Učedník

Učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254618/bmid_ucednik-qHB-254618.jpg 4 350 75

Učedník série

Než mu schopnost přivolávat démony obrátila život naruby, byl Fletcher prostým kovářským pomocníkem. Nyní se má stát válečným mágem a bojovat proti divokým orkům, kteří ohrožují jeho vlast. Jenže po moci touží i falešní šlechticové a ti tajně připravují zradu. Osud císařství leží ve Fletcherových rukou a jeho jediným pomocníkem je démon Ignatio…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Alpress

The Novice , 2015

Slugterra
30.04.2017 5 z 5

Boží knížka! Už se nemohu dočkat až si přečtu další díl! :-D

Moltri
06.03.2017 5 z 5

Poprvé mě kniha ohromila a díky ní jsem vlastně začal více číst. Na druhé přečtení mě příběh potěšil úplně stejně a možná ještě o trochu víc.

knihomol16roku
01.03.2017 5 z 5

Nejlepší serie knih jakou jsem kdy četl, a že jsem toho přečetl hodně

1259
23.02.2017 5 z 5

Velmi se mi líbil nápad s kovářským učněm. Sama se tak učím a proto je to obliba. Bylo super, jak se do toho zamíchala magie a démoni. Příběh mě vážně nadchl a doufam, že stejně dobrý bude i druhý díl.

mikela
09.01.2017 5 z 5

Tak po dlouhé době další skvělá fantasy. Je to velmi dobře napsaný příběh do kterého se hned začtete. A závěr knihy? Hned jsem si musela koupit druhý díl a už netrpělivě čekám ten třetí! :-D

lucie7823
29.11.2016 4 z 5

Skvělá fantasy knížka. Jen mi přišla moc krátká

milunka21
11.10.2016 5 z 5

Prvky Harryho a Pána prstenu to má, to dnes už hodně knih, ale přesto to je originál.Někteří autoři se bojí dotknout témat knih, který jsou dnes považovány za nepřekonatelné a jsem ráda že tento autor to udělal, protože se mu kniha vážně povedla.Já jsem hltala slovo za slovem a po přečtení načla hned druhý díl, potom utnutým konci to jinak nešlo. :-D

Svatojánek
07.10.2016 5 z 5

Skvělá, prostě skvělá! Hned chci další díl, moc pěkně napsané, i když mě mírně naštvalo to ohodnocení salamandra :(

simona8126
17.09.2016

Knihu jsem zatím nečetla, ale musím reagovat na poznámky některých zdejších uživatelů. Netuším, co je na obálce, nicméně zřejmě tam bude totéž co na stránkách nakladatele, tedy: „Už jste přečetli Harryho Pottera a Pána prstenů, a lačníte po dalším vzrušujícím příběhu?“ To přece neznamená, že Učedník je Harrymu Potterovi nebo Pánu prstenů podobný. ;-)

tulipa
13.09.2016 4 z 5

Nebylo to špatné. Upoutávka na zadní straně knihy slibovala podobnost s Harry Potterem a Pánem prstenů, ale spíše tam měli napsat, že kniha je VELMI podobná Eragonovi.
Určitě je dobré, že kniha je čtivá, celou dobu si drží určitý spád a hlavní hrdina je sympatický.
Pro mě oddechové čtení, ale další díl už nepotřebuji.

tadivkasknizkou
08.09.2016 4 z 5

Mě osobně se knížka hodně líbí, jako sama o sobě.
Někoho třeba zmate text na zadním přebalu, že je kniha podobná Harry Potterovi a Pánu prstenů, a očekává, že hlavní hrdina bude brýlatý bojovník, co se vydá na dlouhou cestu a pomocí kouzel se z něj stane ten nejslavnější :-)
Tak to ovšem NENÍ!
Kniha je naprosto skvělá, oddychová a upoutá na hodně dlouhou dobu. Někomu se zdálo, jak jsem vyčetla z komentářů, že je moc jednoduchá a tzv "pro děti". Dovolím si nesouhlasit, ale každé zboží má svého kupce ;-)
Super fantasy klasika.
Kdyby měl někdo chuť, originál si můžete přečíst v angličtině na wattpad profilu autora Učedníka ;-)

JmenujiSeZuzla
25.07.2016 4 z 5

Když jsem se podívala do zadní části knihy a četla větu, kdy se kniha učedník chtěla srovnávat s Herrym Potterem nebo Pánem Prstenů, řekla jsem si, že to teda musí být dobrá kniha! A teda naplnila moje očekávání. Příběh byl opravdu podobný a vážně mě zaujal. Za mě určitě super knížka a doufám, že co nejdříve bude 2.díl!

adela3429
16.07.2016 2 z 5

Já se na knihu tak strašně těšila, ale jsem bohužel pořádně zklamaná! :( Že prý druhý Pán prstenů... To jako vážně?
Doporučuju tak pro dvanáctileté děti, je to strašně jednoduché... (Kdybych od knihy neměla vysoká očekávání, tak by mi to asi tolik nevadilo, ale bohužel jsem je měla.)

Janičta
27.06.2016 4 z 5

Hezké, lehké čtení. Milá kniha :-)
Za začátku mi to trochu vázlo, ale pak už se to rozjelo.
Je to jednoduché dílo - Fletcher má ty správné nepřátele, ty správné přátele, sympatické názory a přístup k ostatním.
Ta podobnost s Potterem tam je, ale není to tak naškodu.
Milá oddechovka, těším se na další díl :-)

LUKYfeatBOUŠKA
16.06.2016

Skvělá kniha!!! A ten konec... to bylo boží!! Nevíte někdo kdy vyjde nový díl??

shey
16.05.2016 4 z 5

Na knížku jsem narazila náhodou a byla pro mě velkým překvapením! Skvělé postavy, děj...moc se těším na pokračování.

CastorexCZ
14.04.2016 5 z 5

Skvělá kniha s příliš otevřeným koncem.Těším se na druhý díl. :D

karolhlina
06.04.2016

Kniha je zajimave napsana,ale při mé to bylo trochu nezazivne napsaná. :)

jakub4193
19.03.2016

Jedna z nejlepších fantasy a že jsem jich přečetl

jennefer
13.03.2016 4 z 5

Příjemná fantasy oddychovka s milým světem, živým příběhem a postavami, se kterými bych určitě chtěla chodit do třídy na konci základky a pak na střední. Stránky rychle utíkají, ale pokud to není důležité pro Fletcherův příběh, relativně se skáče v čase, což knížce docela pomáhá. Skvělý závěr, který přinutí těšit se na další díl. Být ještě -teen, tak bych z téhle knížky byla úplně mimo;-) Teď, po tisících a tisících stránek dalších SF&F knih, už jsem nejspíš trochu vyrostla. Přiklonila jsem se ke 4*.