Šifra

Šifra https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174061/bmid_sifra-Wh4-174061.jpg 5 155 27

Tory Brennanová série

Tory Brennanová měla odjakživa smysl pro dobrodružství; koneckonců je praneteří proslulé soudní antropoložky Temperance Brennanové a vrací se spolu s viráty ve třetím dobrodružném příběhu. Hiram má novou zálibu - geocaching a viráti na ostrově Loggerhead nacházejí první kešku - záhadnou zdobenou krabičku. Uvnitř je vzkaz s podivným podpisem: Hermistr. Sheltonovi se podaří rozluštit zašifrovanou zprávu, která je dovede k dalšímu nálezu. Jsou viráti připraveni zapojit se do nebezpečné Hry? To, co zpočátku vypadá jako zábavné dobrodružství, se ovšem rychle mění v noční můru. Někde venku čeká bomba a čas ubíhá...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Sci-fi
Vydáno: , BB art

The Code , 2013

lucifrid
06.06.2014 4 z 5

Docela fajn, asi ještě přečtu někdy znovu. Ne nic úžasně světoborného, ale zas na druhou stranu příjemná detektivka pro mladé :).

rm
03.05.2014 5 z 5

Fajn série. Přestože tam vystupují adolescenti, není to na závadu. Čtivé, napínavé.

muchomurka
25.04.2014 4 z 5

Tento díl se mi četl o trochu hůř než předchozí, ale stejně jsem ho zhltla. Luštění šifer, geocashing, napětí, láska :-) Všechno dobré v jedné knize. Hrozně moc jsem fandila Benovi, tak doufám, že to s ním dopadne dobře (akutně potřebuju další díl!!!) a že to nerozbourá jejich partu, protože je skvělá. U příběhu jsem se fakt nasmála a ráda bych, aby tato dobře nastartovaná série byla pořád minimálně stejně dobrá!
Co mě akorát zarazilo, že když se dostali za poslední úkol, že neohlásili na policii, co zjistili a jak se věci mají. Uvidíme, jaký dopad to bude mít v pokračování.
A co mě ještě napadlo při zmínce o tetě Tempe - knížky o Tempe jsou založený na vědě, nic napřirozeného, kdežto knížky o Tory a virátech jsou podstatně méně skutečné. Líbí se mi tahle rozdvojenost, jak to pěkně funguje vedle sebe :-)
Když našli toho chlápka, chvíli jsem si říkala, že se tam třeba Tempe obejví a bude pátrat, aby to nakoplo příběh dál. Nestalo se, vůbec to nevadí, jen by to bylo zajímavé...
Tak jsem právě zjistila na stránkách Kathy Reichs, že o Virátech už vyšlo 6 knížek, tak doufám, že se překladatelé budou činit a co nejdřív se dozvíme, jak to všechno je dál!

Patapuf
06.02.2014 5 z 5

Tory Brennanová a její příběh se mi začínají líbit čím dál tím víc...

Melindaaaa
03.01.2014 4 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek napíše knihu o jednom z mých nejoblíbenějších koníčků? No to mě podržte, to musí být sen!
Mám hrozně ráda tuhle řadu o Tory, neteři Temperance. A když ještě naši mladí geniální virálové hledají kešky? No to je jasné, že to musí být jízda. A taky byla. Na knihách K.Reichs se mi líbí, že se tam prostě pořád něco děje a že vše co je řečeno, je v nějakém bodě příběhu důležité. Má to spád a čte se zatraceně dobře. Postavy si nemůžete neoblíbit, záporné chvílemi nemůžete nelitovat. Až na neskutečnou natvrdlost Tory ve věcech řekněme sociální vnímavosti to bylo na jedničku, ale tohle mě fakt rozčilovalo, což ale samozřejmě není vůbec chyba příběhu, to je prostě jen jedna z věcí, které nemůžu vystát. Ale vlastně to dává smysl, vždyť je Tory neteř naší milé Tempe, no ne? :)
Rozhodně jsem knihu nečetla naposledy :)

Jitka S.
02.01.2014 5 z 5

Chci další :-)

Mozkovna
29.12.2013 5 z 5

Bezkonkurenčně nejlepší díl s Tory a viráty.
Knížku jsem měla přečtenou za den - přísahám, že jsem četla vkuse. Od začátku je to poutavé, po pár stránkách si vás knížka získá a díky větě "Další kapitola je krátká, tak tu si ještě přečtu" budete brzo v půlce. Děj je zajímavý, od začátku se tam objevuje jakýsi milostný-nemylostný trojúhelník, což jsem v předchozím díle postrádala, ale berte ohled na to, že jakmile knížka nejeví jakýkoli zájem o lásku v ději, knížku nečtu :D holt jsem v pubertě. Přiznávám se, že kdykoliv se néco dělo s Benem, začal se mi zrychlovat tep :D
Konec je velice zajímavý, vyvrcholení je opravdu lahůdka. Dostanete dělo přímo mezi oči, asi jako já :D ještě než jsem knihu dočetla, pořád jsem si říkala "To nemůže být pravda"..
Asi hodinu po dočtení jsem stále nemohla uvěřit tomu, že jsem knížku přečetla :D nechtělo se mi tomu věřit. Doufám a modlím se, že Kathy napíše další díl, protože jinak mě klepne :D