Total Recall: Můj neuvěřitelný životní příběh

Total Recall: Můj neuvěřitelný životní příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176917/bmid_total-recall-muj-neuveritelny-zivot-qrp-176917.jpg 4 446 115

Biografie jedno z nejúspěšnějších, nejoblíbenějších a nejlépe placených akčních hrdinů všech dob je upřímnou zpovědí muže, který si dokázal svým odhodláním a houževnatostí vydobýt to, o čem většina lidí pouze sní – slávu, postavení, moc. Životní příběh chudého chlapce z malého městečka v Rakousku je plný zvratů a přivádí čtenáře do světa profesionální kulturistiky, filmu i politiky.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , XYZ (ČR)

Total Recall: My Unbelievably True Life Story , 2012

kobejn
18.07.2018 4 z 5

Arnold je dojemně prostoduchý vypravěč, není to žádný velký myslitel, ale pragmatik. Na druhé straně to zase není vyloženě muž bez charakteru, ale takovej ten starej poctivec, který ctí zásadní pravidla. Čtení to bylo ok, i když pasáže o politice mě moc nebavily. Arnold mě zajímá hlavně z té zábavné stránky, a kromě toho, že působil v zábavním průmyslu, je zábavný i on sám, aniž by o to ale usiloval, to když se dost naivně chlubí svými zásluhami a tím co dokázal, má se sice čím chlubit, nicméně je to komické, je jako páv, co staví na odiv své peří. Ale dobrý.

hippiesak
04.06.2018 5 z 5

Super, super, super. 3 části = 3x super + jako bonus super fotky. Dlouho se mi nestalo, že při čtení knihy bych se tak nasmál (je to asi i tím, že primárně čtu sci-fi) :) Ale na toto jsem se těšil a moc se bavil :)

danny_21
21.05.2018 4 z 5

Zajímavá sonda do životního příběhu nejznámějšího svalouše v Americe. Popisování strastí dětství, kulturistických a hereckých úspěchů je zajímavé, poslední třetina o politické kariére už méně. Arniemu nelze upřít mimořádnou cílevědomost, píli a úspěch ve všech směrech, zřejmě není ani žádným hlupákem odvedle, ale dost pochybuju, že je a byl takovým skautem s čistými úmysly, jak se sám či společně s Petrem sebe někdy až narcisticky vypodobnil. Doporučil bych pro objektivitu přečíst si i publikaci od Wendy Leighové, která Švarzíka popisuje už ne tak kladně, i když samozřejmě s určitou dávkou senzacechtivosti. Přesto má můj respekt za to, jak se dokázal prosadit jak v sportu, showbusinessu, tak i na obchodním poli i za to, jak se vždy dokázal obklopit těmi správnými lidmi - 75 %

MartinezZ
10.04.2018 4 z 5

Nečekaně zajímavé čtení, očekávatelně zahleděné do sebe. Celou dobu totiž vyznívá vlastní autobiografie příliš zahleděná do sebe. Nelze ale ani popřít, že to ten Rakušan někam dotáhl. I to, že se v poslední kapitole, byť rozředěné, nevyhnul svému životnímu excesu.

BlackBlade
03.04.2018 4 z 5

Arnold toho dokázal ve svém životě velmi mnoho a dobře popisuje svoje kroky, jaktoho dosáhl; motivaci, proč to všechno dělal; a dřinu, která za tím stála. Rozhodně nedostal nic zadarmo, že by něco zdědil. Kniha je zajímavá, ale celkově až moc pozitivní? Nevím, jak to popsat. Rozhodně stojí za přečtení.

bruntal
17.01.2018 5 z 5

Popis neuvěřitelného amerického snu, který je podepřený obrovským úsilím, energií, pracovitostí, optimismem a neutuchající vírou ve vlastní schopnosti. Inspirující a motivující. Odkrývá i věci, o kterých většina lidí vůbec netuší. Co vše stojí za takovým úspěchem...

