Barbar Vok

Barbar Vok https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122609/barbar-vok-122609.jpg 4 43 5

Třetí část románové trilogie zachycuje pestrou životní pouť Petra Voka z Rožmberka. Petr Vok je v autorově pojetí nadšeným milovníkem života, svobody, člověkem, v němž se slučují ušlechtilé snahy i pudové vášně a jehož charakter mu také vysloužil přídomek Barba

vvikingg
11.10.2023 5 z 5

Velmi pěkně napsáno, autor často cituje Václava Břežana, archiváře, knihovníka a kronikáře rodu Rožmberků.

mataaskorice
06.05.2021 3 z 5

Závěrečný díl trilogie se mi líbil nejméně. Možná pro život Vokův, který se v knize tak nějak motá dokola v neustálém koloběhu: milenky, budování velkolepých staveb, dluhy, možná se mi už zajedl styl Mařánkův. Nicméně jsem ráda, že jsem si připomněla osudy Petra Voka, dozvěděla se něco nového a musím říct, že v závěru knihy mi Vok - zvlášť v kontrastu s intrikářstvím, prospěchářstvím a přetvářkou císařského dvora a šlechtictva obecně - byl pro svou živočišnost, solidárnost s druhými a upřímnost i sympatický.

Emily82
26.02.2021 4 z 5

Poslední část trilogie dočtená, je to moc čtivé a hlavně pro mě jako Jihočecha velmi poučné.

Yabac
30.12.2019 4 z 5

velmi čtivý, dramatický příběh

piroušek
12.08.2017

historická beletrie, čte se lehce, ale bez hlubších historických poznatků, jedná se o část trilogie. Pro nenáročné čtenáře