Třetí na řadě

Třetí na řadě https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449346/bmid_treti-na-rade-eus-449346.jpeg 4 146 49

Tři dny do další vraždy. Šest dní, než zemře jeden z nich. Když policistka Kara Quinnová náhodou objeví tělo mladé ženy, spouští se tím vlna chaosu a paranoie. Způsob vraždy totiž ukazuje na dokonale kontrolovaný vztek psychopata a profil zločince odpovídá tzv. Trojkovému vrahovi, sériovému zabijákovi, který za sebou nechává vždy tři oběti v rozestupu tří dnů, než na tři roky zmizí. A mrtvá z Liberty Lake značí start nového cyklu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Metafora

The Third to Die , 2020

hanzmb
15.09.2021 4 z 5

Tahle kniha se mi dost špatně hodnotí. Na jednu stranu klady. Především v postavách dvojice detektivů. K tomu zajímavé popisy práce celé policejní skupiny, včetně problémů s právníky či "politickými" policisty. Na druhou stranu spousta nedůvěryhodných věcí, jako osoba psycholožky, či zdůvodnění proč vrah vlastně tento systém zvolil. A závěrečná scéna ala Hollywood při dopadení vraha.

iv.ča
31.08.2021 5 z 5

Výborně napsaná detektivka. Příběh, který dává smysl, dobře se čte. Taky by jí mohl někdo natočit jako film. Super!!!

marcela0282
30.08.2021 4 z 5

Pro me prijemne prekvapeni. Zajimave postavy a napinavy, poutave napsany pribeh. Obcas jsem sice tusila, co bude dal, jindy jsem ale byla naopak zaskocena. Konec knihy napovida ze se muzeme tesit na pokracovani, takze ja se urcite s autorkou nesetkavam naposledy.

Hella
12.07.2021 2 z 5

Neskutečně rozvleklé a zdlouhavé a ano, nezajímavé. Spousty skoro stejných porad a spousty výkřiků "Buďte opatrní". A ono odloučení psycholožky od rodiny s malou dcerou? Nevěrohodné, nesmyslné a pitomé. Za mě tedy velké šlápnutí vedle.

JustWomen
06.06.2021 4 z 5

Ten začátek. poměřování kdo má většího, se nepovedl, bylo to docela nudné, ale zato vlastní příběh byl zajímavý, čtivý a k srdci mi přirostla hlavně postava Kary. Ale ten úplný polopatický konec by to taky chtělo trochu doladit, ale zase je to dobrý odrazový můstek na další pokračování.

alzbeta4340
30.05.2021 5 z 5

Příjemné čtenářské překvapení. Knihu jsem vzala do ruky náhodou a dočkala jsem se klasické detektivky zaměřené na podrobně popsané vyšetřování. Právě takový styl mám ráda. Celkem široký vyšetřovací tým hledá sériového vraha, děj plyne pochopitelně a logicky, náhoda tady nehraje větší roli.
Pro čtenáře, kteří mají rádi enormní napětí, bude pravděpodobně děj pomalý, ale všem ostatním ráda doporučuji.

magic11
22.04.2021 5 z 5

Byla to jízda. Poslední 3 stránky trošku zklamaly, zklouzly někam, kde to byla škoda, ale jinak zaslouženě plný počet hvězdiček

Mike99
25.02.2021 5 z 5

Super příběh, který mne úplně pohltil. Máme na detektivní literární scéně novou sympatickou dvojici - Karu Quinnovou, policistku z LAPD, dceru zlodějíčků, kteří ji odložili na výchovu k babičce a Mathiase Costu, vrchního agenta FBI, syna kubánského imigranta. Příběh je skvěle popsán vč. detailních způsobů vyšetřování ze strany FBI. Závěr sice nebyl plně optimistický, ale to souviselo s minulostí Kary, čímž zase byla otevřena cesta k dalším příběhům. Budu se těšit.
Snad další příběh Tell no lies (bude předběžně vydán 30.3.2021) bude také přeložen.

P.S. Podívejte se na fota města a okolí na google, městečko Liberty Lake vypadá skutečně úchvatně.

Martina1805
18.02.2021 5 z 5

jedním slovem "úžasné" skoro mám pocit, že pro mě je úžasné skoro všechno, ale tohle byl opravdu nářez

SimonaP
25.01.2021 3 z 5

Kniha do asi 150 strany zdlouhavá, pak se ale rozjede a vtáhla mě do děje.

