Advokát

Advokát https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9619/bmid_advokat-C54-9619.jpg 4 125 41

Tomáš Krása série

Kniha je příběhem bývalého policisty Tomáše Krásy, který po konfliktu se svými nadřízenými odchází od policie a stává se advokátem. Poznává nejen podvodné praktiky některých advokátů, ale rozkrývá i rozsáhlou korupci v řadách policie, kterou si jako policista nepřipouštěl. Dotisk r. 2011 a 2020 s jinými obálkami

nightlybird
06.08.2011

Tak tohle mne moc nezaujalo. Ne snad, že by to bylo mizerně napsané - spíš mi vadilo, že i když kniha nemá mít autobiografický charakter, přesto v ní cítím jakýsi autobio podtón a následnou stylizaci hrdiny do role "sedmi statečných". A navíc se mi zdá, že autor popisuje jevy obecně známé, jevy o kterých se už léta mluví (aniž by se s nimi chtělo a vlastně i mohlo něco dělat). Prostě mi autor připadá jako surfař, který si počkal na tu správnou vlnu a teď se veze. Připomíná mi jiného současného českého prozaika, který má podle mne rovněž mnohem větší obchodní než umělecký talent a kterého stejně jako Lásku číst nemusím (natož mít v knihovně).
A jak to tak po sobě čtu, je to vlastně víc o negativním postoji k autorovi, než o téhle konkretní knize - nechám to ale už tak.