Hrdelní pře majora Zemana

Sedm příběhů ze seriálu 30 případů majora Zemana: Hon na lišku, Vrah se skrývá v poli, Konec osamělého střelce, Bílé linky, Klauni, Hrdelní pře, Studna.

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/99258/hrdelni-pre-majora-z-99258.jpg 3.811

Třicet případů majora Zemana

Detektivky, Literatura česká
Vydáno, Naše vojsko

Kniha Hrdelní pře majora Zemana

Magrata15

Samozřejmě styl psaní poplatný své době (přesoudruhováno), to musíme pochopit, ale jako detektivka naprosto brilantní!

Pavelpi
12.08.2018

Sedm případů majora Zemana,které byly součástí seriálu.Jednoznačně u mne vede Studna a Vrah se skrývá v poli.

prof.chrobak
09.07.2017

Kniha je napsána čtivě a po řemeslné stránce nelze mnoho vytknout, ale samozřejmě politické a ideologické konsekvence, ty jsou místy únavné, zvlášť když člověk tu dobu prožil a ví o ní své. Některé momenty mohou být ale pro znalce seriálu zajímavé, jako například když mjr. Zeman, po roce 1968 opět dosazený do své funkce náčelníka pražské kriminálky, potká svého bývalého kolegu a podřízeného, Mirka Stejskala, který zřejmě po ideových čistkách pracuje jako pumpař na benzince. Pár takových drobností tam je, kdy se předloha od TV seriálu liší. Nicméně té ideologie je tam místy až příliš, což je dáno výběrem případů, i když místy celkem věrně odráží život za socialismu a konformitu některých lidí, kteří i v téhle době z postupně zahnívajícího režimu dokázali těžit. U literárního zpracování jednotlivých případů je to stejné jako u seriálu, některé díly jsou lepší (to jsou ty čistě kriminální), některé jsou docela slabé (to jsou právě ty ideologicky zaměřené).

Swaii
12.04.2017

''Onen pozdní podzimní večer měl vůni hřebíčkových snů. Bylo příjemné sedět na hranici světla a tmy, hřát v dlani napoleonku s dobrým francouzským koňakem, poslouchat drsně smutný a přitom tak životu přitakávající hlas Edith Piafové z magnetofonu a dívat se do stínů staré zahrady na padající listí ze stromů.'' - mistr Procházka!

ber-tram
25.01.2016

Veskrze pro zajímavost, že existuje knižní podoba, jsem tuto sbírku za pětikorunu koupil v příbramském antikvariátu krátce po revoluci, tedy dávno před hysterií rozpoutanou znovuuvedením seriálu v televizi. Ale zcela příhodně jsem až v této protizemanovsky štvavé kampani přečetl sedmero epizod se zvoláním: co by jiní literární patlalové dali za šikovnost vykonstruovat příběh povídkového formátu tak, jako to uměl dramaturg Procházka! Co na tom, že zrovna v tomto souboru jsou zařazeny spíše kauzy politicky angažované, ne klasické kriminální případy majora Honzika.