Třicet let na zlatém severu

Třicet let na zlatém severu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36443/mid_tricet-let-na-zlatem-severu-my1-36443.png 5 149 45

Dobrodružné i veselé životní příběhy slavného moravského rodáka, který přes třicet let pobýval v ruské, aljašské a kanadské Arktidě a jenž se stal na dálném severu eskymáckým náčelníkem.

pospic
11.02.2013

Kniha je to opravdu výborná. Mám ale problém, mám dělat referát (stručný, krátký, přehledný), ale nevím jak by měl vypadat. :( prosím byl bych rád kdyby jste mi někdo poslali na e-mail referát (vzor). prosím a děkuji za pomoc. e-mail: pospic.kuba@seznam.cz

orson
07.02.2013 5 z 5

Smekám pomyslný klobouk. O Janu Welzlovi jsem nic nevěděl (buď jsem ve škole nedával pozor, nebo jsme to tam opravdu nebrali), upozornil mě na něj až jeden ze čtenářů mého blogu v souvislosti s Jackem Londonem. A musím říct, že ti dva měli mnoho společného - ovšem co je nejlepší, z této knihy poznáte Aljasku a zlatokopy z druhé stránky, dozvíte se mnoho fakt ze života na dalekém severu. Mě dosti potěšilo, když jsem při čtení narazil na postavy o kterých psal i Jack London. Pokud tedy máte rádi knihy a povídky Jack Londona, přečtěte si i tento román / dokument / autobiografii rodáka ze Zábřeha na Moravě.

pag
12.04.2012 5 z 5

Fakt výborná!!! To jsem opravdu nečekal. Jestli to pan Welzl doopravdy prožil, tak to před ním smekám pomyslný klobouk.

Ikkju
02.01.2012 5 z 5

Je to tak jak píše koubin007. Cestopisy nejsou ani zdaleka moje parketa, ale tahle kniha mě naprosto dostala. Welzl je výborný vypravěč, dobrodruh, podnikavá duše, a jeho zážitky z cesty která je na hranici uvěřitelnosti a pobytu v krajích které jsou na hranici představivosti jsou skutečně dokonalé.

koubin007
11.02.2011 5 z 5

Divím se ža tato kniha zde nemá žádný komentář. Až mě to poněkud zaráží neboť se jedná, podle mě o extraordinérní knihu, jak svým žánrem, tak především formou vyprávění a nemá tudíž obdoby v historii českých cestopisů.