Skrytá těla

Skrytá těla https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258575/bmid_skryta-tela-258575.jpg 4 341 114

TY (You) série

< 2. díl

Joe Goldberg, šarmantní antihrdina s vražednými sklony, se i ve svém dalším příběhu snaží najít dokonalou lásku. Za každou cenu. Když Joe za tragických okolností přišel o svou přítelkyni Beck, dospěl k zoufalému přesvědčení, že už nikdy nebude schopen milovat. Pak ale začala v jeho knihkupectví pracovat Amy Adamová a Joe zjišťuje, že se ve svém chmurném úsudku mýlil. Je svou novou kolegyní posedlý, přestože (nebo protože?) představuje pravý opak Beck – nesnáší Twitter, dokonce ani nemá e-mailovou adresu a na internetu o ní není jediná zmínka. Joe je uchvácen. Než však stačí Amy požádat o ruku, dívka zrádně zmizí a zanechá po sobě jen několik mlhavých stop. Ty stopy vedou do Los Angeles. Tam se Joe nikdy v životě nechtěl vydat! Úplně cítí, jak v něm pouhé pomyšlení na to příšerné město probouzí šílenství. Touha najít zrádkyni a pomstít se jí za způsobené příkoří je ale silnější, a tak se Joe brzy ocitá v mučivé přítomnosti podivných existencí, kterých je LA plné. U některých dokonce Joe nabude přesvědčení, že bez nich by byl svět lepším místem... Jedna osoba se však z tohoto panoptika vymyká: chytrá, krásná a bohatá Love Quinnová. Možná by se mohla stát Joeovou vstupenkou do světa vyvolených. Možná by mohl díky ní překonat svou smutnou minulost. Ale možná je Love jen další dočasnou zastávkou na Joeově namáhavé cestě k nalezení té pravé. Tohle nikdo neví. Nejspíše ani Joe.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Hidden Bodies , 2016

vnimat_Krasu
16.04.2016 4 z 5

SrátNaAmyAPrvníchStoStránek. Protože takhle nemastnej začátek si Joe Goldberg nezasloužil. Jen co však v jednom baru objeví opálenou Love, je to rázem celé zpátky. A máte chuť si zas nainstalovat Tinder, napsat scénář a přát si, aby vám Susan Sarandon řekla, že jste boží. A pokud nejste boží vy, Caroline Kepnes je. Z obyčejnýho městskýho stalkingu vykouzlila prominentní kokainovou lásku, co si vás omotá kolem prstu. A pokud bude někdy zfilmovaná, bude mít to nejlepší obsazení na světě. All You Need Is LOVE! A třetí díl.

Puntíkatýhrnek
15.04.2016 3 z 5

Po přečtení téhle knihy jsem trošku v rozpacích. Přečetla jsem opravdu velmi mnoho knih a došla jsem k názoru, že dobrý příběh, myslím tím opravdu velmi dobrý příběh, nejde nastavit..nejde z něj vytěžit víc, než v něm je. A bohužel tahle kniha můj názor na věc nezměnila.
Přestože jsem přečetla velké množství knih, otisk příběhu ve mně zanechalo jen pár z nich. Ty Caroline Kepnes mezi těch pár patří. Ona stvořila dokonalého psychopata, vedle kterého je Norman Bates hodný chlapec od vedle. Dokázala ho stvořit tak neskutečně dobře, že se člověk nemůže ubránit pocitu, že její Joe je vlastně mimořádně lidský, soucitný, spravedlivý a zcela normální, zatímco stalkuje a vesele vraždí. Četla jsem i popisek autorky, která knihu napsala poté, co jí zemřel tatínek na rakovinu, tedy v době hlubokého žalu. Opravdu se před takovým spisovatelským umem skláním.
O to víc mě mrzí, že mé velké očekávání až se začtu do pokračování příběhu, skončilo zklamáním. Joe sice téměř kopíruje chování v první knize, která je poměrně podstatná pro pochopení nového příběhu, bohužel, mám pocit, že změnil svou povahu..Možná jeho úchylnost dosáhla vrcholu, nicméně žádný posun nebo gradování příběhu v pokračování není. V podstatě je to jen přehlídka souložení, vraždění a popisování snobského života LA smetánky.Chybí mi v knize hloubka Joeova psychopatického uvažování, což podle mne byl základní pilíř první knihy a to, co z ní udělalo knihu, od které nejde odejít. Možná je to tím, že je to prostě jen natahování příběhu. Bohužel tak moc, až příběh ztrácí grády.
Pokud bych knihu měla celkově hodnotit tak Skrytá těla je průměrná kniha, kterou čtenář bez znalosti předchozí knihy Ty vlastně ani moc nepochopí, i když jsou v ní pasáže, které mají osvětlit co a jak bylo před..Je to také kniha, u které už se tak trochu modlíte za konec a čím víc se blížíte ke konci, tím čtete rychleji a to ještě jen proto, abyste zjistili, jak to skončí. Zatímco knihu Ty bych nečetla podruhé proto, abych si nepokazila dojem, který ve mně vyvolala, tak Skrytá těla si nepřečtu podruhé proto, že v knize nic nového a hlavně působivého není.

Mademoiselle
14.04.2016 3 z 5

Kniha TY se mi líbila více.

Peace
10.04.2016 5 z 5

"Žijeme v době, kdy lidé, kteří nemají 4 355 přátel, jsou považováni za odpad společnosti, jako by sociálně aktivní lidé nemohli být schopni vraždit."

