Tři mušketýři díl II.

Převážná část druhého dílu se odehrává při obléhání pevnosti La Rochelle. Vévoda Buckingham sbírá v Anglii vojsko, aby mohl obleženým přispěchat na pomoc. Kardinál Richelieu vysílá do Anglie milady, aby všemi prostředky odjezdu vojska zabránila. Na cestu jí kardinál dává dopis, ve kterém je napsáno, že vše co nositel tohoto listu učiní, koná na kardinálův příkaz a pro blaho státu. Listiny se zmocní Athos, který v milady poznává svou bývalou ženu ocejchovanou jako trestankyně lilií. Milady přesto odjede do Anglie a dá Buckinghama zavraždit. La Rochelle se pomoci Angličanů nedočká a je dobyta. Milady jde ve své nenávisti k d'Artagnanovi tak daleko, že se jej pokusí otrávit a nakonec zavraždí Constance Bonacieuxovou. D´Artagnan se svými přáteli jí však dopadnou a nechají popravit. Když je chce Richelieu potrestat za vraždu, prokáže se mu Athos listem odebraným milady, potvrzujícím, že kardinál schvaluje všechny činy nositele dopisu. Kardinál Richelieu se projeví jako velký muž, který dovede ocenit statečnost i u svých nepřátel a povyšuje d'Artagnana na poručíka mušketýrů. Athos, Porthos i Aramis odcházejí ze služeb pana de Tréville na své statky. D'Artagnan se spřátelí s hrabětem Rochefortem, když zjistí, že je to v podstatě poctivý muž....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/397503/tri-musketyri-dil-ii-s4t-397503.jpg 4.6530

Tři mušketýři (2.)

Les Trois Mousquetaires (1844)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství (Antonín Svěcený)

Kniha Tři mušketýři díl II.

Hani77

Mušketýři byli moji oblíbenci v době dospívání. Četla jsem oba díly nejméně dvakrát.

Kuža007
25.11.2018

Úžasné pokračování prvního dílu a skvělý dumasovský konec.

Haloon
20.11.2018

Druhý díl Tří mušketýrů už neměl takovou dávku odlečeného humoru jako první, ale o to byl zas vážnější. Moc se mi líbil konec a stejně tak kapitoly Milady na Britských ostrovech.

Sváťa3
18.09.2018

Knížku jsem se rozhodl přečíst, protože jsem přečetl od pana Dumase Hraběte Monte Crista, která se mi ohromě líbila a byl jsem překvapen, jak mě baví číst knížka od autora, který žil v 19 století. Toto vydání z roku 1923 má nádherné ilustrace a bylo zajímavé ho číst v překladu od pana Vrchlického. Jediné místo, které mě nudilo byly kapitoly v druhém díle o uvěznění milady. Filmové zpracování mě nebavilo ale přečíst knížku vřele doporučuji.

m_friedlova
31.08.2018

První díl mě bavil víc, nicméně i pokračování jsem hltala s napětím, jak příběh dopadne. Opět psáno čtivou formou.

Turmee
01.08.2018

Pokračování v podobném duchu jako první díl, tentokrát se ovšem dostává ke slovu skoro neporazitelná, všehoschopná a zřejmě dokonalá mylady. Naštěstí má Francie věrné ochránce v podobě čtyř mušketýrů. Stejně za sebou příběh nechává několik nevinných mrtvol, pachuť politiky a fascinující úskoky štěstěny.

postrach
04.02.2018

První díl se mi líbil a bohužel,teprve teď,jsem se dostala ke druhému....Nechám se překvapit.Druhý díl,rozhodně stojí za to číst.Čím dál se dostávám,tím víc se mi příběh líbí a je napínavější.Dočetla jsem před chvílí.Super.

pecinka21
03.02.2018

Kniha je méně napínavá než první díl, ale od druhé poloviny je děj napínavý.