radka2752
30.12.2017 5 z 5

Wow výborná kniha, překvapilo mě jaká je to bichle, ale čte se fakt dobře. Strašně se mi líbí jak to popisuje sem tam i z historické stránky, poválečný dopad, komunismus (jak to na něj působilo, párkrát zmínil i naši zemi), hippies atd. Podle toho z jakých poměrů vzešel, jak o těch věcech přemýšlel, připadá mi jako hodně pracovitej, chytrej a příjemnej člověk, kterej je i tak jako pozitivně nastavenej. Navíc je to stejnej ročník jak můj tata :) Knihu určitě doporučuji.

olaf3788
08.09.2017 5 z 5

Kdyby me nekdo rekl, ze me Arnold po 20 letech vrati ke cteni knih, tak bych se mu vysmal, ale stalo se a zacinam cist dalsi knihy. Az na politickou cast knihy to bylo zajimave pocteni.

Pařmen
10.08.2017 5 z 5

Opravdu neuvěřitelný ale úžásný příběh sportovce, podnikatele, herce a politika Arnolda Schwarzeneggera. Kniha krásně vyprávý životný příběh Arnolda od útlého děctví po téměř konci politické kariery. Kniha je velmi motivujicí kde Arnold popisuje že né všechno šlo po másle a že i on udělal chyby a jak se zních po učil. A na konci najdete jeho pravidla jak se stát úspěšným. Kniha určitě stojí za přečtení.

negramota
18.04.2017 5 z 5

Úžasná kniha napsaná s neuvěřitelným spádem. Ač nejsem Arnoldův fanoušek, jeho příběh mě okamžitě strhnul natolik, že jsem ji přečetl jak anglicky, tak německy (nutno dodat, že německý překlad je stejně mdlý a zahlazený jako němci sami). Kdybych něco takového četl v patnácti, můj život by byl ještě o kus jinde. Každý dospívající člověk by toto dílko měl přečíst a to bez ohledu na to, nakolik je přikrášlené, aby "autora" vykreslilo v lepším světle. Škoda, že na konci při popisu Arnoldovy politické dráhy ztrácí tempo.

snupko
12.03.2017 3 z 5

Za jeden život urobiť tri kariéry na vysokej, ak nie najvyššej úrovni sa môže zdať neuskutočniteľné alebo sa musíte volať Arnold Schwarzenegger. Takmer na všetko na čo siahol, premenil na zlato a úspech. V knihe sa dozviete veľa zaujímavého a podľa môjho názoru aj nového. Dozviete sa, kde a v čom všade a ako "hlboko" mal prsty až nakoniec možno získate mierny dojem, že je to tak neuveriteľné a skreslené, že Arnieho začnete podozrievať z čistej propagandy. :) Áááále kto a čo som dosiahol ja, aby som súdil človeka, ktorý v dôchodku zvládne 5x viac ako ja za život. Nech je ako je, faktom ostáva, že slovenská verzia knihy je preložená odpornou gramatikou, akou by nepísal ani žiak prvého stupňa. Jedine ospravedlnenie ma napadá, že ten strašný preklad naráža na jeho "smiešnu" nemeckú angličtinu, ktorú by si vlastne mohol už po tých rokoch aj patentovať. :) Švarci je kult.

PJurista
19.02.2017 5 z 5

Neskutečný příběh, koupil jsem si knihu kvuli radsm o posilování a nakonec mě bavila úplně celá. Díky Arnolde

katka134
01.02.2017 5 z 5

Neuvěřitelný příběh chytrého a cílevědomého člověka. Při čtení si každý musí pomyslet, že to není možné, to všechno zvládnout a dokázat. Arnold toho dosáhl nejen svaly, ale s nadhledem a hlavně smyslem pro humor. Škoda, že nemůže být prezidentem....
Moc doporučuji

denča1000
31.12.2016 3 z 5

Tlustá, dlouhá, ale neuvěřitelná kniha. Je v ní velice široce obsáhlý život Arnolda a stojí za to, udělat si čas a knihu si přečíst. Pro mě bylo velmi nudné čtení o jeho politické kariéře, a proto jsem tyhle stránky přeskočila, ovšem vše ostatní bylo neuvěřitelně zajímavé. Je naprosto úžasné co všechno, ten člověk zažil. Jak se z obyčejného člověka, může stát někdo. Opravdu doporučuji.

