Tovje vdává dcery

kniha od:

Tovje vdává dcery obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Humoristická knížka od klasika moderní jidiš literatury vypráví o chudém židovském otci sedmi dcer z malé ukrajinské vesnice.

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86473/tovje-vdava-dcery-86473.jpg 4.341
Žánr
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Levné knihy
Orig. název

Tevje der milchiker, 1894

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Tovje vdává dcery

Přidat komentář
angloumene
24.10.2016

Někdy smutné, někdy veselé Tovjeho příběhy se mi pořádně vryly pod kůži. S Židovskou grácií podané životní osudy prostého mlékaře, jehož hlavním životním posláním je zaopatřit svoji rodinu a zajistit všem svým dcerám bohatý a příjemný život. Čtenáře pohladí po duši a zpříjemní tak sebe deštivější den.

playada
14.10.2013

Celkem to šlo, jenom těch dcer jsem napočítala míň, než je uvedeno. Asi tak čtyři. max pět. Takže je záhadou, zda-li se zbylé dvě dcery, na které se jaksi pozapomnělo, také vdaly, či co :-o...


miuk
20.08.2013

Krásná kniha, příběhy pohladí po duši. Ráda se k ní vracím.

gobers
26.06.2013

Jakkoliv je toto vydání skutečně úsporné, až téměř k jisté nedůstojnosti, text je pořád vynikající. J. Markovič je velký překladatelský vzor... No a dílo samotné - není tak rozpustilé, jako jiné Šolem-Alejchemovy humoresky, ale ty hlubší tóny mu dělají dobře.

Jadla
04.03.2013

Nic jsem o té knize nevěděla, když jsem se do ní pustila. Smála jsem se, kroutila hlavou, nedýchala, doufala a nakonec mi tekly slzy jako hráchy. Krásná.

Blue
27.05.2012

Je to nepochybně dobrá kniha, pro někoho už ale možná bude příliš starosvětská. A upozorňuji, že zařazení do kategorie humoristická literatura je dost zavádějící. Moc se nezasmějete.