Príbeh Tracy Beakerovej

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Knihy Jacqueline Wilsonovej sú už na Slovensku dobre známe. Príbeh Tracy Beakerovej je o desaťročnom dievčatku, ktoré býva v detskom domove a dúfa, že jedného dňa bude mať skutočný domov. Zoznámte sa s ňou a vžite sa do jej túžob po krajšej budúcnosti, ktoré sú opísané v tomto pútavom, dojímavom a často veľmi veselom príbehu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123933/pribeh-tracy-beakerovej-123933.jpg 3.8271
Série

Tracy Beakerová 1.

Žánr
Dobrodružné, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Slovart (ČR)
Orig. název

The story of Tracy Beaker, 1991

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (34)

Kniha Príbeh Tracy Beakerovej

Přidat komentář
Beta.Knizkova
04. února

Máme jí jako audioknihu, a moc se mi líbila.

Vixiene
20. ledna

Poslechnuto jako audiokniha.

Občas si prostě ráda přečtu nějakou tu knihu z mého mládí a zavzpomínám si na staré časy, kdy jsem jako malá tyto knihy zbožňovala. :-D A když jsem viděla, že Vadí nevadí je v členském katalogu Audiotéky a má jen tři hoďky, tak jsem si ji musela poslechnout :-).

Příběh vypráví o Tracy Bakerové, kterou opustila maminka a je v dětském domově. Sama Tracy má maminku za hvězdu, celebritu, která je bohatá, hodně cestuje a z toho důvod nemá na Tracy čas a věří tomu, že jednou se pro ni maminka vrátí a odejdou spolu bydlet. A tak se Tracy protlouká strastmi dětského domova.

Kniha je prvním dílem z pětidílné série a buď zůstanu u tohoto prvního dílu anebo mě někdy cesty zavedou i k těm ostatním, uvidíme :-). Obecně je to milá knížka, načtená je Lucií Pernetovou, která se pro Tracy hodila naprosto skvěle. Rozhodně to není kdovíjaký literární zázrak a z tohoto žánru jsou knihy, které jsem měla radši, a to i od této autorky. Možná je to i tím, jak mi nesedla hlavní postava Tracy, která byla někdy šíleně protivná. No co někdy... většinu času :-D Ale i tak bylo moc fajn si to dát znovu, po tolika letech. Asi bych po knize nesáhla, kdybych ji měla vyloženě číst, ale takto na poslech jsem moc dlouho neváhala :-)

Hodnotím jako průměrné čtení pro mladé čtenáře a mohu klidně i doporučit k přečtení, či k poslechu :-)


Vesmich
09. ledna

Stará dobrá Jackie neotravuje své čtenáře nepravděpodobnými dobrými konci, její děti jsou autentické, živé a uvěřitelné a cesty, kterými se vydávají, vždycky vedou k dosažitelným cílům.

haki34
25.12.2020

Podstromčeková (mojej dcéry :)) tak mi nedalo a prečítala som si..moje zoznámenie s Tracy..Kniha nebola veselá..skôr smutno-veselá...o hľadaní šťastia...a vyrovnávaní sa s realitou tak , ako to desaťročné dievatká v detskom domove asi môžu robiť...snami, písaním životopisu, vyvádzaním..konflikty a priateľstvá..túžba po "mekáči" vllastnej narodeninovej torte...ale hlavne po krásnej, bohatej a úspešnej mame, ktorá jedného dňa príde..
Tracine kresbičky a hlavne listy Kam nemali chybu :)
bolo to iné a zaujímavé. Pohľad z druhej strany..a rada si prečítam i ďalšie zo série :)

LillyM.
22.08.2020

Nevím, co k tomu dodat❤❤❤

Knihomolka506
19.07.2020

Knihu jsem četla v pubertě. Pěkný příběh jedné holky z dětského domova. Mladá a divoká dívka je jiná než ostatní děti v domově. Je prostě svá, ale pro pracovníky zařízení se zdá být trochu bláznivá a tvrdohlavá.

Kupcovka
04.04.2020

Kdo o Tracy ještě nečetl, tak teď hned ať si dá facku. Hned si tu knížku kupte, a všechny její díly. Tracy vás dožene do záchvatů smíchu i pláče.

Angie_Missfit
14.12.2019

K Tracy jsem si chvíli musela hledat cestu a spolu s Elsou ze Slavné hvězdy asi patří mezi mé nejméně oblíbené postavy od J. Wilson. Vadil mi ten věčně útočný postoj a Tracyina zlomyslnost a nevděk vůči spisovatelce Mandy. Na druhou stranu lze její chování pochopit vzhledem k tomu, čím si procházela. Kniha je určena spíš mladším čtenářům.

1