Třetí hlas

Třetí hlas https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488747/bmid_treti-hlas-S6l-488747.jpg 4 408 408

Zaměstnanec švédské celní správy byl ve svém domě nalezen oběšený – jeho nedobrovolná smrt nejspíš souvisí se zabavením velké dodávky drog. V Marseille objevili brutálně zavražděnou slepou ženu, kdysi asistentku proslulého cirkusového vrhače nožů. Oba případy se záhy protnou a donutí stockholmského komisaře Toma Stiltona a Olivii Riverovou ke spolupráci, ač se navzájem nemohou vystát. Čelili už mnoha druhům zla, tentokrát se ale musí postavit skutečné noční můře…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Den tredje rösten , 2013

katka9574
23.03.2017 5 z 5

Totéž jako u Skočného přílivu: čtu, nechte mě, nemluvte na mě, čtu, čtu, čtu...
A během necelých dvou dnů mám dočteno a jsem nadšená a už sahám po Černém úsvitu. Za mě naprosto úžasné a napínavé dílo, pět hvězd je málo.

soukroma
16.03.2017 4 z 5

Rozjezd skvělý, velice se mi líbil styl - krátké, až úsečné věty, i takto s kadencí zpracované myšlenky jednajících postav. Dokud se děj odehrával v Marseille, bylo to výborné, ale v druhé části knihy tahle linie na příliš dlouhou dobu vyšuměla, aby autoři mohli zapracovat do švédské části všechny možné (i nemožné) motivy, úchylky, poklesky a zločiny, což po nějaké době bylo vážně až moc. Ale za ten originální styl psaní si ode mne 75% určitě kniha zaslouží.

Olga.S
02.03.2017 5 z 5

Skvělé! Styl autorů se mi velice líbí.

Pjater
23.12.2016 4 z 5

Skvělá kniha, ale doporučuji přečíst nejprve prvni díl, aby měl čtenář jasno v postavách. Zajímavá zápletka a samozřejmě otevřený konec, takže se moc těším na další díl.

Zuzka222
20.10.2016 4 z 5

Oproti Skočnému přílivu mi tam prostě něco chybělo (možná větší tajemno a napětí?). Ne, že by to nebylo dobré, ale dojem z předchozího dílu byl prostě o stupínek lepší. I tak ale knihu hodnotím velmi kladně. Jsem ráda, že jsme se dozvěděli více o Tomově životě a určitě se pustím do dalšího dílu.

Artep25
28.09.2016 4 z 5

Tato detektivka byla pro mně příjemným počtením .Nečetla jsem Skočný příliv ,ale po přečtení této knihy se k tomu chystám .Nebudu psát ,jak úžasná to je kniha ,protože jsem četla knihy ,které mne dokázaly přimět k větším emocím ,ale rozhodně se jí nedá upřít ,že je čtivá ,příběh krásně běží ,a dokáže udržet napětí .Protože jsem nečetla první díl ,tak nevím zda postava Luna s tetováním se vyskytuje tam ,ale pokud ne ,tak si myslím,že se můžeme těšit na třetí díl ,protože udička byla hozená .Přiznám se ,že v poslední době jsem četla více knih ,kde jsou dvě dějové linie .Příběh hlavní postavy ,který se vine všemi knihami a aktuální zápletka .Tato patří mezi ně a moc se mi to líbí .

Pav
01.09.2016 5 z 5

Zajímavé spojení několika případů, takže čtenář neví kdo koho zabil. Jen osobní nasazení Olivie v případu mi připadalo přitažené za vlasy. Nemyslím si, že je realistické, že by se jako soukromá osoba pokoušela navštívit evidentně nebezpečného podezřelého nebo se k němu dokonce vloupala do zabezpečeného objektu.

NikaMirka
30.06.2016 5 z 5

Neuvěřitelná to kniha a příběh :). Dokonale zpracovaná zápletka, vypracované postavy i dialogy, napětí dávkováno ve správné míře v průběhu celé knihy. Myslím, že autoři by se dali přirovnat k "Larsu Keplerovi" a už se nemůžu dočkat, až si přečtu třetí díl. Určitě chce ale číst všechny knihy za sebou. Skočný příliv (první díl), jsem četla ještě než byl vydán druhý díl a je to už delší doba, takže si moc nepamatuji, co se v knize odehrálo. Určitě se k ní vrátím abych si příběh oživila :). Jinak vřele doporučuji a dávám pět hvězdiček :)

Lindulinek
16.06.2016 5 z 5

Opět kniha, která nezklamala. Zápletka i závěr kvalitně zpracováno. Doporučuji stejně jako ostatní knihy od této autorské dvojice.

rubit
23.05.2016 4 z 5

Na chuť této minisérie jsem přišla až po přečtení Třetího hlasu. První díl byl sice velmi čtivý, ale nelíbil se mi moc děj, přes to jsem zkusila i tuto knihu a vůbec nelituji. Sedla mě daleko více, i když zde nebylo tolik akce, jako v předchozím díle. Děj je sice chvílemi nereálný, absurdní, kolikrát moc náhod, ale nerušilo mě to, bavila jsem se. Někdy jsem si přišla jak v Městečku Twin Peaks :-) Také jsem se tentokráte více vžila do jednotlivých postav a už jsem moc zvědavá, jak si povedou v následujícím díle.