Přidávám se k táboru čtenářů, kteří smutní po předchozí formě psaní, protože dávala příběhu nádech originality.
Joe je i přesto opět ve skvělé formě. Odpustíte mu cokoliv a ještě mu při tom všem budete držet palce ;o)

Sorrow
04.04.2016 5 z 5

Ale jo Joe, tak ti dám těch pět hvězd, i když jsem původně přemýšlela jen nad čtyřmi. V tomhle dílu mi začal být ten chlápek tak strašně sympatický! Je to hajzl a sviňák a stejně mu to štěstí přejete. Kepnesová píše tak dokonale, surově, bez příkras a i tak vás donutí se strachovat o takovýho (hodnýho) parchanta :)
O hodně lepší než Ty řekla bych a strašně se těším na pokračování, který prostě musí napsat, že jo?

bookcase
02.04.2016 5 z 5

Joe Goldberg a jeho svět, ve kterém vládne podivná spravedlnost, je zpátky. Musím říct, že jednička je nepřekonatelná, ale i pokračování je čtivé, překvapivé a šokující. Autorka píše úplně jako chlap :)

ivusse
29.03.2016 3 z 5

Očekávala jsem asi trochu víc, více strhující děj, více napětí... Není to špatná knížka, motiv je bezva, postavy taky... ale chvílemi mě kniha trochu nudila.

Mantichora
28.03.2016 4 z 5

Souhlasím s Mikik, změna formy vyprávění mě trošku zklamala. I tak jsem knížku přečetla jedním dechem a vrhnu se i na pokračování, jestli nějaké bude.
Líbí se mi, že Joe není takový ten noble vrah, se kterým čtenáři/diváci obvykle sympatizují (jako například Dexter), protože zabíjí ty špatné. Joe vraždí lidi jemu nepohodlné a i tak mu držím palce a při možnosti jeho dopadení se sama sebe ptám "Jak to? Co udělal špatně? Co přehlédl?". Samotnou mě to děsí - a to se mi líbí!

Vé-Vé
25.03.2016 5 z 5

Porno a krev!

ElisR1
17.03.2016 5 z 5

Ještě lepší, než předchozí díl. Joe opět přichystal pro své čtenáře skvělou jízdu, od které se nebudete moci odtrhnout.

Martia
10.03.2016 5 z 5

Joe Goldberg se vrátil a nezměnil se, je to pořád vrah, ale zase jsem byla na jeho straně.
V tomhle pokračování se objevuje mnohem víc postav a tím pádem i víc potíží.
Prostě opět bezchybná knížka jako TY, a nevadila mi ani změna formy vyprávění. Snad Kepnes zase něco brzy napíše.

Mikik
07.03.2016 4 z 5

Trochu mě zklamalo přechod vyprávění. První díl si myslím, že byl právě tak tísnivý a děsivý kvůli té formě, kterou byl psaný. Tomuhle dílu to trošku uškodilo. Ale příběh se rozvíjel napínavě a až do konce jsem čekala, jak to dopadne. :-) A kniha končí tak, že si myslím, že se můžeme těšit na další díl :-)

Vilas1979
01.03.2016 5 z 5

O obsahu knihy se není třeba rozepisovat, je zde celkem detailně shrnut. Tedy rovnou k hodnocení: Skvělé, Caroline Kepnes se povedlo bravurně navázat na první díl, kniha se nese téměř ve stejném duchu, došlo pouze ke změně z du-formy na ich-formu, což vůbec ničemu neuškodilo, a také samozřejmě ke změně lokace. Začátek mi přišel trošku slabší, chvilku trvá, než autorka dostane hlavního hrdinu tam, kam potřebuje, a z Joea mstitele se opět stane zamilovaný Joe a to je přesně ten Joe, kterého máme tak rádi a kterému fandíme. Zarazilo mne množství ryze amerických a u nás v Evropě tedy zcela neznámých celebrit, jimiž je první čtvrtina knihy doslova prošpikována, moderátoři televizních talkshow a jim podobní, občasná zmínka by nevadila, ale čeho je moc, toho je příliš, člověk ty narážky na ně prostě nechápe. Stejně tak je v knize možná až zbytečně moc odkazů na různé sociální sítě a aplikace vzniklé během posledních několika let, Facebook zná asi každý, ale máme tu Twitter, Instagram, Tinder, Yelp, Uber, Lyft a Airbnb, jakoby autorka chtěla za každou cenu ukázat, že jde s dobou, ale zároveň použije tak otřepané klišé, že čím víc přátel na Facebooku, tím víc Adidas, to snad už dávno neplatí, ale je možné, že v některých povrchních kruzích se tento sport stále ještě pěstuje a žádosti o přátelství se posílají kdekomu. Osobně mi ty nové pojmy nevadily, rád čtu knihy, které jdou s dobou, ale někteří čtenáři by mohli nad výrazy jako „retweetnout“ trošku tápat. Ale tak není problém si to „vygooglovat“, že. Každopádně palec nahoru a doporučuji.

V28
28.02.2016 5 z 5

Stejně jako TY, je kniha výborně napsaná a čtivá. Člověk jen nakoukne jak ten Joe pokračuje, jak se tomu magorovi daří a zda se ho štěstí stále drží a Joe už vás prostě nepustí. Třebaže stále nevíte jestli mu fandit a nejste tím pádem podobně divný jako on, fandíte a přejete mu.