Transit

Transit https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65929/mid_transit-RZ0-65929.jpg 3 11 4

Román zachycující osudy německých emigrantů ve Francii,pozadí románu je psáno v době, kdy byl její manžel internován ve Francii.

JankoStirbey
13.12.2020 3 z 5

Zhoda náhod, cestovanie, ďalšia zhoda náhod, zámerná alebo náhodná? A skvelý a hlavne "funkčný" byrokratický aparát. Nedá sa povedať že by som bol z potĺkania sa po reštauráciách a úradoch práve nadšený.

Taťka Hraboš
29.10.2017 4 z 5

Trvalo mi docela dlouho, než jsem se u téhle knihy chytil. Možná za to mohl styl autorky, možná jen překlad - tohle vydání je již více než 50 let staré a tehdy přece jen čeština zněla jinak (tím spíše s ohledem na tehdejší režim). Čím déle jsem ale četl, tím více se mi kniha líbila. "Kafkovský" svět nesmyslné byrokracie, v němž jsou uprchlíci z různých koutů Evropy vláčeni od čerta k ďáblu. Hlavní hrdina, kterému je tento mumraj zprvu lhostejný, ale nakonec se do něj také nechá silou svých citů vtáhnout. Zejména však autorka mistrně zvládla ten milostný "čtyřúhelník" a závěr. Do poslední chvíle jsem si nebyl jistý, jak jej vlastně vyřeší.

Kabátice
16.12.2016 1 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli tématu, které mě zaujalo. Děj mě ale moc nestrhl, místy byl rozvleklý a nudný. Ale přečíst se to dalo.

iva23
01.12.2014 1 z 5

Začátek knihy mě bavil, trochu mi připomínala atmosféru Remarquových knih, které mám moc ráda. Postupně byl ale příběh nudnější a nudnější a nakonec jsem knihu bohužel nedočetla.

Anna Seghers
německá, 1900 - 1983