Třetí na řadě

Třetí na řadě https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449346/bmid_treti-na-rade-eus-449346.jpeg 4 146 49

Tři dny do další vraždy. Šest dní, než zemře jeden z nich. Když policistka Kara Quinnová náhodou objeví tělo mladé ženy, spouští se tím vlna chaosu a paranoie. Způsob vraždy totiž ukazuje na dokonale kontrolovaný vztek psychopata a profil zločince odpovídá tzv. Trojkovému vrahovi, sériovému zabijákovi, který za sebou nechává vždy tři oběti v rozestupu tří dnů, než na tři roky zmizí. A mrtvá z Liberty Lake značí start nového cyklu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Metafora

The Third to Die , 2020

Ronnie Sparks
29.09.2020 5 z 5

Bála jsem se tloušťky knihy, ale po začtení jsem měla snad během chvilku půlku knihy přečtenou, jak se mi dobře četla. Co se týká samotného příběhu, tak si nepamatuji, že bych někdy četla podobný. Jedná se o klasické vyšetřování, které se od detektivky očekává.
Co se mi na příběhu líbilo asi nejvíc je to, že můžeme číst děj i z pohledu vraha.
Velice povedená kniha. Doporučuji všem, co mají rádi thrillery a detektivky. Sice je začátek maličko zdlouhavý, ale pak se to rozjede a stojí to za to.

Jandiska
29.09.2020 5 z 5

Napínavý dej a zajímavý dej.

TheMelorry
23.09.2020 4 z 5

Thrillery nejsou žánrem, který bych běžně četla, ale tenhle titul mě na první pohled zaujal. A rozhodně nelituji, že jsem se do něj pustila. Líbil se mi námět, styl vyprávění i postavy, které mi byly sympatické. Hlavně hlavní vyšetřovatelé Kara Quinnová a Matt Costa mi přišli sympatičtí a jejich špičkování mě vyloženě bavilo.
Pomalejší tempo, kterým je kniha psána a časté popisy objevených důkazů mi vůbec nevadily. Stejně tak delší rozjezd a akční scény zejména v druhé polovině knihy.
Ve výsledku jsem s knihou velmi spokojená a její pokračování si určitě nenechám ujít. Jedná se totiž o první díl chystané série.

MMacicekk
20.09.2020 3 z 5

Po přečtení cca sto stran jsem si uvědomila, že mě kniha bohužel vůbec nebaví. Děj se vyvíjel velice pomalu, autorka se příliš věnovala shromažďováním důkazů, které se táhlo, objevovaly se další a další postavy a přiznám se, že jsem v jejich hierarchii měla guláš. Postavy nebyly až tak špatně vykresleny, ke konci jsem si oblíbila agenta Costu, jeho průpovídky ve španělštině, jímž nechyběl vtip. Naopak Karu Quinnovou jsem nemohla nějak vystát, působila na mě nesympaticky a velmi mi vadila její vulgarita. Její vztah s Costou mě bavil, nerušil mě a spíše celou knihu okořenil, jinak bych četla jen suchou, emočně vyprahlou knihu, která by mě unudila k smrti. Třetí na řadě je dle mého nemastná a neslaná detektivka, která neurazí, ale ani nenadchne.

mikika
14.09.2020 3 z 5

na to, kolik už toho autorka napsala a kolik má ocenění, mě tahle kniha dost zklamala. ploché postavy, spousta keců rozmělnila jakékoli potenciální napětí, vrah uvažuje typem "já jsem nejlepší, poldové jsou tupci." v rámci žánru slabý průměr.

Šárka5875
12.09.2020 4 z 5

Kdyby kniha nebyla zpočátku tak zdlouhavá, dala bych 5*. Ale od určité chvíle to byla tedy jízda, velký palec nahoru a těším se na další autorčiny knihy.

Bobina74
05.09.2020 5 z 5

Dlouhá jízda plná napětí, která vás vtáhne přímou čarou doprostřed metodicky organizovaného vyšetřování, kdy vy osobně se stanete součástí důsledného pátrání. Detektivní thriller Třetí na řadě otevřel svou krvavou oponu a ode mě má velký aplaus. Více v recenzi od Kniha za knihou.

onyx84
31.08.2020 3 z 5

Myšlenka knihy zajímavá, hlavní postavy nakonec i sympaťáci,ale na mně teda zdlouhavě popsaný myšlenkový pochod při profilování vraha na úkor akce a dějových zvratů...ale za přečtení stojí...

Medvědářka
26.08.2020 5 z 5

Když na břehu jezera v Liberty Lake nalezlou mrtvou ženu, spustí se s tím nejen panika, ale další kolotoč vyšetřování po brutálním vrahovi. Vrahovi, kterému říkají Trojkový, protože své oběti zabíjí v rozestupu tří dnů a pak se na tři roky odmlčí.
Nikdo neví, kdo by to mohl být. Nikdo neví, co mají společného jeho oběti a přesto se tento zabiják řídí přesně. Teď se po další třech letech objevil a FBI a místní policie ví, že mají jen málo času.
Pod Gradou, přesněji řečeno u jejich Metafory vyšla v těchto dnech nová kniha, která nám odstartuje novou detektivní sérii.
Start to je povedený a já jsem velmi ráda, že jsem měla možnost si knihu přečíst. Nebo spíše zhltnout, protože tohle byla kniha podle mého gusta.
Mám ráda tenhle typ příběhů, kdy se nám naservíruje jak pohled vraha, tak pohled vyšetřovatelů.
Tady byl náš pachatel představen už v úvodu, který si mě hned získal. Jeho způsob vraždění, uvažování a celém jeho počínání, kdy si myslí, že je nedotknutelný a bez chybičky. Naproti němu stojí tým lidí v čele s vyšetřovatelem Mattem Costou, kterému dobře sekundují další. Vědí, že mají velmi málo času a vodítek strašně málo. Hon začíná a čas plyne tuze rychle.
Jak jsem psala už na začátku. Já si tohle užila. Jen jsem měla trochu problém, když jsem knihu četla večer v posteli. Občas jsem se až bála a pokud jsem šla někam do bytě, všude jsem raději rozsvítila. Atmosféra malého města, kde se stane vražda, je dokonalá. Máte pocit, že jste všemu přítomni. Přemýšlíte, jaký má náš vrah motiv a proč to dělá. Co je toho důvodem, že zabíjí?
Jak vyšetřování pokračuje, tak se vám představuje i tým vyšetřovatelů. Je tu Matt Costa, který to vše vede. Pak Kara Quinnová, policistka, která náhodou našla naši oběť. I ona má svá tajemství, která by si raději nechala pro sebe. Dále zmíním Catherine Jonesovou, psycholožku, která pomáhá sestavit profil našeho vraha. Nechtěla se tohoto vyšetřování účastnit. Má své důvody, které jí v tom brání, ale které nakonec stejně posune stranou, aby mohla pomoci zastavit bestii, která řádí.
Čas ubíhá a vy sledujete divadlo, které před vámi hrají naši aktéři. Vrah si je sebejistý v kramflecí a pokračuje se svý zvráceným plánem. Jenže si neuvědomuje, že má v patách tým lidí, kteří jsou možná schopnější, než si on mohl představit. Dokončí vše tak, jak si plánoval? Co ho nutí tohle vše dělat?
To si zjistěte sami jako já a věřte, že budete překvapeni. Aspoň já byla a jsem opravdu ráda, že jsem si to mohla přečíst.