Príbeh Tracy Beakerovej

Knihy Jacqueline Wilsonovej sú už na Slovensku dobre známe. Príbeh Tracy Beakerovej je o desaťročnom dievčatku, ktoré býva v detskom domove a dúfa, že jedného dňa bude mať skutočný domov. Zoznámte sa s ňou a vžite sa do jej túžob po krajšej budúcnosti, ktoré sú opísané v tomto pútavom, dojímavom a často veľmi veselom príbehu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123933/pribeh-tracy-beakerovej-123933.jpg 3.8271

Tracy Beakerová 1.

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Slovart (ČR)

The story of Tracy Beaker, 1991

Kniha Príbeh Tracy Beakerovej

Beta.Knizkova

Máme jí jako audioknihu, a moc se mi líbila.

Vixiene

Poslechnuto jako audiokniha.

Občas si prostě ráda přečtu nějakou tu knihu z mého mládí a zavzpomínám si na staré časy, kdy jsem jako malá tyto knihy zbožňovala. :-D A když jsem viděla, že Vadí nevadí je v členském katalogu Audiotéky a má jen tři hoďky, tak jsem si ji musela poslechnout :-).

Příběh vypráví o Tracy Bakerové, kterou opustila maminka a je v dětském domově. Sama Tracy má maminku za hvězdu, celebritu, která je bohatá, hodně cestuje a z toho důvod nemá na Tracy čas a věří tomu, že jednou se pro ni maminka vrátí a odejdou spolu bydlet. A tak se Tracy protlouká strastmi dětského domova.

Kniha je prvním dílem z pětidílné série a buď zůstanu u tohoto prvního dílu anebo mě někdy cesty zavedou i k těm ostatním, uvidíme :-). Obecně je to milá knížka, načtená je Lucií Pernetovou, která se pro Tracy hodila naprosto skvěle. Rozhodně to není kdovíjaký literární zázrak a z tohoto žánru jsou knihy, které jsem měla radši, a to i od této autorky. Možná je to i tím, jak mi nesedla hlavní postava Tracy, která byla někdy šíleně protivná. No co někdy... většinu času :-D Ale i tak bylo moc fajn si to dát znovu, po tolika letech. Asi bych po knize nesáhla, kdybych ji měla vyloženě číst, ale takto na poslech jsem moc dlouho neváhala :-)

Hodnotím jako průměrné čtení pro mladé čtenáře a mohu klidně i doporučit k přečtení, či k poslechu :-)

Vesmich

Stará dobrá Jackie neotravuje své čtenáře nepravděpodobnými dobrými konci, její děti jsou autentické, živé a uvěřitelné a cesty, kterými se vydávají, vždycky vedou k dosažitelným cílům.

haki34
25.12.2020

Podstromčeková (mojej dcéry :)) tak mi nedalo a prečítala som si..moje zoznámenie s Tracy..Kniha nebola veselá..skôr smutno-veselá...o hľadaní šťastia...a vyrovnávaní sa s realitou tak , ako to desaťročné dievatká v detskom domove asi môžu robiť...snami, písaním životopisu, vyvádzaním..konflikty a priateľstvá..túžba po "mekáči" vllastnej narodeninovej torte...ale hlavne po krásnej, bohatej a úspešnej mame, ktorá jedného dňa príde..
Tracine kresbičky a hlavne listy Kam nemali chybu :)
bolo to iné a zaujímavé. Pohľad z druhej strany..a rada si prečítam i ďalšie zo série :)

LillyM.
22.08.2020

Nevím, co k tomu dodat❤❤❤

Knihomolka506
19.07.2020

Knihu jsem četla v pubertě. Pěkný příběh jedné holky z dětského domova. Mladá a divoká dívka je jiná než ostatní děti v domově. Je prostě svá, ale pro pracovníky zařízení se zdá být trochu bláznivá a tvrdohlavá.

Kupcovka
04.04.2020

Kdo o Tracy ještě nečetl, tak teď hned ať si dá facku. Hned si tu knížku kupte, a všechny její díly. Tracy vás dožene do záchvatů smíchu i pláče.

Angie_Missfit
14.12.2019

K Tracy jsem si chvíli musela hledat cestu a spolu s Elsou ze Slavné hvězdy asi patří mezi mé nejméně oblíbené postavy od J. Wilson. Vadil mi ten věčně útočný postoj a Tracyina zlomyslnost a nevděk vůči spisovatelce Mandy. Na druhou stranu lze její chování pochopit vzhledem k tomu, čím si procházela. Kniha je určena spíš mladším čtenářům.