Třikrát 87. revír

Třikrát 87. revír https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67716/bmid_trikrat-87-revir-8Cy-67716.jpg 5 161 24

V souboru jsou tři romány: Dej mládencům ruku jako lopatu (1960); Brokovnice (1968, 1969); Skládačka Spisovatel Ed McBain (vlastním jménem Evan Hunter, například The Blackboard Jungle – česky: Džungle před tabulí) si pro svůj detektivní seriál (jednotlivé romány jsou samostatnými díly, mají však vzájemnou cyklickou vazbu a jsou také propojeny hlavními postavami) vytvořil fiktivní svět policejního 87. revíru ve fiktivním velkoměstě, které se v jeho románech jmenuje Isola. Téměř ve všech románech z prostředí 87. revíru je hlavní postavou detektiv italského původu Steve Carella, jeho půvabná, hluchoněmá manželka Teddy, která se někdy na řešení případů svého muže podílí či je do nich dokonce bezděčně a proti své vůli zatažena.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

Give the Boys a Great Big Hand / Shotgun / Jigsaw

woodward
17.08.2015 5 z 5

Ve své době byl McBainův 87. revír novátorským počinem. Pak ho kdekdo začal napodobovat, policejních detektivek jsou všude haldy, a tak bych si docela s chutí zase přečetl něco zbrusu nového o geniálním detektivovi, nad jehož dedukcemi policajti nevěřícně žasnou. Ale za to McBain nemůže. Patří mu pět hvězd.

Zdenda20
10.11.2014 5 z 5

Kniha je pěkně napsána. Nenašel jsem zde žádné dlouhé pasáže bez dalších souvislostí. Poutavé čtení i jako jednotlivé celky. Skládačka je doopravdy bezva. Doporučuji všem čtenářům detektivek.
Určitě se nudit nebudete.

Knišíl
23.02.2014 5 z 5

Jednotlivé knihy jsem už hodnotil samostatně, ale četl jsem je v tomto vydání. Nelze jinak než dát plný počet. Zajímavý je i doslov od Jana Zábrany zaobírající se revolucí v žánru detektivky, kterou nepochybně Ed McBain započal.

vitavita
09.03.2012 4 z 5

Nejlepší díla autora - zvlášť Skládačka.

detektivky 3x

Ed McBain