Tři kamarádi

Tři kamarádi https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64562/bmid_tri-kamaradi-6v6-64562.png 5 3190 3190

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli na život a na smrt během první světové války. Jako demobilizovaní vojáci neměli v poválečném rozvráceném a vyhladovělém Německu život o mnoho lehčí. Kamarádství jim však pomáhá obstát v boji o holé živobytí a dokážou se postarat i o dívku jednoho z nich, když ztratí zaměstnání a těžce onemocní. Kamarádství je to jediné, čemu dobrému je válka a bezvýchodnost po návratu z ní naučila, a právě kamarádství a láska muže k ženě, opravdová láska bez frází a patosu, obyčejná, silná, ohrožená nepřízní osudu je to, pro co stojí za to žít.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Odeon

Drei Kameraden , 1937

roro
06.03.2013 5 z 5

Moje první kniha tohoto autora,ráda se k ní vracím,i když vždy brečím nad smutným koncem.
A také mne dovedla k ostatním knihám Remarqa ,jeden čas jsem jim zcela propadla..

kapllu
01.03.2013 5 z 5

Po přečtení Třech kamarádů nechápu, proč jsem vůči Remarqovi měla předsudky a vůbec se mi do něj nechtělo. Knížka se mi četla parádně, nenapadají mě ani žádná negativa. Několikrát jsem se zastavila a pomyslela si, že by to byl perfektní citát. Jelikož jsem ale na takovéhle věci moc pohodlná, nezaznamenala jsem si je. A tak to vypadá, že si Kamarády jednou přečtu znovu :)

kika 13
24.01.2013 4 z 5

Četla jsem to již několikrát.Smutný příběh.

Eleanor
27.12.2012 5 z 5

Krásná, dojemná, nezapomenutelná kniha. Konec mě rozplakal. Všechny autorovy postavy jsou skvěle vykreslené a skutečné. Všem vřele doporučuji!

maximka
10.11.2012 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla. navíc ještě v pubertě, i přesto mě velice oslovila. byla to moje oblíbená "povinná četba" :-) a nyní mě to přimělo pořídit si ji do svého portfolia knih, jelikož takové skvosty je třeba číst klidně vícekrát.

chamyl
26.09.2012 4 z 5

Je to taková variace na Nebe nezná vyvolených, především v samotném závěru. Román se čte ovšem dobře a to i přes neutěšenou dobu a situace, které jsou v něm zachyceny. Tři kamarádi jsou kamarády nerozlučně spojenými válkou a smrtí, což je pouto jenž jde jen těžko rozetnout. Z Remarqua je cítit, že ví o čem píše a že o tom píše srdcem.

Dera
22.08.2012 4 z 5

Tři kamarádi. Kamarádi k sobě stmelení silným emočním zážitkem. Totiž válkou. Příběh na pozadí poválečného Německa plný kamarádství a lásky. Autor má nezaměnitelný druh tvorby. Hojnost pesimismu a melancholie nechybí v žádné jeho knize. Tímto nutí čtenáře k rozjímání...

kemadka
13.08.2012 5 z 5

Co dodat k této knize od mého oblíbeného pana Remarqua...?Snad jen,že vždy když se do ni začtu,tak dostanu ten zvláštní pocit co dostanu jen u knížek od něj...láska,přátelství,naděje,víra,...to jsou hodnoty,které člověka obohacují a pro který má tenhle život smysl!!!!!!!

mysce
08.08.2012 5 z 5

"Tu však jsem náhle viděl, že mohu pro druhého něco znamenat už jenom tím, že tu jsem, a že ten druhý je šťastný, protože jsem u něho. Když se to takhle řekne, zní to velmi prostě, ale když pak o tom člověk přemýšlí, je to obrovská věc, která vůbec nemá konce.
Je to něco, co člověka může úplně roztrhat a změnit. Je to láska, a přece něco jiného. Něco, pro co lze žít. Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka jistě."

mzajicek
01.08.2012 5 z 5

Pokud by se mě někdo ptal jakou jednu knihu si má přečíst, doporučím mu zcela jistě Tři kamarády. Je to kniha která mě provází životem a pokaždé když ji otevřu vrací se vzpomínky, na dobu, kdy jsem ji četl poprvé a spolu s nimi radost a síla pro další dny. Každý komu je tak 15 by si ji měl přečíst.

siena
20.06.2012 5 z 5

Konec prvního ročníku gymnázia a naše společná brigáda sázení stromků v Krkonoších. Půjčila mi ji naše třídní profesorka a tím začalo mé nerozlučné, osudové přátelství s EMR:) V té knize je všechno...

Marbulka
06.04.2012 5 z 5

Skvělá knížka, ke které mě přivedl můj tatínek a já objevila Remarqua :))

Nibiru
04.04.2012 5 z 5

Krásný, ale velmi smutný příběh.

coles
04.04.2012 5 z 5

Kamarádství to je něco úžasného. A stejně úžasná je Remarquova kniha Tři kamarádi. Vůbec mi nevadí, že za chvíli jí bude skoro sto let. Škoda, že takoví kamarádi se ve skutečném a krutém dnešním životě vyskytují meně často. Ale čte se o tom dobře a smutně.

gilt
24.01.2012

Tuto knihu mi doporučila moje mamka, když mi bylo asi 13 let. Od té doby, kdykoliv jsem nemocná, čtu ji. Zalezu si do postele a čtu až do konce.

Vecko99
18.01.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších a zároveň i nejsmutnějších knížek od Ericha pojednávající o přátelství a lásce.

zuzulique
28.12.2011 5 z 5

Tak toto už je takmer "klasika," ktorá nesklame, teda aspoň mňa nie :-) Výborný príbeh o priateľstve, ktoré prežije aj zlé časy...

St. Jimmy
08.12.2011 5 z 5

Lehce pesimistická, ale kvalitní četba. Román perfektně odráží život lidí postižených první světovou válkou a tíhu života v tomto období. Zároveň ale ukazuje, že i v této době bylo možné udržovat výjimečné přátelství a lásku. Konec knihy byl pro mě velmi dojemný. Výborná kniha.

papaja
01.12.2011 5 z 5

Můj oblíbený autor, bezvadná knížka,plná emocí, citu, války, nenávisti a lidí bez budoucnosti, stojí za přečtení!

Smolda
29.11.2011 5 z 5

Moje první Remarqueova kniha a také jedná z nejlepších jaké jsme kdy četl.