Třináct klanových matek

Třináct klanových matek https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296663/mid_trinact-klanovych-matek-nYJ-296663.png 4 2 3

Posvátná cesta k objevení darů, talentů a schopností ženského principu prostřednictvím původního indiánského učení Sesterství

anansie
06.02.2021 3 z 5

Kniha, určená pro ženy, je zajímavá svým tématem, ale už méně samotným vyprávěním. Představuje třináct jednotlivých aspektů ženství podle jednotlivých lunárních měsíců, kdy každý z těchto aspektů je jednotlivě představen tak, aby byly pochopeny jeho hlavní charakteristiky a to jak se navenek i uvnitř projevuje. Má to určitou podobnost s ženskými biblickými archetypy a potud je kniha určitě zajímavá a přínosná jako průvodce ženstvím. Zde jsou archetypy nazývány Klanovými matkami jako např. Ta, která léčí, Ta, která miluje, Ta, která vidí, Ta, která , naslouchá apod. a za každou charakteristikou následuje samotný příběh jednotlivé Klanové matky. Jelikož je toto starodávné indiánské učení velmi spjato s přírodou i samotné příběhy jsou takovým poetickým vyprávěním z říše rostlin, zvířat a čtyř zemských elementů a to celou knihu dělá nezáživnou (jediný čtivý a uchopitelný příběh byl o Té, která miluje). I tak lze z knihy načerpat určité moudro k posílení svého ženského principu.

Dorrinka
22.11.2017 4 z 5

Pravděpodobně to bude znít divně, ale na knize mě mnohem více oslovily úvodní kapitoly a ze všeho nejvíce závěrečné shrnutí. Hlavnímu, stěžejnímu oddílu knihy, kde autorka popisuje postupně jednotlivé Klanové matky, jsem úplně nepropadla. Chvíli jsem měla pocit, že nerozumím stylu výkladu, a pak mi došlo, že naprosto nechápu samu podstatu textu. Nejsem odborník, ale o spiritualitu severoamerických indiánů se zajímám docela intenzivně. Jenže tohle mě úplně minulo a možná i dost zmátlo... Každopádně, už jen kvůli slovům v závěru knihy se vyplatí donést si domů tenhle kousek aspoň na chvíli z knihovny.

Zmiu
12.07.2017

Kniha vypadá zajímavě, ale mysím, že je hlavně pro někoho, kdo se aktivně věnuje indiánským tradicím, neboť jde dost do detailů. Já jsem po pár stranách čtení vzdala. A je to škoda, protože myslím, že knihy s touto tématikou jsou potřeba. Snad narazím na někoho, kdo ji dočetl a udělá mi stručný výcuc.

duchovno ženy Indiáni duchovní život spiritualita

2002  100%Medicínské karty
2012  100%Tančit sen
2015  70%Třináct klanových matek
2017  98%Medicinské karty

Kniha Třináct klanových matek je v