MichelleKing
19.10.2016 5 z 5

Uffff Arnie má teda opravdu neuvěřitelný příběh, který se jen tak nevidí. Miluji autobiografie a tahle je TOP.
Rakousko, kulturistika, herectví, rodina, politika, nevěra, láska a hlavně pořádná dávka motivace. Člověk musí být 'TERMINÁTOR' aby tohle všechno zažil.
Vřele doporučuji!!! Nudit se nebudete!

Jonny
07.10.2016 4 z 5

Ten Arnold se fakt nezdá. Ví se, že je hojně obsazovaný herec a že má kulturistickou postavu. Ale těch dalších úspěchů a faktů (například to, že pochází z Rakouska...) je spousta, takže to dalo na celou knihu. Na svůj objem je kniha neuvěřitelně čtivá (posledních 30% už byla dost nuda, ale dočíst se to dalo).
Z knihy dost číší její jednostrannost a nízká sebekritika. Bude jednou zajímavé přečíst si Arnoldův životopis popsaný autorem "z venku".

Torgal
10.08.2016 4 z 5

Vzniknúť táto kniha ako fikcia, odsúdil by som ju ako totálny brak. Veď autor nielenže urobil z hlavnej postavy najlepšieho kulturistu planéty a hviezdu akčných filmov, ale dokonca aj guvernéra najbohatšieho amerického štátu. Nehorázna blbosť! Schwartzeneggerov život je nepochybne fascinujúci a napísal o ňom mimoriadne čtivú knihu, ktorá je na pomedzí životopisu a motivačnej literatúry. Každý neúspech ho motivoval k tomu snažiť sa ešte viac a do každej z tuctov svojich aktivít sa vrhal s elánom a naplno. Teda aspoň takto idealisticky to prezentuje v knihe, čo ma vedie k pochybnostiam o tom, či si realitu hollywoodsky nevylepšil. Nespochybniteľne to bol ale neuveriteľne ambiciózny a cieľavedomý človek s poriadnym egom (od malička veril tomu, že je predurčený na veľké veci, ktoré napokon aj dosiahol). Jediná vec, čo ma vyložene otravovala bola všadeprítomná adorácia USA a siahodlhé opisy jeho politických aktivít ešte predtým, ako sa stal guvernátorom. 8/10

MildeZ
10.08.2016 5 z 5

Na počet stránek bohatá knížka, kterou jsem, ale přelouskal poměrně v rychlém časovém úseku, protože Arnoldův na zážitky a zkušenosti bohatý život mi nedal vydechnout. Arnold rozhodně není tím typem člověka svalovec = blbec ;-)

montana
28.02.2016 4 z 5

Podtitul knihy je vcelku trefný. Biografie nejsou moje parketa, ale Arnoldův příběh je natolik zajímavý a dalo by se říci fascinující, že se z této dělá povinnou četbu. Těžko říci nakolik je čtivý styl zásluhou autentičnosti či efektně přibarveného amerického snu (známe Arnoldovi fabulace z Pumping Iron). Je tu až podezřele mnoho přesně replikovaných rozhovorů z dávných dob a další řady detailů, ale popravdě. Koho to trápí? Tohle je Hollywood.
Jen v závěrečných kapitolách jsou politické statistiky a seznamy po čase poněkud unavující a zbytečné. Tohle nemá být politická ročenka.

orson
25.02.2016 5 z 5

Na to, kolik má stránek se kniha četla moc dobře. Docela mě překvapilo, co všechno Arnold dokázal a hlavně jak to dokázal. Myslel jsem, že nejzajímavější část bude o jeho herecké kariéře, ale mě osobně snad ještě více zaujalo jeho působení v politice.

Jen by mě zajímalo, jak moc to své vyprávění přikrášlil a přiohnul :) Každopádně budu Arnolda i nadále sledovat, jsem zvědav s čím ještě přijde...