Touhy

Touhy https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287489/bmid_touhy-jZo-287489.jpg 4 205 62

„Kdepak život, to ty sama ses o to zasloužila. Mnohem víc než kdokoliv jiný. Prožila sis bolest, poznala samotu, zakusila zradu… To ale muselo jednou skončit. Protože všechno má svůj čas, to zlé i to dobré… A pak, nemysli si, že jsi na konci. Pořád bude něco, po čem budeš toužit…“ Lucka je svobodná matka, které osud v podobě nespolehlivého partnera uštědřil kruté ponaučení. Má radost ze svého synka, dobré vztahy na pracovišti, jenom doma trpí v područí despotické nemocné matky, která jako by jí nechtěla dopřát žádnou radost ze života. Lucku ubíjejí problémy všedních, jednotvárných dní a už ani nedoufá, že by ji mohlo ještě potkat něco hezkého. Až jednohodne odjede na lyžovačku a její život se úplně změní…... celý text

levánoha
07.08.2017 2 z 5

Za mě, nic moc kniha. Hlavní hrdinka má ale fakt koule...nechat se dvakrát za život zbouchnout, to se jen tak někomu nepodaří. Zajímavé je i to, že matka, která do tří čtvrtin knihy nemůže sama bez doprovodu ani do sámošky na rohlíky, chodí na konci knihy klidně sama s vnukem ven. Myslím, že tolik zázraků jako tady (aby všechno dopadlo dobře), se v životě nestává....

Renatecka
01.08.2017 2 z 5

Knihu jsem bohužel nedočetla. Lákalo mě téma - neshody s matkou, ale připadlo mi, že čtu Lenku Lanczovou pro odrostlejší holky. A už na 76. straně mi bylo jasné, že na konci bude happy-end jako Brno. Možná někdy příště se ke knize vrátím, ale teď ji opravdu celou nedám.

Esmeralda168
20.07.2017 3 z 5

V první polovině knihy mi přišlo, že tam pořád všichni vedou zbytečně moc dialogů, konec byl přeslazený. Taky mi přišlo nepravděpodobné, jak se nečekaně její máma úplně změnila. Že svěřila byt a dítě cizímu člověku? No, neměla moc možností na výběr. Ještě nezodpovědnější ale bylo, jak se tam z radosti těhotná svlékla do naha a nechala na sebe padat déšť. To jako angína v těhotenství je taky romantická nebo co?!! Jinak styl psaní byl dobře čtivý

1casper
30.06.2017 5 z 5

Další z lahůdek Táni Keleové Vasilkové. Jen si říkám, kam paní chodí na inspiraci...? Moc pěkný vztahový příběh Lucie a (nejen)její maminky. Druhá půlka mi přišla víc přislazená, ale proč ne, i tak to v životě bývá.
Jsem ráda, že mám knihu doma v knihovně a doporučuji.

radus
22.06.2017 3 z 5

Uz jsem par knizek od autorky precetla a tahle se mi zda trochu slabsi. Jinak ale prijemne oddychove cteni.

Kelis1232
16.06.2017 5 z 5

Krásna kniha, ktorú som prečítala jedným dychom ako všetky od tejto autorky.

Vlajdula
15.06.2017 3 z 5

Kniha se velmi dobře četla, i zajímavý námět to mělo :).

luciefeix
15.06.2017 5 z 5

další skvělá kniha která ukazuje že naděje vzdycky je

smuma
19.05.2017 1 z 5

Přišlo mi to uspěchané, přehuštěné postavami jejichž chování a myšlení bylo zvláštní - jako cizímu chlapovi svěří byt a dítě? a přeslazené...

Knižní střípky
12.03.2017 5 z 5

Moje milovaná autorka opět nezklamala. Příběh Lucky mě hodně vzal za srdce, v první půli knihy se mi až srdce svíralo smutkem nad životem, který vedla a strašně jsem nesnášela její despotickou matku, i když jsem do jisté míry dokázala pochopit, proč je tak hnusná na celý svět kolem, ale i tak jsem ji neměla ráda. A pak se, jak už to tak v životě chodí něco stane a najednou je vše jinak. Zde naštěstí se po tragédii vše obrátilo k lepšímu. Byla jsem moc ráda, že i Lucka dostala svou šanci na lepší život a že ji nepromarnila. A nejvíce ze všeho jsem ráda a můžu zodpovědně říci, že jsem toto opravdu nečekala v první půli knihy ani omylem, ale vztah mezi matkou a dcerou se také změnil a kupodivu k lepšímu.

