.05.2019 5 z 5

Přečteno podruhé a opět úžasné !

HNEDOOCKA
12.02.2019 5 z 5

Líbí se mi celá série

Lucas.94
15.01.2019 4 z 5

Námět je sice tuctový, ale příběh pobral docela originality. Myslím, že milovníkovi Harryho Pottera nebo Eragona se tahle knížka bude líbit. Mě zaujala. Hodně se mi líbil způsob použití magie.