gfdsa123
10.05.2016 4 z 5

Kniha se četla sama, část děje mi přišla trochu natahovaná, ale konec knihy byl pěkně napínavý. Řeší se zde spíše osobní vztahy hlavních vyšetřovatelů, a proto je zde i míň detektivní zápletky. Občas se v knize objevovalo až moc náhod a také mi tentokrát byla Olivie nesympatická jako vyšetřovatelka (její uražené chování a zbrklá rozhodnutí, která neměla promyšlená) oproti prvnímu dílu, kde vystupovala na jedničku. Ostatní hlavní hrdinové jsou ale super a koneně jsme se tady dozvěděli i něco víc o Tomovi a Abbasovi :)

Dousabel
01.05.2016 4 z 5

Nevěřila jsem, že se jim tentokrát podaří, propojit všechny ty zdánlivě nesouvisející zločiny a přece jenom ano!:) Promyšlené to mají opravdu parádně, manželé Börjlindovi. Zase jsme se dozvěděli trochu více o životě Toma a Abbase, ale ještě toho zbývá hodně nezodpovězeno, navíc se přidává další tajuplná postava jak hrom - Luna :D Jsem zvědavá, jestli se v závěrečném díle dočkám všech odpovědí:)
Jinak ústřední příběh paráda, napnutá jsem byla jak kšandy, sice ty občasné, až něuvěřitelné náhody, jsou přece jen trochu přitažené za vlasy, ale já jim to všechno odpouštím:) Bohužel jednu hvězdu musím srazit za Olivu, která mě tentokrát dobré dvě třetiny knihy hrozně rozčilovala! :D

MMacicekk
20.04.2016 3 z 5

Dle mého názoru se jedná jen o průměrnou detektivku postrádající napětí, autoři mohli vyždímat z příběhu mnohem mnohem víc. Škoda. Opravdu jsem se těšila na cirkusové prostředí, jak mě navnadila anotace, nějaké to panoptikum :D Zklamání.

Dumicek
11.04.2016 4 z 5

Pro mě opět fajnové čtení. Četla se sama...nepřišla mi zbytečně natahovaná. Občas se v knize objevovaly až moc velké náhody, ale na kvalitě to nic nepokazilo. Rozhodně si přečtu i poslední díl.

Didi15
23.03.2016 2 z 5

Vůbec se mi to nečetlo dobře,už od nich víc číst nebudu.

šipek
14.03.2016 4 z 5

Tak za mě velice slušná detektivka. Takové odpočinkové přehledné čtení s příjemným stylem psaní.
Vše do sebe hezky zapadalo. Tom Stilton jako bývalý bezdomovec mi přirostl k srdci jako komisař. Jednu hvězdičku ubírám za postavu Olivie, její způsob vyšetřování mi moc neseděl.

wooloong
24.02.2016 4 z 5

Trochu moc osobních vztahů hlavních vyšetřovatelů a míň detektivky. Četla se ale pěkně, ke konci byla hodně napínavá. Ale nechápu, jak může někdo prohlásit, že z Olivie by byla skvělá vyšetřovatelka, když dělá jeden průšvih za druhým. A taky mi není jasné, jak může šéfka detektivního týmu konzultovat průběh vyšetřování s "civilisty", třebas by je považovala za schopné a dobré přátele.

Rade
19.02.2016 3 z 5

O něco horší než Skočný příliv. Pro mě průměrná detektivka, kde se silnější a napínavější chvilky střídají s ne moc vydařenými pokusy o řešení vztahových karambolů hlavních hrdinů. Postava Olivie mi navíc nebyla moc sympatická.
A trochu jedovatá poznámka: Bezdomovecká hrdinka z prvního dílu Zaslepená Vera se zde najednou nazývá Jednooká Vera (spíš kiks překladatele, než autora). Porovnání významů slov zaslepená – jednooká je i nechtěně vtipné...

happy-smile
10.02.2016 5 z 5

Kniha si drží stejnou kvalitu jako předchozí díl. Sice jsem ještě pořád tak úplně nepochopila, kde se vzalo tak hluboké přátelství mezi hlavní hrdiny (podle mě nebylo nikdy pořádně vysvětleno a tak na mě nepůsobí tak úplně uvěřitelně) a sice mi ani cirkusová zápletka nepřijde tak úplně uvěřitelná, ale i tak jsem neměla pocit, že by to nějak snižovalo kvalitu knihy. Styl psaní je velice příjemný a díky tomu musím říct, že mě kniha bavila stejně jako první díl, i když tam byla podle mě uvěřitelnější zápletka.

konicekbily
07.12.2015 2 z 5

Horší než Skočný příliv. Příběh je uměle protahován, jakoby autoři měli zaplaceno za počet stran - a kvalita utrpěla.