Joyce24
05.03.2017 4 z 5

Moje první knížka od této autorky a jistě ne poslední. Velice se mi líbila, doporučuji.

Mišule_11
09.02.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila! :) Příběh Lucky byl zajímavý a poutavý, její maminky mi bylo líto a určitě to neměla s ní vůbec lehké po celou dobu, než se ona sama změnila! Příběh nejen ze života, s řešením problémů, o lásce a vztazích zahrnující snad vše, co existuje! :)

polly43
17.01.2017 4 z 5

Připojuji se ke komentáři Alnahu.

Veve721
12.01.2017 4 z 5

Přestože mi ze začátku nesedl použitý přítomný čas, knížka mě nadchla. Popravdě... nečekala jsem to. Anotace totiž není ani zdaleka tak zajímavá jako samotný příběh, což je velká škoda. Život hlavní hrdinky je plný zvratů a opravdu dobře jsem si početla, i když pár mínusů jsem si taky našla. (Například chybějící uvozovky u přímé řeči ve vzpomínkách hlavní postavy. A Lucka vzpomíná celkem dost často, takže je občas problém se zorientovat, jestli to někdo mluví nebo si ona jen přemýšlí.) Ale určitě oceňuju, že se naši čeští nakladatelé rozhodli překládat i něco trošku lokálnějšího než jen americké trháky. :)

pokecka
06.01.2017 3 z 5

znám od autorky lepší romány... přišlo mi to místy až moc přeslazené :(

sabca
05.01.2017 4 z 5

Kniha se mi moc hezky četla tak jako všechny knihy této autorky. Kniha se odehrává ještě před rokem 1989. Život Lucky jako svobodné matky a ještě pod vládou své despotické matky nebyl příjemný. Nakonec se vše změní v pohádku. Neříkejte, že i my dospělí si občas taky rádi pohádku nepřečteme. Docela bych uvítala i pokračování osudů Lucky a Lukáše. Doporučuji

regulax
19.12.2016 3 z 5

Jednoduché čtení, i když tématem je bolest a zklamání v životě. V první půli knihy mě štvala despotická matka a v druhé nemožná romantika! Taková moderní pohádka z dnešní doby. Resumé - mít sny, touhy, přání a věřit....

halimatu
06.12.2016 4 z 5

Super knížka, autorka opět nezklamala, hned mám chuť přečíst si její další román ;-)

Aneleh
27.10.2016 4 z 5

Hezká oddechovka, psaná poutavě a zajímavě, tak jak to spisovatelka umí. Trochu je v tom červená knihovna, protože některé věci by se spíše staly úplně jinak, ale nám to vlije optimismus do žil a sílu do dalšího života. Lucka je mi sympatická, v určitých případech však trochu naivní a hlavně vůbec nechápu, proč si téměř v každé kapitole musí "zapálit". Mrzí mě, že to tak je v každé spisovatelčině knize. Je snad autorka propagátorkou kouření a navíc u mladých žen? Bohužel mi to tentokrát už natolik zkazilo dojem z jinak perfektního čtení, že jsem musela ubrat jednu hvězdičku.

LibraryGirl
13.10.2016 4 z 5

Po přečtení příběhu Co to bude jsem byla velmi skeptická a rozhodnutá, že si od této spisovatelky už nic nepřečtu, ale dala jsem na tip a musím říct, že jsem udělala dobře. Kniha se mi četla skoro sama, nikde nebyly žádné velké výmoly. Hezky to plynulo. Ani se mi nechce věřit, že oba dva příběhy jsou od stejné autorky. Tohle bylo o mnoho lepší. Ráda si přečtu další příběh, až se mi někdy dostane do rukou. Jen to u mě nebude sázka na jistotu. Paní Táňa má asi své dny, něco se povede víc a něco míň. Ale tohle se mi líbilo. Doporučuji:-)

pro ženy

2011  82%Dva životy