Awča
15.01.2021 4 z 5

Celkem dobrý příběh. Ale než se rozeběhne, tak si čtenář počká. Autorka nás zasvěcuje do práce FBI, spolupráce s místními složkami, sběru a analýze důkazů, což je sice velmi zajímavé, ale zabere to čtvrtinu knihy a čtenářova pozornost je zahlcena jmény a postupy a chápu, že ne každý ve čtení vytrvá.
Případ je zvláštní, mezi ústřední dvojicí to jiskří, část příběhu je vyprávěna očima pachatele, bavilo mě to, ale asi bych krátila množství postav, aby to mělo větší švih.
Další díl si ráda přečtu.

Katania
30.11.2020 3 z 5

Za mě průměr. Všichni hrozné inteligentní a vrah mi přišel tuctový. Zkusím ještě další díl, ale moc mě to nenadchlo.

Kizuizi
11.11.2020 4 z 5

Tento thriller mne nalákal hlavně obálkou – od originálu se velmi liší a myslím, že to je dobře, protože ta česká je skvělá!
Začátek knihy je poměrně zdlouhavý, místy až skoro nudný. Kdybych neměla ve zvyku knihy dočítat, asi bych jí po první třetině odložila, což by ovšem byla velká škoda! Když to po dočtení knihy vezmu zpětně, chápu, že ten začátek byl nutný, aby se čtenář seznámil se všemi detaily. Jsou zde dopodrobna popsané postavy, seznámíme se s jejich minulostí i současnou situací, nechybí velmi důkladné rozbory práce policejních pracovníků, od práce psycholožky FBI, přes forenzní specialisty, až po řadové policisty z místní pobočky. A ve finále nás čeká napínavá, až nervy drásající honička za pachatelem.

kofola33
09.11.2020 5 z 5

Tohle by mohla byt moje dalsi oblibena serie, pokud bude. Pribeh Kary a Matta ma urcite potencial, pribeh mel spad, napeti, troska sexu mezi tim, pro me skvela kombinace.

kubule
25.10.2020 5 z 5

Další spisovatel/ka drsného krimithrilleru, který opravdu stojí za to, si přečíst. Napínavý od začátku do konce, perfektně formulovaný, neztrácela jsem se v ději ani v postavách, prostě a jednoduše ... čtěte :-) Doufám, že bude pokračování a vznikne série Kary Q.

stesti.s.knihou
12.10.2020 4 z 5

Jak je z anotace patrné, sledujeme zde příběh vraha, který je posedlý číslem tři - vždy 3. března zabíjí první ze tří obětí, ostatní dvě pak zabijí s třídenním odstupem. Následně se na tři roky odmlčí, aby pak pokračoval s vraždami na jiném místě. Případ přebírá FBI, která se za pomocí místních policistů snaží vraha dopadnout co nejdříve, začíná totiž třetí série jeho útoků a právě bylo nalezeno tělo první oběti. Policie má tedy 3 dny času do druhé a 6 dní do třetí vraždy. Pokud si nepospíší, je pravděpodobné, že zahyne někdo z jejich řad...
Ač se podle popisu jedná o typickou detektivku, kde čtenář krok po kroku sleduje vyšetřování a honbu policie za vrahem, přece jen zde je pár překvapivých momentů. Na příklad to, že poměrně záhy víme, kdo je vrah (dokonce dříve, než to ví policie), sledujeme tak jejich postupy s jakýmsi vědoucím pocitem a touhou jim pomoci. Víme dopředu, co chce vrah udělat a co ho k tomu vede, jsme tedy spolu s ním o krok napřed před FBI, která se snaží přijít na motiv. Celý děj je doprovázen extrémně čtenářsky sympatickým agentem FBI Mattem Costou. Ten vede Mobilní vyšetřovací jednotku FBI - uskupení agentů, kteří jezdí po různých zapadlých místech Států a pomáhají místní policii řešit složité případy. Nesledujeme tedy detektivy znalé svého okolí, nýbrž společně s FBI pronikáme mezi obyvatele malého městečka, které až doposud bylo považováno za klidné a mírumilovné místo pro život.
Jako celek to funguje velmi dobře a ač je knížka celkem bichlička, po pomalejším rozjezdu přichází super napínavý příběh.

Leona333
06.10.2020 5 z 5

Jak vidno, nakombinovat dvojice hlavních postav vyšetřujících se autorce vyplatilo. I místo kde vyšetřovaní probíhá... Jedná se o velice kvalitní, propracovanou detektivku. Mohu jen doporučit.

a.k
05.10.2020 5 z 5

Velmi slibný začátek nové detektivní série s nesourodou vyšetřovací dvojicí. Motivy vraha dlouho nečitelné, tempo knihy gradující a závěr hodně napínavý. Těším se na další případ.

subi
05.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Detektivka přesně dle mých představ. Nutí vás číst a číst...

L.Helena
30.09.2020 5 z 5

Knížka mě hodně bavila, měla vše, co od dobré detektivky čtenář očekává. Snad vyjdou v češtině i ostatní autorčiny knihy.