Toxin

Toxin https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162652/bmid_toxin-9ba-162652.jpg 4 393 393

Nedávno rozvedený doktor Kim Reggis se snaží udržovat kontakt s jedinou dcerou Becky. Pozve ji na večeři do její oblíbené restaurace, typické americké jídlo – hamburgeru a hranolky – má však tentokrát tragické následky: Becky těžce onemocní následkem bakteriální otravy. Kim, sám úspěšný kardiolog, se jí snaží zajistit nejlepší léčbu, konfrontován s realitou současného zdravotnictví však záhy pochopí, že to nebude tak jednoduché. V zoufalství se vrhá do pátrání, jak a proč Becky onemocněla. Děsivá stopa, kterou za sebou zanechávají pochybné praktiky masného průmyslu, se táhne od jatek přes vedení masokombinátu až po oddělení inspekce na ministerstvu zemědělství. Kim postupně zjišťuje pravdu – ale za její odhalení může zaplatit životem.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Toxin , 1998

PAVEL z BRNA
02.09.2014 5 z 5

Kniha mě chytla za srdce a vedla k dvěma rozhodnutím: Přečíst si Cooka a nerozšiřovat svou sbírku závislostí o hamburgery.

Handulenka
02.01.2014 5 z 5

Velmi pěkně napsaná kniha napínavá od začátku do konce.

Jajulle
09.08.2013 5 z 5

Perfektní napínavá kniha, až děsivě pravdivá. Doporučuji

Gyl
07.08.2013 5 z 5

Nejedl jsem pak hovězí snad rok, ale pak jsem si řekl, že to risknu. A žiju.

evikah
26.07.2013 5 z 5

Podle mě je to hezky sepsaná krutá a nechutná realita... :/

Rozmarýna Rozm
28.06.2013 5 z 5

Milovala jsem hamburgry. Po přečtení této skvělé knihy jsem je nemohla několik let vzít do úst. Opravdu fantastický popis jatek. Napínavá kniha z lékařského prostředí.

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

První knížka,kterou jsem četla od tohoto mistra knížek z lékařského prostředí,téměř vždy končící špatně. Dost se mi líbila,jelikož je v ní krásně vidět,jak špatné hygienické návyky člověka,ho dokážou dostat do pořádného maléru a že je možné,i přes problémy,najít v druhém tu oporu,která je potřeba v dobách zlých. Navíc se tady Cook snaží upozornit na problém bakterie,způsobují salmonelózu,která je v dnešní době hodně podceňovaná. Navíc kniha má otevřený konec,což taky není na škodu. Dosaď si sám...

Alexxandra
21.03.2013 5 z 5

Drsné,ale reálné,děj byl dost bohatý,je to jedna z nejlepších knih kterou jsem kdy četla

kika 13
02.03.2013 4 z 5

Dobře se mi četla napínavý děj.

Ulrika
14.10.2012 5 z 5

Moje první setkání s Robinem C. Netřeba dodat, že mě Toxinem nabudil natolik, že jsem se stala v patnácti jeho velkou fanynkou a věrnou čtenářkou. Dnes už to sice neplatí, ale ke knize Toxin se budu vždy ráda vracet.

evafort
03.10.2012 5 z 5

Moc zajímavá knížka, když jsem četla komentáře zde, říkala jsem si, co všichni mají s těmi hamburgery... a po přečtení této knížky mě na ně taky přešla chuť..

Jaička
18.09.2012 5 z 5

Plně a ve všem souhlasím s eryenie,jen já,bohužel,občas,ne často,hamburgerem zhřeším,ale vždy si vzpomenu na tuto knihu.

guru
11.08.2012 5 z 5

Dej dá sa povedať opäť podľa Cookovej šablóny, no záver bol naozaj strhujúci.

Calwen306
09.03.2012 4 z 5

Táto kniha mi navždy ostane v pamati. Bola šokujúca, napínavá, smutná... proste skvelo napísaný príbeh.

Jitulka
01.08.2011 4 z 5

Chuť na návštěvu fast foodů opravdu rychle přejde. Bohužel, ne na trvalo :) (alespoň u mě)

opicka
07.01.2011 4 z 5

Typický Cook - hlavní hrdina - doktor - bojuje proti problému, kt. se týká nás všech. Zde je to kontaminace masa. Kniha napínavá, zajímavá - obzvlášť popis jatek :) Ale ničím nevybočuje od jiných Cookových knih - je to stále jedno a to samé téma.

makhushka
30.11.-0001 5 z 5

Nějakým záhadným způsobem jsem se dostala k tomuto spisovateli, později i k této knize.
U mě stále jestě nemá na Slepotu, ale popis amerických jatek mě docela nutí přestat konzumovat jakékoli maso...Výborná kniha můžu jen doporučit.

bovinka
30.11.-0001 3 z 5

Když to tak čtu jsem ráda, že nejím mletý maso ani hamburgery. Jinak velmi působivé

Monnyska
30.11.-0001 5 z 5

sakra, bombová kniha. Četla jsem s velkým zaujetím. Proto si zaslouží nejvyšší ohodnocení ....
Cook poukazuje velmi dobře na zdravotnictví i na společnost .... doporučuje všem, kteří mají silnější povahy (hlavně u kapitol z jatek) ....

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Dost drastické a místy nechutné, hlavně scény z masokombinátu. Hamburgery nejím.