Hrdelní pře majora Zemana

Sedm příběhů ze seriálu 30 případů majora Zemana: Hon na lišku, Vrah se skrývá v poli, Konec osamělého střelce, Bílé linky, Klauni, Hrdelní pře, Studna.

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99258/hrdelni-pre-majora-zemana-N0t-99258.jpg 415

Třicet případů majora Zemana

Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Naše vojsko

Kniha Hrdelní pře majora Zemana

georginaa

Případy majora Zemana díky seriálu jsou populární dodnes. Když jsem četla tyto povídky, představovala jsem si herce, kteří to tenkrát hráli. Už nedokáži to vnímat jinak. Proto s dalšími povídkami ani nebudu pokračovat, seriál byl prostě suprový.

Gracian1964
07.12.2020

Celkom dobre napísané. Zaujalo ma, že niektoré prípady mali trochu iný priebeh než v televíznom seriály. Menovite Koniec posledného strelca, White Lines, Hrdelní pře. Vynechal som niečo? Bavilo ma to a čítalo sa to rýchlo.

Argos
21.08.2020

Příběh z roku 1968 je posán jinak než ve filmu a je to lepší. Studna mě nikdy nijak moc neuchvátila.

Magrata15
06.07.2019

Samozřejmě styl psaní poplatný své době (přesoudruhováno), to musíme pochopit, ale jako detektivka naprosto brilantní!

Pavelpi
12.08.2018

Sedm případů majora Zemana,které byly součástí seriálu.Jednoznačně u mne vede Studna a Vrah se skrývá v poli.

prof.chrobak
09.07.2017

Druh rádoby dobrodružné literatury určený hlavně pro tehdejší přesvědčené estébáky a esenbáky, kteří se stali prokletím této země na dlouhá desetiletí a důsledky tohoto zla pociťujeme dodnes. Měla za cíl glorifikovat tehdejší režimní nátlakové složky. Bohužel je to tak šikovně napsané, že spoustě lidem nedocházelo a nedochází, že je to překrucování reality a těžká propaganda. Kdo byl někdy u výslechu na STB, ví své. I když místy celkem věrně odráží život za socialismu a konformitu některých lidí, kteří i v téhle době z postupně zahnívajícího režimu dokázali těžit. U literárního zpracování jednotlivých případů je to stejné jako u seriálu, některé díly jsou lepší (to jsou ty čistě kriminální napsané na základě skutečných případů ), některé jsou docela slabé a naivní (to jsou právě ty ideologicky zaměřené).

Swaii
12.04.2017

''Onen pozdní podzimní večer měl vůni hřebíčkových snů. Bylo příjemné sedět na hranici světla a tmy, hřát v dlani napoleonku s dobrým francouzským koňakem, poslouchat drsně smutný a přitom tak životu přitakávající hlas Edith Piafové z magnetofonu a dívat se do stínů staré zahrady na padající listí ze stromů.'' - mistr Procházka!

ber-tram
25.01.2016

Veskrze pro zajímavost, že existuje knižní podoba, jsem tuto sbírku za pětikorunu koupil v příbramském antikvariátu krátce po revoluci, tedy dávno před hysterií rozpoutanou znovuuvedením seriálu v televizi. Ale zcela příhodně jsem až v této protizemanovsky štvavé kampani přečetl sedmero epizod se zvoláním: co by jiní literární patlalové dali za šikovnost vykonstruovat příběh povídkového formátu tak, jako to uměl dramaturg Procházka! Co na tom, že zrovna v tomto souboru jsou zařazeny spíše kauzy politicky angažované, ne klasické kriminální případy majora Honzika.