Triumf

Triumf https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26565/bmid_triumf-rjk-26565.jpg 4 31 4

Katie je v šoku. Stojí jako solný sloup v chladném lesíku a třese se po celém těle. Její nejlepší přítelkyně Carly zde leží bez hnutí, opodál je bezvládné tělo další přítelkyně Denisy. Ukáže se, že Denisa je mrtvá. Pro Katii znamená hrůzná tragédie konec společného snu - stát se herečkami. O deset let později rusovlasá Katie dostává znovu šanci, nedokáže však setřást trauma z minulosti a přestat myslet na Denisu a Carly, která se stále neprobrala z hlubokého komatu.Aby Katie dokázala vstoupit na jeviště, musí se děsivých temných stínů zbavit...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

The Triumph of Katie Byrne , 2000

mariva
20.03.2022 4 z 5

Taky mě hned chytl začátek, bylo to napínavé, ale pak následovalo zbytečně dlouhé povídání o životě Brönteových a divadle. Závěr to trochu napravil, ale pořád jsem čekala na odhalení vraha. Přišlo, ale takové obyčejné, bez nějaké dramatické zápletky.

bábuška
24.11.2020 4 z 5

Katie, Carly a Denice, tři kamarádky od školních lavic se společnou touhou stát se herečkami. Ale neúprosný osud zasáhl, Carly končí v nemocnici v umělém spánku, Denice je mrtvá. Policie se svým pátráním uvázla na mrtvém bodě a po dlouhých deset let, než je pachatel vypátrán a končí za mřížemi. Mezi tím Katie vystuduje v Londýně hereckou školu a nakonec zazáří v N.Y. na Brodwei v dramatu o sestrách Brönteových. Osobně navštíví skotské vřesoviště a po delší dobu nasává dech kraje. Jejím výkonem na jevišti tento osobní prožitek dodal vzrušení a štěstí i jako vzpomínku na přítelkyně z dětství. Celkem odpočinkové čtení, kvalitní překlad.

Jája92
19.09.2017 3 z 5

První část je naprosto strhující a napínavá, za tu bych dala pět hvězdiček. Druhá je naprostá katastrofa, jen jsem přeskakovala stránky ke třetí části. Za mě jen dvě hvězdičky u druhé části. Ani poslední část už nepřekoná první kapitoly. Rozuzlení přišlo velmi záhy, zničehonic. Kniha nebyla špatná, ale není na nic, kvůli čemu bych se k ní vracela.

xxkouckaxx
12.01.2015 4 z 5